Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/includes/joomla.php on line 1141

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/index.php on line 250

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/index.php on line 251

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/index.php on line 252

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/index.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/97/11465997/html/index.php:2) in /home/content/97/11465997/html/index.php on line 254
فارسی - VOK Radio
Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < September 2021 > »
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
No events
Home arrow فارسی

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
مصاحبه صداى كوردهاى مقيم امريكا با گلرخ قبادى چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

  مصاحبه صداى كوردهاى مقيم امريكا با گلرخ قبادى

مصاحبه با نویسندگان زن کورد، از سری مصاحبه هاي پروژه "زنان کورد"

golrokh_ghobadi.jpg

٢٨ اكتبر ٢٠٢٠ ميلادي

اختصاصى صداى كوردستان، لوس آنجلس، امريكا


صدای کوردها مقيم امريكا برای دموکراسی، صلح و آزادی ، با همکاری سازمان غیر انتفاعی "زنان برای زندگی" ،مصاحبه هایی را با زنان شایسته و مطرح کورد انجام داده است. در این مجموعه مصاحبه ها، تلاش كرده ايم تا گوشه اى از زندگی وکار اين زنان مستعد و شايسته را با شنوندگان راديو و خوانندگان مقالات در وبسايت صداى كوردهاي مقيم امريكا درميان بگذاريم. ما معتقديم كه اين زنان شايسته كورد مي توانند الهام بخش زنان ديگر از نسل امروز ونسل آينده خود باشند.

 

در این مصاحبه ها همچنين سعى كرده ايم تا گوشه اى از زندگى شخصى فرد مصاحبه شونده، علایق، الگوهای فكرى و اجتماعى آنها ، انگیزه ها و دلايل آنها براى إيجاد خلاقييت، و نقش زبان مادری آنها و ارتباط زبان مادرى آنان با سایر زبانها ونقش آن در خلق يك اثر ادبى، سياسى، هنرى وغيره ، همچنین نحوه نگرش آنها به مقوله فمینیسم در نوشتن و خلق اثارنوشتاري، تجربیات فردى حس تبعیض جنسیتی و زن ستیزى را با شنوندگان اين رشته از مصاحبه ها در ميان بگذاريم .

Read More - ادامه مطلب...
 
چگونه با «هنجار جدید» آموزش در خانه کنار بیاییم؟ چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

چگونه با «هنجار جدید» آموزش در خانه کنار بیاییم؟

دکتر ثریا فلاح

منبع: رادیوزمانه
sorayafallah_zoom.jpg

تا زمان درج اين مقاله بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به بیماری فراگیر و همه‌گیر جهانی کووید۱۹ مبتلا شده‌اند. با تغییراتی که بر اثر آسیب‌هایی که بر بهداشت عمومی‌ مردم در جهان پدید آمده، تحصیل فرزندان درگیر سوالات زیادی است. قانونگذاران، دولتمردان، موسسات اجتماعی بالاخص خانواده‌ها، ناخواسته دست به تغییراتی برای پیشگیری از خسارت‌های جبران ناپذیر تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی زده‌اند.


آیا تا چند ماه قبل فکر می‌کردید که با پدیده تعیین فاصله از سایر افراد جامعه و احکام قانونی ماندن در منزل روبه‌رو شوید یا آموزش و ادامه تحصیل در خانه یک تجربه جمعی باشد؟ این تجربه بسیاری از ماست که هرگز فکر نمی‌کردیم که در ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی/ سال ۱۳۹۹ شمسی با آن روبه‌رو شده و زندگی کنیم.

 وضعیت کنونی، وضعیت قبلاً ناآشنا یا غیر عادیی که به صورت عادی، معمول، یا مورد انتظار تبدیل شده است، «نرمال جدید» نامیده می‌شود. کنار آمدن با آن برای بسیاری از والدین/مراقبان مشکل است بالاخص کسانی که کارشان را باید از منزل کنترل کرده و انجام دهند. این شرایط جدید هنوز بسیار نامشخص است و از این رو تبادل نظر و ارائه راهکارها از جانب مشاوران، راهنمایان و پژوهشگران امور تحصیلی برای یافتن راه‌های تازه ضروری است.

Read More - ادامه مطلب...
 
زندگینامه شاعران کرد: ژیلا حسینی چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, CA, USA   

زندگینامه شاعران کرد: ژیلا حسینی

 

ژیلا حسینی در سی و یکم شهریور سال 1343 در شهر سقز، در شرق کردستان بدنیا آمد.

zhila_hoseini_sharnews.jpg

خانواده‌ی او خانواده‌‌ای آیینی و عموما اهل علم و ادب بودند. مرحوم شیخ عبدالقادر جد پدرش خطاط و شاعر بوده است. پدر ژیلا نیز، مرحوم شیخ مهران حسینی قاضی دادگستری و اهل مطالعه و روشنفکر بوده و ژیلا در سایه آن پدر فهیم، پایه‌های ادب را بنیاد نمود. تشویق و ترغیب شیخ مهران تا واپسین سوزها و دقایق عمر کوتاهش، همراه و پشتیبان ژیلا بود.

  

از همان سنین نوجوانی استعداد ذاتی ژیلا درخور توجه بود و بسیار زود توسط دبیران ادبیات، تشخیص داده شد و آنها نیز سهم به سزایی در تشویق ژیلا داشتند. او دو دوره اساسی در شعر خود را سپری کرده است. دوره اول که او هنوز زبان خاص خود را نیافته و در چرخه دگردیسی زبان شاخص شعر خود را نیافته است. شعر او موزون، همراه با تمایلات رمانتیکی و اغلب رنج‌ها و مصیبت‌های زن روزگار خود است.اما در دوره دوم او ناشکیبا و با نگاهی انتقادی به جنگ سنت‌ها و قواعد مردانه روی‌می‌آورد و علیه زبان مردانه در ادبیات به‌نوعی قیام متوسل می‌شود.
Read More - ادامه مطلب...
 
بیانیه جمعی از فعالان زن و مدنی ایران در محکومیت حمله ترکیه به شمال سوریه و کشتار کُردها چاپ ارسال به دوست
Soraya   

بیانیه جمعی از فعالان زن و مدنی ایران در محکومیت حمله ترکیه به شمال سوریه و کشتار کُردها

 


 afp-havrin-khalaf.jpg

  

کشتار کُردها را در سوریه سریعا متوقف کنید

۲۵ مهر ۱۳۹۸

 

 

بیش از ۲۶۰نفر از فعالان جنبش زنان و فعالان مدنی با امضای بیانیه‌ای، حمله نظامی ترکیه به مناطق کُرد‌نشین در شمال سوریه را شدیدا محکوم کرده‌اند و از آوارگی نزدیک به سیصدهزار نفر در نتیجه این حمله ابراز نگرانی کرده‌اند. آنها ضمن درخواست توقف عملیات نظامی و برنامه‌های اشغال این منطقه توسط ترکیه بر راه‌حل‌های سیاسی برای حل مناقشات تاکید کرده و یادآور شده‌اند که جنگ تاثیر مخرب بر وضیعت مردم عادی، کودکان و زنان دارد. آنها از سازمان ملل، دولت‌ها و ان‌جی‌اوهای بین‌المللی تقاضا کرده‌اند که تلاش های میانجی‌گرانه را به منظور خاتمه این جنگ افزایش داده و خدمات بشردوستانه را به منظور رسیدگی به نیازهای روانی و اجتماعی مردم عادی و بخصوص زنان و کودکان افزایش دهند.
متن کامل این بیانیه و اسامی امضا‌کنندگان را در زیر می‌خوانید:

 

Read More - ادامه مطلب...
 
جزئیاتی از دومین گزارش «جاوید رحمان» گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

جزئیاتی از دومین گزارش «جاوید رحمان» گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران

جاويد رحمان در گزارش خود مي نويسد: تقریبا حدود نیمی از مجموع زندانیان سیاسی ایران کرد هستند."

شنبه ۲۶ مرداد ١٣٩٨

بخش فارسى صداى امريكا 

 

javid_rehman_un_special_rapporteur_iran.jpg

جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشری سازمان ملل متحد در امور ایران، دومین گزارش خود را درباره شرایط حقوق بشری در ایران منتشر کرده است.

این گزارش که بر اساس یک قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل تهیه شده است، می گوید جاوید رحمان، بار دیگر از جمهوری اسلامی ایران می خواهد که اجازه دهد برای انجام وظایفش، به ایران سفر کند.

جمهوری اسلامی ایران در ده سال گذشته به هیچکدام از سه گزارشگر ویژه ای که برای گزارش به سازمان ملل انتخاب شدند، اجازه نداد برای بررسی وضعیت حقوق بشر، به ایران سفر کنند.

گزارشگر سازمان ملل برای تهیه گزارش وضعیت حقوق بشر ایران، اطلاعات و نوشته های ارائه شده از منابع مختلف از جمله نهادهای غیردولتی، مدافعان حقوق بشر، دولت ها، سازمان های رسانه ای را منطبق با مقررات شورای حقوق بشر بررسی کرده است. گزارش می گوید نمایندگان جمهوری اسلامی ایران نیز برای تهیه این گزارش، تماس داشته اند.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 5 از 766
© 2007 - 1400, VOK Radio