Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < March 2015 > »
M T W T F S S
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Home arrow برنامه‌های رادیو
برنامه‌های رادیو

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/v/o/k/vokradio/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
نشست احزاب و سازمان‌های سیاسی کُردستان برای تشکیل کنگره ملی کُرد چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

نشست احزاب و سازمان‌های سیاسی کُردستان برای تشکیل کنگره ملی کُرد

 

٣٠ جولاي ٢٠١٣

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه راديو صداى زن ونكوور با خانم ناهيد بهمنى در خصوص کنفرانس "چشم انداز دمکراسی در ایران و منطقه" چاپ ارسال به دوست
نرگس كرمانشاهى   
مصاحبه راديو صداى زن ونكوور با خانم ناهيد بهمنى در خصوص کنفرانس "چشم انداز دمکراسی در ایران و منطقه" در لندن

نرگس كرمانشاهى

راديو صداي زن ١٠٢.٧ اف ام ونكوور

٢٨ ماه ژوئن ٢٠١١

  در چند ماه گذشته شاهد جنبش و جوش مضاعفى از سوى فعالين سياسى و اپوزسيون ايرانى در خارج از كشورnahid_bahmani_photo.jpg هستيم. در طى همين مدت چندين كنفرانس مختلف در سطح اروپا و امريكا با موضوعات ايران و حول تحولات منطقه و تاثير آن از سوى سازمانها و نهادهاى علاقمند به تحولات ايران با حضور بخشى از رهبران اپوزسيون ايران و يا نمايندگان آنان به تحليل و ارائه نظرات خود در اين جلسات پرداخته اند. از جمله اين كنفرانسها كه در ماه ژوين امسال برگزار شد، كنفرانس دو روزه اى بود كه در روزهاي ٢٥ و ٢٦ ژوئن  با نام چشم انداز دمكراسى در ايران و منطقه در لندن پايتخت انگلستان با حضور بخش قابل توجهى از نمايندگان و شخصيتهاى مخالف جمهورى اسلامى ايران انجام گرديد.خانم ناهيد بهمنىفعال سياسى كورد، مدافع حقوق زنان و نماينده حزب كومله دركنگره مليتهاى ايران فدرال به عنوان نماينده بخشى از سازمانهاى فعال در مسايل مرتبط با زنان كورد در اين كنفرانس شركت داشتند و طى سخنرانى خود و نشستهاى جانبى آن به اظهار نظر در خصوص نقش زنان در تحولات منطقه و ايران پرداختند. آيا اپوزسيون ايرانى وارد مرحله ديگرى از تحركات و فعاليتهاى سياسى و ديپلوماسى شده است؟

  سوآلات فوق و مواردى ديگر در گفتگو با خانم ناهيد بهمنى، فعال سياسى و مدافع حقوق زنان كرد مقيم اروپا

(با غرض پوزش از اشكال فني در هنگام پخش مصاحبه)

Read More - ادامه مطلب...
 
کردهای فراموش شده شمال خراسان چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   

کردهای فراموش شده شمال خراسان 

دكتر افراسياب شکفته : مشکل بزرگ کردها در سرزمین مادری خود کردستان در واقع از زمان جنگ چالدران (۱۵۱۴ میلادی) شروع شد که بین سلطان سلیم عثمانی و شاه اسماعیل صفوی در گرفت که متأسفانه جنگ بر سر تصرف خاک کردستان رخ داد.

 مصاحبه محمدرضا اسکندری و طاهره خرمی از راديو كردانه با دکتر افراسیاب شکفته در رابطه با زندگی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کردهای کرمانج خراسان

آقای افراسیاب شکفته  لطفا خودتان را برای شنوندگان رادیو کردانه و خوانندگان سایت کردانه معرفی کنید؟afrasiab.jpg

اینجانب در سال ۱۹۶۶ در کوههای اطراف شهر قوچان و در دل طبیعت در خانواده ای متوسط از ایل کاوانلویی (منسوب به کاوه آهنگر، سر سلسله ایل بزرگ کاوانلویی) از کردهای شمال خراسان متولد شدم. دیپلم متوسطه را در شهر شیروان و دکتری را در دانشگاه تهران به پایان رساندم. مدتی در ایران کار کردم. در سال ۱۹۹۹ راهی دیار غربت شدم و  در کشور انگلستان - لندن سکنی گزیدم و به خیل عظیم هموطنان و بویژه کردهای همدرد خود که ترک دیار کرده بودند پیوستم. درانگلستان نیز تحصیلات خود را در علوم آزمایشگاهی طبی به پایان رساندم.
ازهنگام نوجوانی به واسطه موقعیت مرحوم پدرم در میان کردها همیشه شیفته کرد بودن و فرهنگ اصیل کردی بودم. از دوران دانشجویی وارد فعالیتهای کردی شدم.
Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه راديو صداي زن ونكوور با آقاي آزاد مراديان در خصوص اعدامهاي اخير در ايران چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   

مصاحبه راديو صداي زن ونكوور با آقاي آزاد مراديان در خصوص اعدامهاي اخير در ايرانcoop_radio.gif

نرگس كرمانشاهي راديو صداي زن ١٠٢.٧ اف ام ونكوور

CO-OP 102.7 FM SFRO

در پي اعدام ٥ جوان آزاديخواه ومدافع حقوق بشر ، فرزاد كمانگر، شيرين علم هولي، فرهاد وكيلي، علي حيدريان و azad_moradian_032307.jpgمهدي اسلاميان، موجي از اندوه و ماتم سراسر جامعه ايراني خارج از كشور را در ميان گرفت. بسياري ازسازمانهاي مدافع حقوق بشر در اروپا و امريكا با صدور بيانيه هايي اعدام اين آزاديخواهان را محكوم كردند و همزمان از جمهوري اسلامي خواستند كه جلو اعدامها ، شكنجه و زنداني شدن فعالان سياسي را بگيرد. در همين راستا در بسياري از شهرهاي بزرگ در اروپا و امريكا و كشورهاي همجوار ايران، تظاهرات  وسيعي صورت گرفت .برخي از  اين تظاهرات كه در جلو دفاتر نمايندگي هاي ايران ، كنسولگريها و سفارتخانه هاي ايران صورت گرفت به خشونت  و درگيري با پليس گراييد.

Read More - ادامه مطلب...
 
انتخابات رياست جمهوري ايران درمصاحبه راديو صداي زن با آقاي آزاد مراديان چاپ ارسال به دوست
نرگس كرمانشاهي راديو صداي زن   

انتخابات رياست جمهوري ايران درمصاحبه راديو صداي زن با آقاي آزاد مراديان 

٢٦مي ٢٠٠٩
coop_radio.gif

نرگس كرمانشاهي: Radio CO-OP 102.7 FM SFRO

azad_moradian_032307.jpgراديو صداي زن در ادامه سلسله برنامه هاي هفتگي خود در خصوص انتخابات رياست جمهوري ايران،  مصاحبه اي را با آقاي آزاد مراديان، مشاور امور رواني، دبير كميته كردهاي مقيم امريكا براي  حقوق بشر و دمكراسي در ايران، عضو جامعه دفاع از حقوق بشر ايران جنوب كاليفرنيا، ترتيب داده است كه توجه شما را به شنيدن اين مصاحبه جلب ميكنم.، مدت برنامه ٥٠ دقيقه

Read More - ادامه مطلب...
 
ويژه برنامه ٦٠ مين سالگرد تصويب بيانيه جهاني حقوق بشر در راديو 670AM KIRN چاپ ارسال به دوست
جامعه دفاع از حقوق بشر ايران   

vokradio.com 

kirn670am.jpg

 

 

 

لوس آنجلس- كاليفرنيا

١٢\٢١\٢٠٠٨ 

 "پرسه شنبه شب ها" ويژه برنامه اختصاصي اين هفته خود را به بحث در خصوص ٦٠ مين سالگرد  تصويب بيانيه جهاني حقوق بشر اختصاص داده بود. آقاي مهرداد حقيقي مجري برنامه پر شنونده "پرسه شنبه شب ها" كه خود از مدافعان حقوق بشر ميباشد همراه با ميهمانان خود خانم الهه اماني و آقاي آزاد مراديان  از جامعه دفاع از حقوق بشر ايران به بررسي بيانيه جهاني حقوق بشر از زواياي مختلف پرداختند. 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 6 از 7
© 2007 - 1393, VOK Radio