Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-
رادیو ده نگی کوردستان له ئامریکا
Voice of Kurdish-American Radio for Democracy, Peace and Freedom
Home arrow مطالب
تقاضا براى شركت در تحقيق دانشگاه ايالتى كاليفورنيا در مورد خانواده هاى مهاجر خاورميانه و شمال افريقا
vokradio, Los Angeles, California, USA   

csun_research.png

تقاضا براى شركت در تحقيق دانشگاه ايالتى كاليفورنيا در مورد خانواده هاى مهاجرى كه از خاورميانه و شمال افريقا به امريكا آمده اند كه داراى فرزندانى هستند كه نياز به سرويسهاى ويژه آموزشى دارند

نظرسنجی از طریق پرکردن فرم پرسشنامه:

April 5, 2017


قابل توجه دوستانى كه علاقمند به شرکت در فعاليتهاى اجتماعی برای پیشبرد آگاهی و تغییرات مثبت در جامعه هستند' بدینوسیله از شما دعوت می شود که در یک تحقیقدانشگاهى شرکت کنید.

ما گروهى از محققان در دانشگاه ایالتی كاليفورنيا- نورتریج در حال انجام یک تحقیق برای گردآورى اطلاعات بیشتر در مورد تجربیات خانوادهایی هستیم که یکی از اعضای خانواده شان در حال حاضر یا در ده سال گذشته  از خدمات ويژه آموزش و پرورش در ایالات متحده امريكا برای کودکانی با نیازهای   ویژه (استثنایی) برخوردار بوده اند.


ما نياز به  همکاری والدين  و بستگان فرزندانی داريم که دارای تبار خاورمیانه ای ؛آفریقای شمالی، و آسیای جنوب غربی  هستند و در طى دوران تحصيل فرزند خود نياز به دريافت سرويسهاى ویژه كودكان استثنایی  داشته اند.

ازشرکت کنندگان در این مطالعه خواسته خواهد شد که با پر کردن یک نظرسنجی محرمانه در این امر ما را كمك نمايند. ما امیدواریم  نتایج حاصل از اين تحقيق برای آينده تحصيلى و شغلى عزيزان شما مفيد واقع شود.

Read More - ادامه مطلب...
 
تأملی بر نشست اپوزيسيون ُ کردی با رژيم ايران
vokradio, Losangeles, California, USA   

تأملی بر نشست اپوزيسيون ُ کردی با رژيم ايران

آلمان، ژانويه ی ٢٠، ٢٠١٥

 ناصر ايرانپور

 
 naser_iranpour.jpg
 در هفته ها و ماههای اخير رسانه ای شدن نشست هيئت سياسی حزب دمکرات کردستان با دولت ايران بحثهايی برانگيخته است: برخی آن را  'واقع بينی" و برخی ديگرزيانبخش توصيف نموده اند. ذيلا تلاش می شود ملاحظات شخصی راقم اين سطور با علاقمندان درميان گذاشته شود. از نظر وی نه ضرورت، بلکه امکان مصالحه با رژيم به دليل سرشت و رويکرد تاکنونی آن منتفی است، لذا سرمايه گذاری مفرط روی آن و تأکيد تورم وار رسانه ای آن سودمند نيست.

١. رئوس کلی، اصول راهبردی و کارپايه ی سياسی احزاب کردستانی در برنام هه ای آنها مدون شد ه اند. غالب اين احزاب در تلاش استقرار يک نظام دمکراتيک فدرال و تحقق خواسته های مردم کردستان مبنی بر ايجاد يک حکومت منطقه ای کردستان درچهارچوب آن و مشارکت سازمانيافته و جمعی در حاکميت مرکزی می باشند. حتی کومله ی حزب کمونيست ايران با برنامه ی خود برای حاکميت مردمی در کردستان' و حزب حيات آزاد کردستان (پزاک) با 'کنفدراليسم دمکراتيک' خود مخالفت اصولی با آن ندارند، هرچند ترجيح بند آنها عين اين نظام (فدراليسم) نباشد. چنين به نظر می رسد که از اين اصل و مطالبه ی تاريخی عدول نخواهد شد. اين از نظر من نيز درست است، چه که به دلايل عديده تنها چنين مکانيسمی در ايران متضمن حقوق ملی و جمعی ُ کرد خواهدبود.

٢. بر کسی پوشيده نيست که ماهيت ضدمکراتيک حکومت اسلامی ايران به لحاظ ساختاری با روی کارآمدن آقای روحانی کوچکترين تغييری نکرده است؛ نه خود چنين ادعايی کرده و نه عملکردها و سياستهای آن اين را بدست می دهند، طوريکه اين رژيم همچنان مانع اصلی استقرار دمکراسی و فدراليسم در ايران می باشد. اساسًا اين رژيم متمرکز و بناشده بر استبداد سياسی و مضافا فاشيسم مذهبی، قومی و جنسيتی ظرفيت پذيرش مطالبات دمکراتيک بنيادی و ساختاری را ندارد. لاجرم بايد يا به شيو ه ای مسالمت آميز برکنار و يا بطور قهرآميز به زير کشيده شود.  

Read More - ادامه مطلب...
 
پرفسور توفيق موسيوند: از روياى يك چوپان پا برهنه كورد تا يك نابغه معروف جهانى مخترع قلب مصنوعى
Azad Moradian   

پرفسور توفيق موسيوند : از روياى يك چوپان پا برهنه كورد تا يك نابغه معروف جهانى مخترع قلب مصنوعى

 ١٩ دسامبر ٢٠١٣

پرفسورتوفيق موسيوند در سال ١٣١٥ هجرى شمسى در روستاى كرد نشين وركانه از توابع همدان در خانواده اى كم درآمد به دنيا آمد.

در خاطرات خود مي گويد كه تا سن Dr. Musivand١٤ سالگى براى كمك خرج خانواده چوپانى مي كرده و همزمان هم با علاقه و در هر فرصتى كه برايش امكان پذير بوده درس خوانده است.  ١٧ ساله بود كه روستاى وركانه را ترك مي كند. پس از پايان تحصيلات دبيرستان درهمدان  ابتدا برای ادامه تحصیل به دانشسرای معلمی مي رود سپس  در رشته مهندسى كشاورزى از دانشگاه تهران فارع التحصيل مي شود ، با تلاش و همت خود موفق مي شود كه  در سال ١٩٦٥ ميلادى بورس تحصيلى از دانشگاه آلبرتا كانادا را بگيرد ، هنگام ورود به  كانادا تغيير رشته داده و فوق ليسانس خود را در رشته مهندسى مكانيك مي گيرد. پس از مدتى كاردر شهر آلبرتاى كانادا به امريكا مهاجرت مي كند و در دانشگاه كليولند ايالت اوهايو وارد رشته پزشكى شده و دكتراى پزشكى و فوق تخصص جراحى قلب  را از اين دانشگاه كسب مي كند.


پرفسور توفيق موسيوند مخترع قلب مصنوعى، مخترع امكان تشخيص انسان توسط اثر انگشت، دي ان اى پزشكى و تنظيم و معالجه قلب از طريق دوربين و از راه دوراست و بيش از ١٤ مورد اختراع  ثبت شده ديگر به نام او به ثبت رسيده است.


پرفسور موسيوند به دريافت عالى ترين مقام علمى جهان از انجمن سلطنتى كانادا و انگلستان نايل امده است. عضو انجمن دانشمندان نيويورك، بنيانگذار درمان و تشخيص پزشكى از راه دور و رئيس بخش قلب و عروق انستيتو تحقيقات قلب دانشگاه اوتاواى كاناداست.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
سیروس ملکوتی ؛ دیروز، امروز و فردای ایران
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

 rahim_rashidi.jpgسیروس ملکوتی ؛  دیروز، امروز و فردای ایران

در گفتگوئى با رحيم رشيدى

١٨ ماه اوت ٢٠١٣
 

سیروس ملکوتی اهنگساز، موسیقیدان، کنشگر فرهنگی و سیاسی است. ایشان سالهاست در عرصەهای گوناگون فرهنگ و هنر و
sirus_malakoti.jpgسیاست فعالیت داشته و در زمینه های گوناگون به مثابه یک اندیشه پرداز و همچنین یک دادخواه عدالت اجتماعی می اندیشد و مینویسد. استاد سیروس ملکوتی بنیانگزار بخش فارسی تلویزیون کردی تیشک در نیمە دوم سال ٢٠٠٦ بوده و همچنین با اجرای برنامه های پرمحتوای خود توانست توجه تعداد بیشماری از هم وطنان ایرانی را به دانش خود و تلویزیون تیشک جلب نماید. علاقه و توجه و همچنین کنش سیاسی او به موضوع ملیت های ایرانی و بویژه دادخواهی رفع ستم ملی و برابر حقوقی همه ملیتهای ایرانی ناشی از باوریست که میپندارد بدون چنین اتفاقی دمکراسی نمیتواند در یک کشور چند ملیتی مانند ایران تحقق پذیر گردد. یکی از تلاشهای او در سالهای اخیر مجموعه ای از گفتگو با احزاب و شخصیتهای موثر سیاسی برای متحقق ساختن همایش سیاسی بر بنیاد تفاهم و دریافت و شناخت حقیقی از جوهر اندیشه ها بوده است.
 

١. شما به ياد داريد که با فرمان جهاد خمينی در تاريخ 28 مرداد ماه 58 عليه مردم کردستان، جنگي ناخواسته و ويرانگر بر کرد و کردستان تحميل شد. در آن مقطع زمانی مردم کردستان با سازماندهی نيروهای سياسی خود موفق شدند که ظرف مدت کوتاهی در بيشتر شهرهای کردستان نيروهای حکومت مرکزی را عقب برانند، آيا اين امر خمينی را مجبور نمود که برای سازماندهی دوباره نيروهای مسلح، هيئتی را برای گفتگو و به عبارت درستتر خريد وقت به کردستان بفرستد، مايلم بدانم دليل يا دلايل ارسال هيئتی برای مذاکره چه بودند، آيا دولت و روحانيت نيت و انديشه يگانهای را نمايندگی مينمودند، و اگر نه تفاوتها در چه بود؟


ملکوتی: پرسش شما به نوعی پاسخ را نیز در خود همراه دارد و از یک دوگانگی در طرح برنامه و رفتار سیاسی نظامی به نام جمهوری اسلامی حکایت میکند. بیشک دولت بازرگان همزاد اندیشه ای نبود که حکومت ولایتی و مافیای فقاهتی از ان سر براورد، اما تبدیل به فیلتری شد که توهم به نظام حاکم امروزین را تامین نماید.
دولت بازرگان و دولت بنی صدر هر دو در اندیشه بنیاد و سازماندهی توهم ایدئولوژیکی بر داده های مادی و عینی اجتماعی-تاریخی متضاد از مقصود خود بودند، همامیزی همایش ملی را در اقتدار نوعی از اندیشه مذهبی میجستند که خود از بنیاد، انسداد عزمشان را گواهی میداد. در واقع حاملین تضادی بودند که در فرایند تاریخی خود میبایست یا از بستر سیاست محو میگردیدند و یا استحاله خود را در این و ان شکل به سرانجامی میرساندند. نظام جمهوری اسلامی در همان اغازین روزهای اسقرار سیاسی خویش در حل این تضاد درونی خود گامهای اساسی و بنیادینی برداشت تا سیطره دینمداری و اسلام سیاسی را بر یک دولت نیمه و یا بهتر گفته باشیم شبه سکولار بر تمامیت جامعه اعمال نماید .


بر همین بنیاد بود که دولت و حاکمیت نقشی دوگانه را در مصاف با رویدادها به تصویر میکشاندند، تمسخر تاریخی داوری این جدال اما بر گرده و زبان اندیشه مردی بود که سودایی جز استقرار حکومت اسلامی و نظامی مذهبی نمیداشت.

Read More - ادامه مطلب...
 
سیاست چند زبانی در ایران؛ ضرورت اخلاقی یا انتخاب سیاسی؟
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش سال ٢٠١٣ عفو بين الملل در مورد ايران
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

گزارش سال ٢٠١٣ عفو بين الملل در مورد ايران

٢٨ ماه مه٢٠١٣

آزاد مراديان

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود به وضعیت حقوق بشر در ۱۵۹ کشور جهان پرداخته است. اين سازمان در گزارش سالانه خود که در روز پنجشنبه  ٢٣ ماه مه منتشر كرده است به بررسی وضعیت حقوق‌بشر در جهان در سال ٢٠١٣  پرداخته و در این گزارش موقعيت حقوق بشر در ١٥٩  كشور يا منطقه  جغرافيائي را مورد برسى قرار داده است. اين گزارش به موارد قابل توجهى از پايمال كردن حقوق انسانها در اين مناطق اشاره شده است كه  عمدتا توسط صاحبان قدرت و در جهت منافع و اميال قدرتمداران صورت گرفته است.

در این گزارش به بیش از صد کشور به خاطر نقض حقوق پایه‌ای شهروندان انتقاد شده است. ایران یکی از بزرگترین ناقضان حقوق‌بشر در اين گزارش به شمار می‌آید، سازمان عفو بين املل كه همواره  “دفاع از حقوق‌بشر” را به عنوان يك ارزش جهانى  و جهان شمول نام مي برد،  نقض صريح و شديد حقوق بشر در بيش از نيمى از مناطق و كشورهاى مورد مطالعه را بشدت مورد انتقاد قرار داده و محكوم مي كند.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 6 از 54
© 2007 - 1400, VOK Radio