Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < October 2018 > »
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
No events
Home arrow فارسی
تأملی بر نشست اپوزيسيون ُ کردی با رژيم ايران چاپ ارسال به دوست
vokradio, Losangeles, California, USA   

تأملی بر نشست اپوزيسيون ُ کردی با رژيم ايران

آلمان، ژانويه ی ٢٠، ٢٠١٥

 ناصر ايرانپور

 
 naser_iranpour.jpg
 در هفته ها و ماههای اخير رسانه ای شدن نشست هيئت سياسی حزب دمکرات کردستان با دولت ايران بحثهايی برانگيخته است: برخی آن را  'واقع بينی" و برخی ديگرزيانبخش توصيف نموده اند. ذيلا تلاش می شود ملاحظات شخصی راقم اين سطور با علاقمندان درميان گذاشته شود. از نظر وی نه ضرورت، بلکه امکان مصالحه با رژيم به دليل سرشت و رويکرد تاکنونی آن منتفی است، لذا سرمايه گذاری مفرط روی آن و تأکيد تورم وار رسانه ای آن سودمند نيست.

١. رئوس کلی، اصول راهبردی و کارپايه ی سياسی احزاب کردستانی در برنام هه ای آنها مدون شد ه اند. غالب اين احزاب در تلاش استقرار يک نظام دمکراتيک فدرال و تحقق خواسته های مردم کردستان مبنی بر ايجاد يک حکومت منطقه ای کردستان درچهارچوب آن و مشارکت سازمانيافته و جمعی در حاکميت مرکزی می باشند. حتی کومله ی حزب کمونيست ايران با برنامه ی خود برای حاکميت مردمی در کردستان' و حزب حيات آزاد کردستان (پزاک) با 'کنفدراليسم دمکراتيک' خود مخالفت اصولی با آن ندارند، هرچند ترجيح بند آنها عين اين نظام (فدراليسم) نباشد. چنين به نظر می رسد که از اين اصل و مطالبه ی تاريخی عدول نخواهد شد. اين از نظر من نيز درست است، چه که به دلايل عديده تنها چنين مکانيسمی در ايران متضمن حقوق ملی و جمعی ُ کرد خواهدبود.

٢. بر کسی پوشيده نيست که ماهيت ضدمکراتيک حکومت اسلامی ايران به لحاظ ساختاری با روی کارآمدن آقای روحانی کوچکترين تغييری نکرده است؛ نه خود چنين ادعايی کرده و نه عملکردها و سياستهای آن اين را بدست می دهند، طوريکه اين رژيم همچنان مانع اصلی استقرار دمکراسی و فدراليسم در ايران می باشد. اساسًا اين رژيم متمرکز و بناشده بر استبداد سياسی و مضافا فاشيسم مذهبی، قومی و جنسيتی ظرفيت پذيرش مطالبات دمکراتيک بنيادی و ساختاری را ندارد. لاجرم بايد يا به شيو ه ای مسالمت آميز برکنار و يا بطور قهرآميز به زير کشيده شود.  

Read More - ادامه مطلب...
 
چرا خانواده درمانى و مشاوره روانى براى هر خانواده اى ضرورى است؟ چاپ ارسال به دوست
vokradio, Losangeles, California, USA   

چرا خانواده درمانى و مشاوره روانى براى هر خانواده اى ضرورى است؟

آزاد مراديان؛ رواندرمانگر

Azad Moradian

Azad Moradian

11/27/2014

اساس خانواده درمانى و يا مشاوره خانواده كمك و حمايت به اعضا خانواده هايى است كه خطر جدا شدن را احساس مي كنند و يا در جستجوى تقويت و تحكيم روابط خودشان هستند.
در مشاوره خانواده تمركز بر روى رابطه بين دو همسر است، اگر چه هر كدام از همسران ممكن است نياز به كار روى مسايل شخصى خودشان و از جمله تقويت روحى – روانى – فردى و آگاهى و شناخت از خود را هم داشته باشند. 
برخى از مشاورين خانواده بنا به ضرورت تشخيصى از رويكردهايى در تشخيص و همچنين درمان استفاده مي كنند كه در عين تمركز بر مسايل بين فردى همسران ، مسايل هر فرد را هم همزمان در برمى گيرد.
 
متاسفانه افراد زمانى به دنبال خدمات مشاوره خانواده مي روند كه كاملا دير شده است . مشاورين خانواده پيشنهاد مي كنند كه درست زمانى كه زن و شوهر احساس مي كنند كه روابط بين فرديشان آزرده شده است و آسيبهاى سطحى برداشته است بايد به مشاور مراجعه كنند. 
مطالعات روانشناسى در امريكا نشان داده است كه ميانگين مراجعه به مشاور خانواده تقريبا از زمان شروع مشكل تا زمان مراجعه براى حل آن دوره اى نزديك به ٦ سال را در بر مي گيرد. يعنى از زمانيكه دو طرف احساس ناخوشايند نارضايتى، عدم لذت بردن از همديگر، بدبختى و ناكامى را تجربه مي كنند تا زمانيكه بطور جدى در صدد حل آن بر مي آيند ٦ سال طول مي كشد. هر اندازه اين زمان طولاني تر گردد زمان بيشترى را هم بايد صرف مشاوره و درمان روحى و جسمى حاصل از آن كرد. گاه پيش آمده است كه دوران جدائى روانى و عاطفى آنچنان طولانى شده است كه اميد به بهبودى در زوجين را كاملا از بين برده است.
 
Read More - ادامه مطلب...
 
آيا صحيح است كه فرزندمان شب را در خانه دوستانش بسر برد؟ چاپ ارسال به دوست
vokradio, Losangeles, California, USA   

  چگونه فرزندمان را براى ماندن در خانه دوستان و آشنايان آماده كنيم

 آيا صحيح است كه فرزندمان شب را در خانه دوستانش بسر برد؟

آزاد مراديان، رواندرمانگر

١٧ دسامبر ٢٠١٤Azad_Moradianميلادى

با توجه به تفاوتهاى فردى در ميان كودكان و نوجوانان، سن آنان، ميزان پختگى شخصيت، سطح سلامت جسمى و روانى  آنان ، تك فرزند بودن و زندگى در يك  خانواده هسته اى يا زندگى با خواهر و برادران ديگر در يك خانواده گسترده، پاسخ جامعى به سوالات فوق يا سوالاتى در اين محدوده را به راحتى نمى توان داد.

با اينحال لازم مي دانم در پاسخ به سوالاتى كه در طى اينمدت مراجعينم از من داشته اند نكات زير را به صورت كلى مطرح كنم.

-نكته اول اينكه مانند هر تجربه اجتماعى ، يادگيرى و ميزان يادگيرى آن تجربه نياز به آمادگى اوليه و تهيه مقدماتى براى آن دارد. به نظر من والدين در وهله اول بايد مسايل و مشكلات خود بااين موضوع را با همديگر در ميان بگذارند. گاه تجربه منفى والدين با خوابيدن در خانه دوست و فاميل مي تواند موجب ترس و نگرانى والدين شده و اين موضوع را مستقيم و يا غير مستقيم به كودك خود منتقل كنند.

Read More - ادامه مطلب...
 
تلویزیون میهن ; گفتگو با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزه جنگاوران كرد در کوبانی چاپ ارسال به دوست
vokradio, Losangeles, California, USA   
 تلویزیون میهن ; گفتگو با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزه جنگاوران كرد در کوبانی
 
پنجشنبه ١٣ نوامبر ٢٠١٤
 
سعید بهبهانی در برنامه روزانه خود در تلویزیون میهن گفتگوئی دارد با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزات کوبانی. 
azad_mihantv_111314.jpg
 
كاهش قابل توجه اخبار جنگ و درگيريها در كوبانى در عين اينكه هنوز اين شهر صحنه درگيريهاى شديد با تروريستهاى داعش است سوال نخست آقاى بهبهانى از آقاى دكتر مراديان بود و متعاقب آن سوالات ديگرى كه از وضعيت نيروها در سوريه، تا روابط دولت اقليم كردستان با دولت مركزى عراق، تاثير انتخابات امريكا و پيروزى جمهوريخواهان در انتخابات مياندوره اى امريكا كه منجر به در اختيار قرار گرفتن مجلس نمايندگان و همينطور سناى امريكا در دست جمهوريخواهان شد. پيروزى جمهوريخواهان و چالشهايى كه آقاى اوباما به خصوص در مورد سياست خارجى امريكا در دو سال آينده با آن مواجه خواهند بود.
مذاكرات حول سياستهاى هسته اى ايران و امكان يا عدم امكان توافق بين ايران و پنج كشور بزرگ در اين مذاكرات، آينده سياست انرژى ايران از ديگر مواردى بود كه در اين گفتگو به آن پرداخته شد.
 
 
 
Read More - ادامه مطلب...
 
کنفرانس زنان کردستان ایران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

کنفرانس زنان کردستان ایران

Pantea Bahrami Photoپانته‌آ بهرامی

 ٣٠ اكتبر ٢٠١٤

 

بیش از ۱۵۰ زن در اسلو شاهد برگزاری چهارمین کنفرانس زنان کردستان ایران در روزهای ۱۷ و ۱۸ اکتبر بودند. برگزار کننده کنفرانس مرکز بررسی مسائل کردستان ایران و کمیته ای شش نفره از زنان کرد در نروژ بود.


این کنفرانس بطور مشخص به مسائل زنان کرد ایرانی می پرداخت، مشکلات ویژه ای که ازیک سو در چهارچوب جنبش زنان ایران به آن بی توجهی می شود و از سوی دیگر از طرف جنبش زنان کرد مورد بی مهری قرار می گیرد. بنابراین این سمینار به طور ویژه به مشکلات و دغدغه های زنان کرد ایرانی می پردازد. نمونه های این مشکلات مثل فقر، بی سوادی بخش از زنان کرد، سرکوب آزادی های سیاسی، نبود امکانات کافی از سوی مرکز و همچنین نگاه بشدت مردسالار و ناسیونالیسم کردی است که معضلات زنان کرد ایران را در چهارچوب مسائل ملی نادیده می گیرد. مجموعه این عوامل فشار را بر روی آنها آنقدر زیاد کرده که بخشی از آنان به خود سوزی دست زده اند.

kwsc_2014_02.jpg

محور سخنرانی آوا هما، نویسنده، در این کنفرانس تحت عنوان «ازخانی تا خودسوزیی، چه بر سر زنان کرد آمده» بر روی موضوع علل و پی آمدهای خودسوزی زنان و به ویژه در کرمانشاه تمرکز داشت.

در کنفرانس سخنرانی های متعددی صورت گرفت که از جمله می توان از سخنرانی عصمت صوفی، پژوهشگر، درمورد رابطه ناسیونالیست و جنبش زنان کرد در ایران نام برد. او تفاوت ها و شباهت های جنبش زنان ایرانی و زنان کرد را مورد کنکاش قرارداد.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 46 - 50 از 756
© 2007 - 1397, VOK Radio