Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < May 2017 > »
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Home arrow فارسی

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/v/o/k/vokradio/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
شرکت کردستان در برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
شرکت کردستان در برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا
 
٣ آوريل ٢٠١٤
 
سان ديگو، كاليفورنيا
 
اتاق بازرگانی آمریکایی –کلدانی در شهر ساندیگو امروز پنجشنبه ٣ آوريل ٢٠١٤ میهماندار برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه خواهد بود. اين سازمان اقتصادى و اجتماعى در جنوب کالیفرنیا کمر همت به همبستگی ملیتهای مختلف خاورمیانه ساكن در جنوب كاليفورنيا بسته است. اتاق بازرگانی آمریکایی کلدانی میهماندار miss_middle_east_01.jpgبرنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه می شود.این رویداد نفیس در موزه هنرهای معاصر ،یک مرکز مجلل و تاریخی که توان میزبانی نمایش زیبایی ها رادارد برگزار خواهد شد. در دنیای تبعیض و تفاوت بسیار حایز اهمیت است که فرهنگ و زیبایی خاورمیانه نیز مورد توجه قرار گیرد و به آن خوشامد گفت. برنامه روز پنجشنبه سوم آوریل در شهر زیبای لایولا ساعت 6 بعداز ظهر خواهد بود. یکی از اهداف این برنامه برجسته سازی فرهنگ الهام بخش خاورمیانه و زنان خاورمیانه است.
 
آقای بن کالاشو رئیس اتاق بازرگانی می گوید "هرگز برنامه ای شامل تمام اقوام مختلف ، فرهنگ ها و مذاهب متنوع مردم خاورمیانه در یک مکان انجام نشده است،واقعآ تماشایی است. در واقع،نهادبرگزار کننده اتاق کلدانی بازرگانی آمریکایی است با ١٥عضو هیئت مدیره که٥  نفر از آنها از اقليت کلدانی ساكن در امريكا هستند. .این مرکز در صدد است که به صورت سالیانه برنامه انتخاب دختر شایسته را برگزار کند.یک جشن تنوع فرهنگی .
 
تمام شرکت کنندگان در اين مسابقه باید حداقل یکی از والدین شان خاورمیانه تبار باشند. بیشتز شرکت کننده ها دخترانی هستند که در عين زندگى در امريكا قلبشان برای مردمشان در آنسوى آبها هم می تپد و مشتاق پیشرفت هر دو منطقه هستند.
 
شرکت در چنین برنامه ای موجبات توجه جوانان را به منطقه اى كه از آن آمده اند معطوف می کند و نگاه جسورانه و با اعتماد به نفس را به زنان جوان می آموزد.بسیاری از آنان تعصبات خانوادگی خود را می شکنندو می توانند بر مخالفتهای اجتماعی كه مانع از پيشرفت آنان در امريكا خواهد شد غلبه کنند.
 
حائز اهمیت است که از ٢٠ نفر دختران جوانى كه به مرحله نهايى اين مسابقات رسيده اند سه دختر کرد به اسامى سوزان ، دالیا و هلن هستند و همچنین یکی ازپنچ نفر داور های اين برنامه خانم ثریا فلاح که قبلآ خود به عنوان زن شایسته کرد در برنامه هالیود شرکت داشته است و اکنون در این برنامه به عنوان داور انتخاب شده است.
Read More - ادامه مطلب...
 
اطلاعيه کمیته برگزاری مراسم بزرگداشت آقاى صارم‌الدین صادق‌وزیری دراروپا چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

اطلاعيه کمیته برگزاری مراسم بزرگداشت آقاى صارم‌الدین صادق‌وزیری دراروپا
(اطلاعیه شماره یک)

Sarem_Sadegh_Vaziri_02_Farsi١ آپريل ٢٠١٤

به اطلاع عموم می‌رساند مراسم بزرگداشت از جناب صارم‌الدین صادق‌وزیری جهت تجلیل و قدردانی از ٧٠ سال مبارزه در راه آزادی و حقوق بشر، با تلاش جمعی از سازمان‌ها و نهادهای مدنی و حقوق بشری کُرد و تنی چند از دوستان و همكاران ایشان؛ در روز شنبه ٧ ژوئن ٢٠١٤ برابر با ١٧ خردادماه ١٣٩٣، در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می‌گردد.
صارم‌الدین صادق‌وزیری چهره‌ای محبوب، مبارزی آزادی‌خواه است که بیش از نیم قرن از زندگی خود را وقف مبارزه در راه آزادی و تحقق دموکراسی در ایران، به‌ویژه مناطق کُردنشین نموده است و بیشتر در محافل سیاسی و جامعه‌ی آزادیخواه و دمکراتیک ایران، در حافظه‌ی تاریخی چند دهه گذشته تثبیت گردیده و همین امر موجب احترام و جایگاه ویژه‌ای برای ایشان شده است که به حق شایسته او است.
این چهره سرشناس حقوق بشری، درستکار و متعهد، در سمت حقوقدان، سیاستمدار، قاضی و وکیل دادگستری؛ نقش بسیار موثر و چشمگیری در هدایت مبارزات آزادیخواهانه ملت‌های تحت ستم ایران، در برابر حکومت‌های خودکامه ایفا نموده‌ است.
Read More - ادامه مطلب...
 
بزرگداشت ٨ مارس روز جهانی زن در مرکز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در شهر لوس آنجلس چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
بزرگداشت ٨ مارس روز جهانی زن در مرکز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در شهر لوس آنجلس
 
٨ مارس ٢٠١٤

اختصاصی  VOKRadio
 
  به مناسبت روز جهانی زن و طى مراسمى كه  روز جمعه ٧ ماه مارس در مركز خدمات بزرگسالان اولمپوس برگزار شد از مقام زن قدردانى شد. march82014_olympus_06.jpg
 

مركز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در غرب لوس آنجلس از جمله مراكزى است كه برای چندمین سال پیاپی این روز را با اهداى شاخه اى گل به همه زنان اين مركز اعم از بزرگسالانى كه از سرويسهاى اين مركز استفاده مي كنند و همينطور از كارمندان اين مركز  تشكر و قدردانى مي شود.
 

در مراسم امسال روز جهانی زن كه با همكارى مديريت اين مركز، كارمندان بخشهاى مختلف و با پیشنهاد خانم ثريا فلاح مسئول دپارتمان مددكارى و خدمات روانى اين مركز براى چندمین سال پیاپی  برگزار گرديد، نخست خانم فلاح با ايراد سخنرانى كوتاهى به ذكر تاريخچه روز جهانى زن براى حاضران پرداخت و دستاوردهاى جنبشهاى زنان از بدو تعيين اين روز از سوى جنبشهاى برابرى طلبى زنان در سال ١٩١٠ ميلادى تا تعيين اين روز در سال ١٩٧٥ به عنوان سال بين المللى زنان از سوى سازمان ملل متحد و متعاقب آن اعلام روز ٨ مارس به عنوان روز جهانى زن از سوى سازمان جهانى يونسكو در سال ١٩٧٧ اشاره كرد و سير تغييرات در زندگى زنان در كشورهاى جهان را ذكر نمودند.
 
خانم فلاح مطرح كردند كه با اعلام اين روز از سوى سازمان ملل به عنوان روز جهانى زن، در بسيارى از كشورهاى جهان مراسم رسمى براى گراميداشت مقام زنان اجرا مي شود، بسيارى از كشورهاى مترقى جهان و به خصوص كشورهاى اروپايى اين روز را به عنوان يكى از جشنهاى ملى خود به ثبت رسانده اند. در اين روز مردان هم با دادن شاخه اى گل رز از مبارزات زنان در سرتاسر جهان براى برابرى خواهى آنان و مبارزه  براى تغيير قوانين و آزاديخواهى آنان تجليل مي كنند. 
Read More - ادامه مطلب...
 
خاورمیانه تنها جای جنگ و منازعات نیست. فرهنگ الهام بخش زیبایی و دانایی هم جایی دارد چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

پیرامون  برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا وشرکت کردستان در آن

خانم ثريا فلاح: خاورمیانه تنها جای جنگ و منازعات نیست. فرهنگ الهام بخش زیبایی و دانایی هم جایی دارد

١٨ آوريل ٢٠١٤

  miss_middle_east_09.jpg
سان ديگو، كاليفورنيا؛ روز سوم ماه آوریل شهر سندیگو میهماندار برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه و خانواده هایشان بود .


صدای کردهای مقیم آمریکا در مصاحبه ای با اختصاصی با ثریا فلاح دلایل اهمیت این برنامه و نقش کردستان در این برنامه را مورد سوال قرار داد.

ثریا گفت که در منطقه ای مانند خاورمیانه که بدون تآمل شاهد جنگ و منازعات منطقه ای هستیم بسیار حایز اهمیت است که از فرهنگ و زیبایی خاورمیانه و  مسئله ای به نام زیبایی و خوشى ،سلامت و سرزندگی سخن به میان بیاید. و به هویت فرهنگی و دانایی در میان دختران جوان که به شهادت تاریخ در خاورمیانه به دست سنت طلبان و فرهنگ مردسالارانه مورد خشونت قرار گرفته اند و حق آنها  زیر پا گذاشته شده است، مورد توجه قرار گيرد.

ثریا فلاح فعال حقوق زنان می گویداین نخستین بار است که برنامه ای شامل تمام اقوام مختلف ، فرهنگ ها و مذاهب متنوع مردم خاورمیانه در یک مکان انجام می شود. وقتی از وی دلیل حمایتش از این برنامه را پرسیدیم وی اذعان داشت که شرکت در چنین برنامه ای موجبات توجه جوانان را به منطقه اى كه از آن آمده اند معطوف می کند و نگاه جسورانه و با اعتماد به نفس را به زنان جوان می آموزد. بسیاری از آنان تعصبات خانوادگی خود را می شکنندو می توانند بر مخالفتهای اجتماعی كه مانع از پيشرفت آنان در امريكا خواهد شد غلبه کنند.  در بخشی از جهان زنان حق انتخاب ندارند اما در اینجا این امکان برایشان فراهم شده که شخصیت و زیباییشان را توام کرده و در چنین برنامه ای شرکت کنند. miss_middle_east_04.jpg

  
حائز اهمیت است که از 17 نفر دختران جوانى كه به مرحله نهايى اين مسابقات رسيده اند سه دختر کرد به اسامى سوزان ، دالیا و هلن بودند و دالیا به مرحله نهایی 5 نفر آخر راه یافت .

همچنین حائز اهمیت است که از 8  نفر داور های اين برنامه  دو نفر آنان ایرانی بودند. خانم شالی زمردی مجری ایرانی برنامه صبحگاهی فاکس و دختر شایسته کالیفرنیا در سال ٢٠٠٧ و خانم ثریا فلاح که قبلآ خود به عنوان زن شایسته کرد در برنامه هالیود شرکت داشته است و در این برنامه  به عنوان داور انتخابى شرکت کرده بودند. کلیه داوران زنانی بودند صاحب نام که در کارهای خیریه هم شرکت می کنند

خانم فلاح معتقد است که انتخاب دختر شایسته بایستى بر حسب توانایی هاى فردى باشد كه از آن جمله مي تواند دانستن یکی اززبانهای خاورمیانه ، تحصیلات و معلومات اجتماعى بالا و توانايى پاسخ به پرسشهاى اجتماعى، سياسى و فرهنگى و علاقمندى فرد به كارهاى عام المنفعه و حقوق بشرى،  و پارامتر زيبائى و تناسب اندام در وهله هاى بعد قرار مي گيرد.
 

Read More - ادامه مطلب...
 
كردهاى شمال خراسان در مصاحبه با خانم ثريا شادلو از نوادگان حيدر قلى خان شاد لو سهام الدوله سردار كل چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
كردهاى شمال خراسان در مصاحبه با خانم ثريا شادلو از نوادگان حيدر قلى خان شاد لو سهام الدوله سردار كل خراسان در دوره ناصرالدين شاه
 
  آزاد مراديان
 
٦ مارس ٢٠١٤
 
سرزمين مادريم كجاست،
من اينجا غريبم، kurdish_khorasan.jpg
ايلم را گم كرده ام، 
در پى آنهايم از غربتى به غربتى ديگر،
 از سرزمين مادريمان ما را كوچاندند،
به كجا نمي دانم ، من اينجا غريبم (ترجمه آوازى قديمى كردى كرمانجى)

‎کُردهای خراسان بخشی  از مردم كرد در خاورميانه بزرك كه گستره ى جغرافيائى آن منطقه شمال خراسان بزرگ است كه بعد از تقسيمات جديد سياسى جغرافيائى بعد از روى كار آمدن جمهورى اسلامى ایران بخشى از شهروندان استانهاى خراسان شمالى، خراسان رضوى و گلستان به شمار مي آيند‫.‬  شهرهاى قوچان، شيروان، بجنورد ، در گز، اسفراين ، چناران، آشخانه و فاروج داراى اكثريتى بالاى ٨٠ درصد جمعييت و در شهرهاى بزرگ خراسان مانند مشهد، نيشابور و سبزاوار ، بزرگترين اقليت اين  شهرها به شمار مي روند‫.‬
 


‎دكتر افراسياب شيفته از مورخين و محققين كرد خراسان مي نويسند‫:‬
 
‎در سال 1514 میلادی، در منطقه" چالدران " برخوردی شدید بین دو امپراطوری در گرفت که به جنگ چالدران معروف است، که در آن امپراطوری عثمانی بر
‎ امپراطوری ایران فایق آمد و ایران را مغلوب خویش نمود، که در نهایت ملت و سرزمین کرد مورد انشعاب و تقسیم قرار گرفت که قسمتی به امپراطوری ایران و قسمتی دیگر به امپراطوری عثمانی ضمیمه گشت.

‎طوایف و ایلات کرد در زمان شاه عباس صفوی در حدود سال١٥٩٨میلادی و یا به روایتی در سال ١٦٠٢ میلادی (از مناطق حدودأ مابین غرب دریاچه ارومیه، و اطراف دریاچه وان، و جنوب رودخانه ارس) به منطقه خراسان در شمال شرقی ایران کوچانده شدند و  دلیل این تغییر مکان هم کاملأ سیاسی بود. آنها به خراسان فرستاده شدند تا در مقابل حملات بی امان جنگجویان ازبک ایستاده و از استان خراسان دفاع کنند، و همچنین از طرف دیگر جدایی، انشقاق و تقسیم نمودن کردها سبب تضعیف نیروهای آنان در منطقه کردستان می شد که گویا مطالبات آنها مورد پسند شاه و آرامش خاطر حکومت وی نبوده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 46 - 50 از 739
© 2007 - 1396, VOK Radio