Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow حقوق بشر و دموکراسی
حقوق بشر و دموکراسی

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
قطعنامه در باره نقض فاحش و مستمر حقوق بشر در ایران ابرازی از سوی «جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
قطعنامه در باره نقض فاحش و مستمر حقوق بشر در ایران

fidh_lddhi_logo2.jpg

 سی و هشتمین کنگره فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر
                                

استانبول (6ـ2 خرداد 1392)

قطعنامه در باره نقض فاحش و مستمر حقوق بشر در ایران

ابرازی از سوی «جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» (LDDHI)


نظر به این که وضعیت حقوق بشر در ایران در سه سال گذشته به شدت رو به وخامت رفته است:
• دبیر کل سازمان ملل و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران هر سال گزارش هایی در باره بدتر شدن شرایط حقوق بشر در ایران منتشر کرده اند؛
• مجمع عمومی سازمان ملل هر سال قطعنامه هایی را با اکثریت رو به افزایش در محکومیت نقض حقوق بشر به تصویب رسانیده است؛
• حکومت توصیه هایی را که در سال 2010 در طی رسیدگی ادواری جهانی به گزارش حقوق بشر دولت ایران مطرح شد کاملا نادیده گرفته و حتا از اجرای توصیه هایی که پذیرفته بود به طور کامل سر باز زده است.

از آنجا که مجازات اعدام در سطحی گسترده و به شمار زیاد به اجرا در می آید:
Read More - ادامه مطلب...
 
بيانيه ٦ سازمان حقوق بشر كرد در خصوص دور يازدهم انتخابات رياست جمهورى اسلامى ايران چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

بيانيه ٦ سازمان حقوق بشر كرد در خصوص دور يازدهم انتخابات رياست جمهورى اسلامى ايران

6KHRS_Election_2013_Logo٢ماه ژوين ٢٠١٣ ميلادى

بر اساس مادە ٢١ منشور جهانى حقوق بشر هر شخصی حق دارد مستقیماً یا به واسطه انتخاب آزادانه نمایندگان خود در مدیریت دولت کشور متبوع خود شرکت جوید و بدينگونه اراده ی مردم اساس حاکمیت دولت قرار گيرد؛ چنین اراده ای بايد بر اساس برگزارى انتخاباتی حقیقی اعمال گردد که مطابق آن حق رأی عمومی که حقی جهانشمول است در مورد همه شهروندان و بصورت كاملا برابر اجرا شود.

مطابق اعلامیه جهانی حقوق بشر و سایر اسناد حقوق بین‌المللی در خصوص حق راى شهروندان این حقوق ویژگی‌هایی همچون جهان شمول بودن، سلب ناشدنی، انتقال ناپذیری، تفکیک ناپذیری، عدم تبعیض و برابری طلبی، به هم پیوستگی و در هم تنیدگی را دارا است. از این رو به تمامی افراد در هر جایی از جهان تعلق دارد و هیچ کس را نمی‌توان به صرف منطقه جغرافیایی که در آن زیست می‌کند، از حقوق بشر محروم کرد ضمن اینکه همهٔ افراد فارغ از عواملی چون نژاد، ملیت، جنسیت و غیره در برخورداری از این حقوق با هم برابر و یکسانند و در این خصوص کسی را بر دیگری برتری نیست.

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارشى از مراسم اهدای لوح تقدیر و گواهی تشخیص شهروند جهانی‌۲۰۱۲ سازمان ملل-امريكا به خانم ثریا فلاح چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

گزارشى از مراسم اهدای لوح تقدیر و گواهی تشخیص صلاحیت شهروند جهانی‌۲۰۱۲ سازمان ملل-امريكا به خانم ثریا فلاح

١ اكتبر ٢٠١٢

روز پنجشنبه ۲۷ سپتامبر برنامه ایی در شهر لوس انجلس درمحل مجتمع برگزاری مراسم و sorayaawardun.jpgسمینارها در اینداومنت فاندیشن (بنیاد موهبت و وقف)* مراسمی تحت عنوان "پنجمین سال مباحثات جهانی در ساحل غربی" ** از طرف انجمن سازمان ملل ایالات متحده آمریکا و شورای سازمانهای جنوب کالیفرنیا برگزار شد. این مراسم به منظور اهدای  لوح تقدیر شهروند جهانی سال ‌۲۰۱۲ ازجانب سازمانهای نامبرده و همچنین گواهی تشخیص صلاحیت از جانب شهرداری شهر لوس آنجلس و ایالت کالیفرنیا به افراد برگزیده برای دریافت این جوایز بود.


در این مراسم مسئولین سازمانهای مختلف که اعضای شورای سازمانهای جنوب کالیفرنیا هستند، مسئولین و نمایندگان شاخه ها و انجمهای ایالتی سازمان ملل ، و افراد  و شخصيتهاى فعال در سطوح مختلف شرکت داشتند. برنامه با خوشامد گویی دبیر و معاون دبیر انجمن سازمان ملل ایالات متحده آمریکا-بخش جنوب کالیفرنیا و سخنان گيرا و  آموزنده آقای پاتریک مادن مدیرکل اجرایی انجمن سازمان ملل ایالات متحده آمریکا که از واشنگتن به منظور شرکت در این برنامه و اهدای جوایز به لوس آنجلس آمده بود آغاز شد. سپس نماینده کمپانی کالورت به خاطر تعهد به سیستم سرمایه‌گذاری پایدار و مسول,  پس از ایراد بیاناتی در زمینه کارهای انساندوستانه این کمپانی و دکتر گودتا س. هینیکا از اتیوپی ، ایجاد سیستم‌های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در مناطق روستایی به نام اتیوپی پایدار, جایزه دریافت کردند .

در این برنامه همچنين فیلم مستندی که روایتی کوتاه از بخشی از زندگی خانم ثریا فلاح به نام" برای کردستان" بود پخش گرديد . اين فيلم بخشی از پروژه سازمان آموزش زیر آتش با همكارى سازمان عفو بین الملل او چند سازمان بين المللى حقوق بشر است .  

Read More - ادامه مطلب...
 
دموکراسی با تمام تبعات آن، در نقد مخالفان حق تعيين سرنوشت چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

دموکراسی با تمام تبعات آن، در نقد مخالفان حق تعيين سرنوشت،
 
جمعه ٢٤ شهريور ١٣٩١

 
shadi_sadr.jpg
شادی صدر
 

ويژه خبرنامه گويا

اخيرا سازمان عفو بين الملل در استراليا برنامه ای تلويزيونی با عنوان "برگرد همونجايی که از آنجا آمده ای" تهيه کرده که در آن، شش استراليايی، يک ماه به کشورهايی فرستاده می شوند که پناهندگان از آنجا می آيند و زندگی واقعی و رنجهای طاقت فرسای يک پناهنده را در جنگ، قحطی، سرکوب سياسی، نسل کشی و پس از آن، فرار به استراليا تجربه می کنند (۱) و مقابل چشم بينندگانی قرار می دهند که اکثريتشان فکر می کنند پناهندگان، قانون شکن، مجرم و باعث اتلاف بودجه های دولتی هستند. وقتی بيانيه "جمعی از فعالين سياسی" را درباره توافقنامه اخير حزب دموکرات کردستان و حزب کومله (۲) خواندم، بلافاصله فکر کردم تک تک امضا کنندگان اين بيانيه را بايد مجبور کرد يک ماه، فقط يک ماه، به عنوان يک کرد يا عرب يا بلوچ در ايران زندگی کنند و بعد از آنها پرسيد که آيا چنين بيانيه ای را دوباره امضا خواهند کرد!؟

ماجرا از اين قرار است: دو حزب دموکرات و کومله که سالها سابقه تقابل گاه خونين را داشته اند، توافقنامه ای امضا کرده اند که در آن، از حق تعيين سرنوشت ملت کرد دفاع کرده و "فدراليسم ملی- جغرافيايی" را به عنوان راه حل خود برای مساله کردستان پيشنهاد کرده اند. صرفنظر از سياستهای اين دوحزب که موضوع بحث من در اينجا نيست و اينکه آنان تا چه حد به مندرجات توافقنامه خود به خصوص درمواردی چون برابری کامل جنسيتی (۳) متعهد خواهند بود، در مخالفت با اين توافقنامه، علاوه بر چندين و چند مقاله با مضامينی مشابه و تکراری (۴)، جمعی از فعالان سياسی، بيانيه ای نوشته و منتشر کرده اند که لب کلام آن اين است: "تکيه بر "حق ملل در تعيين سرنوشت خويش" لاجرم به شناسايی و پذيرش "حق جدايی واحدهای ملی" تا تشکيل "دولت"های ساختگی می‌انجامد."

Read More - ادامه مطلب...
 
کبودوند ٤٦ روز است در اعتصاب غذا است و از خوردن هرنوع غذا و گرفتن سرم امتناع می کند چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

بیانیە شمارە ٤: 

کبودوند ٤٦ روز است در اعتصاب غذا است و از خوردن هرنوع غذا و گرفتن سرم امتناع می کند

کبودوند با انگشت گذاشتن روی کمترین حق قانونی زندانیان کرد یعنی «مرخصی از زندان»، بعد از سپری کردن ١/٢ زمان محکومیت خود(٥ سال)، ملاقات و رسیدگی بە بیماری فرزند خویش را درخواست کردە است.sedigh_kaboudvand.jpg

کبودوند بعد از نوشتن دست کم ١٠ نامە برای مرخصی جهت معالجە خود و ملاقات پژمان فرزند بیمارش، از ٦ خرداد ماە دست بە اعتصاب غذا زدە است. بر اثر این اعتصاب دوهفتە است کە بە عفونت کلیوی نیز دچار شدە و چند بار نیز جهت مداوا بەدرمانگاە بردە شدە است. تا بحال کبودوند از پذیرفتن توصیە پزشکان درمانگاە و گرفتن سرم غذایی خودداری کردە است. کمپین و خانوادە کبودوند از هفتە پیش درخواست توقف این اعتصاب غذا را کردەاند و در این راستا پژمان نیز آمادە بود با حال بیمار خود بە ملاقات «دوشنبە» پدر رفتە و از او تقاضآ کند کە اعتصاب خود را متوقف سازد. اما دیروز تندرستی پژمان برای ملاقات و رفتن بە زندان مساعد نبود. پریناز حسنی بعد از ملاقات دیروز در زندان اوین با کبودوند، وضعیت همسر خود را بسیار نگران کنندە توصیف کرد و گفت:» چشمهای کبودوند گود رفتە بود، و بشدت ضعف جسمی داشت».

Read More - ادامه مطلب...
 
بیانیه مشترک بیست سازمان حقوق بشری از دستورکار و تمدید ماموریت احمدشهید گزارشگرویژه سازمان ملل چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
بیانیه مشترک بیست سازمان حقوق بشری از دستورکار و تمدید ماموریت احمدشهید گزارشگرویژه سازمان ملل

۱۶ مارس ۲۰۱۲

به کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد: نامه مشترک در حمایت از ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایرانahmad_shaheed.jpg

همانطور که اطلاع دارید، در حال حاضر ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران در آستانه تمدید قرار دارد و در روزهای ۲۱ یا ۲۲ مارس، این موضوع در شورای حقوق بشر سازمان ملل به رای گذاشته خواهد شد. در این زمان که وضعیت حقوق بشر در ایران به میزان قابل توجهی بدتر شده و آن کشور از همکاری با نهادهای سازمان ملل امتناع می‏ورزد، حمایت کشورهای عضو این شورا از تمدید ماموریت گزارشگر ویژه دارای اهمیت حیاتی است.

هدف ما از نگارش این نامه، جلب حمایت شما برای دادن رای مثبت به قطعنامه تمدید ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران است.

در روز ۷ مارس، دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران، گزارش دوم خود را از موارد نقض حقوق بشر در این کشور ارائه داد. این گزارش، که در ادامه گزارش مقدماتی او که در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۱ منتشر شد، «موارد خیره کننده نقض حقوق بشر» توسط مقامات ایرانی را مستند ساخته و از خودداری مداوم آن کشوراز همکاری با نهادهای سازمان ملل انتقاد کرد. این گزارش همچنین از امتناع مقامات ایران برای صدور مجوز بازدید به گزارشگر ویژه و عدم همکاری آن دولت با شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و گزارشگران دیگر نهادهای آن، باوجود ارسال دعوتنامه‏ی دائمی در سال ۲۰۰۲ جهت بازدید از آن کشور انتقاد می‏کند.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 7 - 12 از 105
© 2007 - 1398, VOK Radio