Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow حقوق بشر و دموکراسی
حقوق بشر و دموکراسی
آزادي انديشه در حكومت اسلامي چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

آزادي انديشه در حكومت اسلامي 

آزاد مراديان

Friday, May 1, 2009 2:41 PM

azad_moradian_032307.jpg به پيشنهاد يكي از دوستان عزيز و صاحب نظر در فعاليتهاي ادبي، فرهنگي و اطلاع رساني ، كه به نظر اينجانب در طي سالهاي عمر پر بار خويش از همه توان خود براي اين امر مايه گذاشته اند و حق بزرگي را بر گردن همه ما نو آموزان اين عرصه دارند,مقرر شد مقاله اي را براي مجله وزين "آيينه جهان" در خصوص آزادي ، حقوق بشر و مظلوميت انسان دگر انديش و در عين حال دردمند كشورمان بنويسم. 

 گستردگي اين بحث چنان است كه مشكل بتوان در يك مقاله اي  فشرده به همه ابعاد آن پرداخت. به همين خاطر و در جهت اداي دين به موضوعي چنين مهم تصميم گرفتم به بخشي از آن  كه بنا به دلايلي اكنون در سر لوحه اخبار حقوق بشري ايران قرار دارد، و آن سر كوب گسترده اقليتهاي مذهبي و اختصاصآ پيروان آيين بهايي است  بپردازم.  در همان حال تلاش شده است دلايل سياسي و عقيدتي اين امر،  تناقضات موجود در قوانيني كه جمهوري اسلامي به ظاهر آن را راهنماي خود قرار داده است  با عملكرد واقعي آنها كه همانا ضدّيت با آزادي و كرامت انسان  است مورد بررسي قرار گيرد.

Read More - ادامه مطلب...
 
گذار از تحول دولت محور به جامعه محور؛ چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

گذار از تحول دولت محور به جامعه محور؛

دكتر كاظم علمداری

alamdari.jpg

  نظريه‌های سنتی توسعه، تحول و پيشرفت جامعه را برعهده دولت، و راه حل را انقلاب می‌دانند. انقلاب ۵۷ در ايران يكی از آخرين نمونه‌های اين الگوی تحول و توسعه بود. اماعلی رغم تصور حاكم، دولت‌های انقلابی، آنچنانكه در مورد ايران تجربه شد، خود می‌توانند به مانع جديد تحول وتوسعه و پيشرفت و آزادی جامعه بدل گردند. تجربه تلخ انقلاب ايران، دركنار دگرگونی‌های جهانی، سبب شد كه مردم به راه كم هزنيه ترو مطمئن تر و تدريجی اصلاحات روی آورند. دوم خرداد ۷۶ آغاز اين دگرگونی بود. اما جامعه و نيروهای پيشرو همچنان دولت محور باقی ماندند. انتظار آنها اين بود كه دولتی كه وعده اصلاحات داده است مشكلات آنها را بر طرف كند.

Read More - ادامه مطلب...
 
مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران : یک هفته با نقض حقوق بشر در ایران چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
هفته اول خردادماه : یک هفته با نقض حقوق بشر در ایران

جمعه ، 8 خرداد 1388

مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران : در هیاهوی انتخابات دهم ریاست جمهوری در ایران نه تنها چیزی از نقض گسترده‌ی حقوق‌بشر در ایران کاسته نشده، بلکه شاهد افزایش آن نیز هستیم. و در این غوغا و هیاهو به اخبار نقض حقوق‌بشر کم‌ترین توجه می‌شود. در نشست‌های انتخاباتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری بسیاری از دانش‌جویان و فعالان به دلائل گوناگون بازداشت و روانه‌ی زندان‌ها شده‌اند. موج جدید فیلترینگ که از قبل وعده داده شده بود، بسیاری از سایت‌ها و وبلاگ‌ها را درنورید و سایت‌های محبوبی هم‌چون تویتر و فیس‌بوک را از دسترس  ایرانیان خارج کرد. گر چه با اعتراض‌های بسیار از فیس‌بوک دوباره رفع فیلتر شد.

Read More - ادامه مطلب...
 
اجلال قوامی ، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان ;گفتمان اصولگرایی، اعتقادی به آزادی و حقوق بشر ندارد چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

  اجلال قوامی ، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان  ;گفتمان اصولگرایی، اعتقادی به آزادی و حقوق بشر ندارد

سوسن محمدخانی غیاثوند 

This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

hrok_logo.jpg

در حالیکه کمتر از یک ماه به برگزاری دهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده اما به گفته ی سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان، فضای انتخاباتی حاکم بر مناطق کردنشین، فضایی کاملاً سرد است. شاید علت سردی این فضا را در ضعف احزاب سیاسی و نهادهای مدنی کُرد باید جستجو کرد و یا در عدم وجود رسانه ی مستقل و یا نشریه ی غیر وابسته و غیر دولتی در مناطق کردنشین اما قطعاً عملکرد چهار ساله ی دولت نهم و خصوصاً رویکرد امنیتی آن به مناطق کردنشین، همچنین تردید مردم منطقه در موثر بودن حضور در انتخابات و انتخاب کاندیدایی متفاوت برای تغییر وضعیت موجود، سهم بسزایی در بروز و ایجاد چنین فضایی دارد. اینکه سفر رهبر انقلاب اسلامی آنهم در آستانه ی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به منطقه چقدر می تواند تنور انتخابات را داغ نماید و بر شور انتخاباتی و میزان مشارکت مردم منطقه در انتخابات و کشاندن آنها به پای صندوق های رای بیفزاید و گرمای انتخابات را از میان نخبگان و جامعه ی روشنفکری به میان عامه ی مردم بکشاند، باید منتظر ماند و دید. انتخابات و موضع سازمان در خصوص آن بهانه ی گفتگویی شد با اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان.

Read More - ادامه مطلب...
 
پایگاه خبری خرداد : بي‌اميد به آزادي بدون پاسپورتي آمريكايي چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

 بي‌اميد به آزادي بدون پاسپورتي آمريكايي

zindan_iran_210.jpgچهارشنبه ، 23 ارديبهشت 1388 ، 19:00

دست‌كم 16 روزنامه‌نگار شناخته شده در زندان‌ها به‌سر مي‌برند؛

خرداد: گرچه نمي‌توان به‌شكلي دقيق ميزان روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران زنداني در ايران را برشمرد اما هم آكنون دست‌كم 16 روزنامه‌نگار و وب‌نگار شناخته‌شده‌ي ايراني در زندان به‌سر مي‌برند.


آزادي ركسانا صابري، خبرنگار آمريكايي-ايراني كه در پي نامه محمود احمدي‌نژاد و فشارهاي آمريكا و جامعه‌ي جهاني رخ داد، هر چند با استقبال گسترده‌اي هم‌راه بود و اين «ژست بشردوستانه» را بايد ستود اما هم‌زمان به ياد ما آورد كه گروهي از روزنامه‌نگاران و وب‌ نگاران ايراني هستند كه با كم‌ ترين حمايتي پشت ميله‌ هاي زندان روزگار خود را مي‌گذارنند و آن‌ها نيز چون ركسانا صابري تنها يك جرم دارند؛ كوشش در انجام راسلت رسانه‌اي خود.

Read More - ادامه مطلب...
 
نامه سازمان حقوق بشر كردستان به آيت الله خامنه اي: درخواست تأمین حقوق مردم و برقراری صلح و آشتی چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

hrok_logo.jpg  

نامه سازمان حقوق بشر كردستان به آيت الله خامنه اي:

درخواست تأمین حقوق مردم و برقراری صلح و آشتی در كردستان

 11/05/2009

به آيت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ايران در آستانه‌ سفر به كردستان

مردم کرد که به عنوان اولین پدید آورندگان مدنیت در تاریخ منطقه، با تشکیل اولین اتحادیه‌های قبیله‌ای ـ قومی و ایجاد سازمان‌های مدنی ـ قانون‌گذاری و حکومتی، نخستین حکومت‌های قانونی مبتنی بر مشارکت جمعی و سامانه فدرالیزم را در زاگرس و بخش‌های عظیمی از میزوپوتامیا بنا نهادند، از عهد باستان تا به امروز با اقوام و ملل ساکن در فلات ایران هم‌زیست و متحد در برابر تجاوزات متجاوزان و هم‌سرنوشت بوده‌اند. این مردم که سرزمین‌های محل سکونت‌شان همواره مورد تجاوز و تهاجم بوده و یا بارها توسط قدرت‌های متجاوز تسخیر گردیده است، به رغم این تسخیر و تسلط‌های مکرر موجودیت و هویت خود را حفظ کرده و با تغییر و تعویض، ظهور و سقوط و یا زوال و فروپاشی قدرت‌ها و حکومت‌های چیره‌گر، وحدت، موجودیت و انسجام ملی ـ قومی و هویتی خود را از دست نداده است.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 55 - 60 از 105
© 2007 - 1399, VOK Radio