Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow حقوق بشر و دموکراسی
حقوق بشر و دموکراسی

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
نامه شیرین عبادی به رییس قوه قضاییه چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

shirin_ebadi.jpgنامه شیرین عبادی به رییس قوه قضاییه

 

جناب آقای صادق لاریجانی
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام و تبریك و خیر مقدم به مناسبت تصدی ریاست قوه قضائیه، این مرقومه اولین نامه كانون مدافعان حقوق بشر به جنابعالی است و در آغازین كلام ، امید داریم كه حضور حضرتعالی در پست مهم ریاست قوه قضائیه راهی فراروی ملت بزرگ و شریف ایران جهت تحقق حقوق بشر و پایبندی مسئولین به رعایت قانون بگشاید كه خیر ملت و نظام در این راه است.

Read More - ادامه مطلب...
 
دکتر لاهیجی :از طریق شورای امنیت می‌توان پرونده وقایع اخیر را به دادگاه جزایی بین‌المللی ارجاع کرد چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

thumb_lahiji.jpgامکان ارجاع پرونده قضایی ایران به شورای امنیت

دویچه‌وله; با انتشار گزارش دفن جنازه‌های بی‌نام و نشان، فعالان حقوق بشر در پی طرح این وقایع درمجامع بین‌المللی هستند. دکتر لاهیجی می‌گوید، تنها از طریق شورای امنیت می‌توان پرونده وقایع اخیر را به دادگاه جزایی بین‌المللی ارجاع کرد.

 دکتر عبدالکریم لاهیجی حقوقدان ایرانی مقیم فرانسه می‌گوید، "جنایت علیه بشریت" تعریف حقوقی مشخصی دارد و در حال حاضر نمی‌توان با استناد به آن خواهان پیگیری قضایی مسببان وقایع اخیر ایران در دادگاه‌های بین‌المللی شد. ولی وی از امکان طرح پرونده ایران در مجمع عمومی سازمان ملل که قرار است ماه سپتامبر برگزار شود سخن می‌گوید. لاهیجی همچنین معتقد است، می‌توان پرونده قضایی ایران را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد.
Read More - ادامه مطلب...
 
مخالفت حزب جمهوریخواه خلق و حزب حرکت ملی ترکیه با اعطای حقوق بیشتر به کردها چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   
مخالفت حزب جمهوریخواه خلق و حزب حرکت ملی ترکیه با اعطای حقوق بیشتر به کردها

بی بی سی : دو حزب مخالف دولت ترکیه با انتقاد از دولت، با اعطای حقوق بیشتر به اقلیت کردها مخالفت کردند. حزب جمهوریخواه خلق و حزب حرکت ملی ترکیه به عنوان دو حزب عمده مخالف دولت رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، با تلاش های او برای حل بحران کردها مخالفت کرده اند.turkey_seeksend2kurdishconflict.jpg

مخالفت این دو حزب می تواند تلاش های دولت ترکیه در این زمینه را با بن بست مواجه کند. دولت آقای اردوغان بر این امید است که از طریق اجماع ملی بتواند به چند دهه مناقشه با کردها که به کشته شدن هزاران نفر منجر شده، پایان دهد.

 

شنبه هفته جاری مصادف با بیست و پنجمین سالگرد آغاز ناآرامی های کردهای ترکیه است.

رجب طیب اردوغان هفته پیش برای اولین بار طی دو سال گذشته، با احمد ترک، رهبر حزب کرد "جامعه دموکراتیک" دیدار کرد. حزب آقای ترک، یکی از اصلی ترین احزاب حامی کردها در ترکیه به شمار می رود. این دیدار از سوی برخی به نشانه تلاش دولت ترکیه برای حل مشکل کردها از راه های سیاسی قلمداد شد.

به دنبال این دیدار، احزاب مخالف، دولت را متهم کردند که زمینه را برای واگذاری امتیازات به کردها آماده می کند که این مساله می تواند کشور را دچار شکاف های قومی کند.

Read More - ادامه مطلب...
 
به ياد كيانوش آسا و همه عزيزاني كه جان خود را در راه از آزادي و عدا؛ت فدا كردند. چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

kianush_assa_tanbur.jpgبه ياد كيانوش آسا و همه عزيزاني كه جان خود را در راه از آزادي و عدا؛ت فدا كردند.

امروز هم بياد آنان دلتنگيم را در قطرات اشكي يافتم كه مدتهاست ديگر براي سرازير شدن نه زمان ميشناسد و نه مكان. همه وجود احساسم، دلتنگيم ومنطق را ياراي كلامي نيست، كه در اين دل همه اندوه است و درد، همه فرياد است و غم همه فرياد است و سكوت و سكوتي كه جز اشك سزاواري نيست. در غم كدامين بگريم ، با ناله كدام مادر هم گريه شوم با بغض گلوي كدام رفيق همدردم ناله سر دهم .

امروز هم گريستم بر نسلي كه فراموش شديم ، نسلي كه همه عشق بوديم و اميدو آرزو و آناني كه حس  فوران زايش و خلق كردن را از ما محروم كردند .آناني كه اكنون نيز نمي گذارند كه نسل  نوين بر خاسته از خاكستر اين سالهاي درد  به ترميم اين خرابيها  تلاشي بكنند. براي نسلي  كه براي آزادي كشورمان جز آرزو آنچه كه دارند جان عزيزي است كه آنهم از آزادي دريغ نمي دارند.

امروز هم گريستم ، در لحظاتي كه تنبور نوازي كيانوش را با حسم، با هستيم حس مي كردم. در اطاق دانشجويي كه همه طول و عرض آن چند متري بيشتر نيست، با كمترين امكانات زندگي، ولي با دنيايي از آرزو براي آينده اي بهتر. واي كه چقدر اين حس غريبانه و بغض تنبور و كيانوش با هم در آميختگي غريبي را بو جود آورده اند.

دوست عزيزي غمگنانه نوشته بود: 'وای بر شما که اینهمه شور زندگی را به شولات مرگ نشاندید شما را نخواهیم بخشید"

مادر كيانوش در آخرين مصاحبه با كاوه قاسمی كرمانشاهی مي گويد:

"....حال دیگر دلیلی برای‌ ادامه‌ی سكوت نمی‌‌بینم. عزیزترین كسم را از دست داده‌ام. وجودم را از من گرفته‌اند. دیگر چرا باید سكوت كنم؟ سكوت كنم تا خونش پایمال شود؟ كیانوش اهل این نبود كه ظلم را قبول كند. من هم مادر او هستم و می‌خواهم راهش را ادامه دهم.پسر من با اطمینان از مسالمت آمیز بودن این اعتراضات و اینكه چند میلیون نفر از مردم در آن شركت دارند در راهپیمایی حضور یافته بود. اما این تظاهرات آرام به خشونت كشیده شد. عده‌ای جوان مثل پسر من را به گلوله بستند. آیا جواب حرف گلوله است؟ آیا جواب اعتراض مرگ است؟ مسئولان باید پاسخگو باشند.بیست و پنج سال زحمت كشیدم تا كیانوش را به این‌جا برسانم. یك نخبه تحویل جامعه‌ی علمی كشور دادم. كیانوش سرمایه‌ی علمی این مملكت بود. امید یك خانواده بود. همیشه می‌گفت كی می‌شود بتوانم این همه زحمت كه مادرم برایم كشیده ‌جبران كنم. منتظر بود تا مدركش را بگیرد و سر كار برود.امید یك مادر را برای دیدن خوشبختی فرزندش ناامید كردند. كیانوشم را با آن همه علم و هنر و مهربانی و تلاش‌گری كه داشت از من گرفتند. هر چند الان مادران زیادی مثل من هستند كه فرزندان‌شان را از دست داده‌اند و همین حال و روز مرا دارند. می‌خواهم به دیدن مادر سهراب بروم. در مراسم چهلم ندا هم شركت می‌كنم. اعتراضم را در كنار آن‌ها ادامه می‌دهم و با هم برای ‌دادخواهی ظلمی كه بر ما و فرزندان‌مان رفته اقدام خواهیم كرد. "
عكسهاي مراسم چهلم كيانوش در كرمانشاه را مي توانيد در زير مشاهده كنيد :

Read More - ادامه مطلب...
 
جمعیت مدافع حقوق بشر ایران در جنوب کالیفرنیا, حمله به مجاهدین خلق در عراق را محکوم می کند چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angles,California, USA   

shrisc.jpg

http://www.shrisc.org 

جامعه دفاع از حقوق بشر ایران- جنوب کالیفرنیا

حمله به مجاهدین خلق در عراق را محکوم می کند! 

 

داستان ایرانیان آواره، داستان غم انگیزی است که گویا پایانی ندارد.  نزدیک به 4000 نفر از ایرانیان آواره در شهرک اشرف واقع در کشور عراق زندگی می کنند. شهرکی که روزی پایگاه مقاومت سازمان مجاهدین محسوب می شد. ولی اکنون محل زندگی گروهی از آوارگان ایرانی است که  فراتراز تعلق سازمانی آنها باید از حقوق آوارگی بر خوردار باشند.

از وقوع یک فاجعه انسانی جلوگیری کنید!

روز سه شنبه ۷ مرداد ماه برابر با ۲۹ ژوئیه  نظامیان عراقی به شهرک اشرف، محل اقامت چند هزار ایرانی حمله کردند تا آنها را وادار به خروج اجباری از تنها محل زندگی شان کنند. این پایگاه پس از ورود آمریکا به عراق از سوی آمریکا خلع سلاح شده بود و درست یک روز پس از تحویل امنیت عراق به دولت عراق مورد حمله نظامیان قرار گرفته است.

Read More - ادامه مطلب...
 
مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران: فراخوان گردآوری آمار بازداشت‌شده‌گان و جان باخته‌گان چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   
thumb_zndan.jpgمجموعه فعالان حقوق بشر در ایران: فراخوان گردآوری آمار بازداشت‌شده‌گان و جان باخته‌گان شنبه ، 6 تیر 1388 ، 13:39

نظر به گستره‌گی بی‌سابقه دستگیر شدگان و جان باخته‌گان حوادث اخیر در ایران و با توجه به این‌که دولت ایران از هر گونه گردش آزاد اطلاعات و هم‌چنین فعالیت مدافعان حقوق بشر جلوگیری می کند و با عنایت به این‌که اکثریت مطلق بازداشت شده‌گان اخیر در سایه‌ی گم‌نامی و بی‌اطلاعی نهادهای ذی‌صلاح و افکار عمومی تحت شرایط ناامن و در معرض مخاطرات گوناگون به سر می‌برند؛

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 49 - 54 از 105
© 2007 - 1398, VOK Radio