Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < January 2020 > »
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Home arrow سیاست و اقتصاد
سیاست و اقتصاد
رويا حكاكيان: با از دست دادن دكتر قاسملو ما بعنوان يك ملت يك فرصت استثنائي را از دست داديم چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   

رويا حكاكيان در مصاحبه با صداى كردهاى مقيم امريكا براى آزادى ، صلح و دموكراسى:

 با از دست دادن دكتر قاسملو ما بعنوان يك ملت يك فرصت خيلى استثنائى را از دست داديم

  royahakakian_azad_moradian.jpg

دوشنبه ٢ ژانويه ٢٠١٢

آزاد مراديان

خانم رويا حكاكيان، شاعر،  روزنامه نگار، نويسنده و مدافع حقوق بشر مقيم امريكا، كه آخرين كتاب ايشان ' قاتلان قصر فيروزه" در سال ٢٠١١ به يكى از ده كتاب پرفروش سال امريكا رسيد،سال پر مشغله اى را بشت سر گذاشتند. ايشان در طى سفرهاى متعدد خود به شهرهاى مختلف امريكا، مصاحبه هاى مختلف با رسانه هاى مطرح امريكائى و بين المللي، در طى سخنرانيهايشان در مراكز علمى، دانشگاهى و تحقيقاتى ضمن بحث در مورد آخرين كتابشان، تاريخ معاصر ايران در سالهاى بعد از انقلاب اسلامى را نيز مرور نمودند. خانم حكاكيان كه خود از بنيانگزاران مركز اسناد حقوق بشر ايران وعضو هيئت مديره سازمان  پناهنده گان بين الملى مي باشد چه بعنوان يك روزنامه نگار، چه بعنوان يك فعال و مدافع حقوق بشر نقش بسزائى در اطلاع رسانى از شرايط ايران بعد از انقلاب اسلامى به جامعه بين الملل داشته است.

كتاب قاتلان قصر فيروزه  كه به زبان انگليسى و با نثر ادبى و كاملا استثنائى خانم حكاكيان كه از تسلط و تخصص ايشان به ادبيات، شعر، تاريخ، روانشناسى ، سياست و حقوق بشر نشات مي گيرد توسط شركت گروو پرس به چاپ رسيده و اكنون در بيشتر كتابفروشيهاى مطرح بين المللى و در سايت آمازون به فروش مي رسد. 

Read More - ادامه مطلب...
 
دکتر آزاد مرادیان : کردها در از دست دادن فرصت های طلایی هیچگاه کوتاهی نکرده اند چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
دکتر آزاد مرادیان : کردها در از دست دادن فرصت های طلایی هیچگاه کوتاهی نکرده اند

عارف نادری - سوسن محمدخانی غیاثوند


• طی دو سده ی اخیر مشکلات کوردها آنطور که باید رسانه ای نشده و «مسئله کورد» هم در عرصه ی بین الملل آنگونه که شایسته است طرح نگردیده. برخی عدم وجود یک لابی sossan_aref.jpgقدرتمند برای کوردها در سطح جهانی را عامل آن می دانند. برخی دیگر نیز نبود انسجام، هماهنگی و همکاری میان مردم، احزاب و گروههای مختلف کورد را. عده ای دیگر اما وجود تضاد میان منافع قدرتهای جهانی با خواست ملی کوردها را. این گفتگو در همین رابطه با دکتر آزاد مرادیان صورت گرفته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲٨ مرداد ۱٣٨۹ -  ۱۹ اوت ۲۰۱۰


  دیوید مک داول جایی در مقدمه کتاب «تاریخ معاصر کرد» می نویسد: «در این شکی نیست که به مدت شاید بیش از دو هزار سال مردم کرد در مقام گروهی قابل ملاحظه وجود داشته، اما تنها در سال های آغاز سده ی بیستم است که به دریافت ادراکی از خود در مقام جامعه ای بنام کرد دست یافته اند.»
متاسفانه طی دو سده ی اخیر نیز مشکلات کوردها آنطور که باید رسانه ای نشده و «مسئله کورد» هم در عرصه ی بین الملل آنگونه که شایسته است طرح نگردیده. برخی عدم وجود یک لابی قدرتمند برای کوردها در سطح جهانی را عامل آن می دانند. برخی دیگر نیز نبود انسجام، هماهنگی و همکاری میان مردم، احزاب و گروههای مختلف کورد را تنها دلیل عدم موفقیت آنها در جلب توجه جامعه جهانی به مشکلات کوردها و مسئله همچنان لاینحل کورد در خاورمیانه معرفی می کنند. عده ای دیگر اما وجود تضاد میان منافع قدرتهای جهانی با خواست ملی کوردها و مطالبات آنها را عامل مهمی در رسانه ای نشدن بخش اعظمی از مشکلات کوردها و عدم طرح شایسته ی «مسئله کورد» در عرصه بین الملل می دانند.


در همین رابطه مصاحبه ای داشتیم با دکتر آزاد مرادیان* ، عضو کنگره ی ملی کوردها در آمریکای شمالی، دبیر کمیته کوردهای مقیم آمریکا برای حقوق بشر و دموکراسی در ایران، موسس رادیو اینترنتی صدای کوردهای مقیم آمریکا و فعال سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری کورد که در ذیل می آید:

Read More - ادامه مطلب...
 
تداركات جامعه مدني براي دفاع ضدكودتا چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

تداركات جامعه مدني براي دفاع ضدكودتاjine_sharb.jpg


دو شنبه 10 اوت 2009

شبكه سبز:ترجمه‌ي تحت‌الفظي عبارت فرانسوي «كودتا» مي‌شود: «ضربه‌ي دولت»‌. اما به هر نوع تصاحب و غصب غيرقانوني دستگاه دولت توسط يك گروه مسلح كودتا مي‌گويند.

رساله‌ي «ضدكو» يا «ضدضربه»، نوشته‌ي جين شارپ و بروس جينكيز، تجربه‌هاي ملت‌هاي مختلف در برابر كودتاها را بررسي كرده است. تأكيد رساله بر اين است كه مردم و مؤسسات آنان چگونه مي‌توانند و بايد طي همان رروزهاي اول با مقاومت خود كودتا را شكست بدهند و دستگاه دولت را در اختيار گروه منتخب خودشان بگذارند. اما اگر ملت نتواند در كوتاه مدت كودتا را درهم بشكند، ديكتاتوري حاكم مي‌شود،‌ و استراتژي مقاومت در برابر كودتا به استراتژي مبارزه‌ي بي‌خشونت عليه ديكتاتوري تغيير مي‌يابد.

رساله‌ي جذاب «ضدكو» چند پيوست دارد كه ترجمه‌ي يكي از آن‌ها با عنوان «تداركات جامعه مدني براي دفاع ضدكودتا» در ادامه تقديم مي‌شود.

در اين پيوست نقش و وظيفه‌ي «رسانه» ،‌«سازمان‌هاي سياسي»، «مؤسسات مذهبي»‌ و «گروه‌ها و مؤسسات تخصصي» در برابر كودتا بررسي و تشريح شده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
May 1st, ڕۆژی جیهانی چینی کرێکار چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

may1st2009.gif

 ڕۆژی جیهانی چینی کرێکار پيروز بيت 

 
پول نفت بشکه ای ١٢٠ دلار کجا میرود چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   

shia_muslim_africa08.jpg

پول نفت ایران در آفریقا  ...

بسیاری از ایرانیها میپرسند پول نفت بشکه ای ١٢٠ دلار کجا میرود که ما نمیبینیم. علاوه بر تأمین هزینه حزب الله و حماس و جهاد اسلامی و نهضت جعفری (پاکستان) و بعثه خامنه ای (سوریه) و اسلامگرایان در افغانستان،

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 بعد > پایان >>

صفحه 7 - 11 از 11
© 2007 - 1398, VOK Radio