Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow اخبار

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
ديدار مسئولين سازمانهاى حقوق بشرى كرد در امريكا با دكتر احمد شهيد، گزارشگر ويژه سازمان ملل
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

ديدار مسئولين سازمانهاى حقوق بشرى كرد در امريكا با دكتر احمد شهيد، گزارشگر ويژه سازمان ملل در امور ايران

 جمعه ١٩ جولاى ٢٠١٣

لوس آنجلس؛

ظهر امروز طى نشستى كه در محل اقامت دكتر احمد شهيد انجام شد مسئولين دو ahmad_shaheed_azad_soraya_amir.jpgسازمان حقوق بشرى كرد مقيم امريكا، دكتر امير شريفى، خانم ثريا فلاح و دكتر آزاد مراديان ضمن تشكر از زحمات آقاى احمد شهيد، نقش وى را در ارائه گزارشا ت واقعى از پايمال شدن حقوق شهروندان ايرانى را ارزشمند قلمداد نمودند.

  دكتر احمد شهيد  ضمن تشكر از حضور هيئت حقوق بشر كرد، به ارائه گزارش مبسوطى از فعاليتهاى خود در طى دوسال گذشته، فرايند و پروسه تهيه گزارش آينده خود به سازمان ملل كه قرار است تا سپتامبر امسال آماده شود پرداختند.

انتخابات رياست جمهورى ايران، وظايف رئيس جمهور آينده ايران در قبال پايبندى به حقوق بشر شهروندان و انتظاراتى كه سيستم جهانى از آقاى روحانى براى حل اختلافات في مابين ايران و سيستم بين الملل و بخصوص حل اختلاف بر سر دستيابى ايران به انرژي اتمى دارد، بخشى ديگر از اين گفتگو ها بود.

در اين نشست مسايل متنابه حقوق شهروندان ايرانى و بخصوص حقوق شهروندان كرد در ايران، با ارائه اسناد و مدارگي مورد بحث قرار گرفت كه در هر بخش آقاى شهيد ضمن تشكراز مستندات ارائه شده توسط هيئت حقوق بشر كرد اذعان كردند كه همه آنها را مورد توجه قرار خواهند داد و همچنين تقاضا كردند كه در طى چند ماه آينده نياز به همفكرى و همكارى بيشترى از همه مدافعان حقوق بشر كرد مي رود ، بخصوص اگر جمهورى اسلامى ايران اجازه سفر به ايران را صادر كند.

هيئت حقوق بشر كرد در اين نشست به تفصيل موارد نڤض حقوق شهروندان كرد را مورد بحث قرار دادند، وضعيت زندانيان سياسى كرد در ايران، عدم رسيدگى به مشكلات جسمى و پزشكى زندانيان سياسى كرد كه در طى دوسال گذشته موجب مرك ١٣ زندانى كرد در زندانهاى ايران شده است، افزايش اعدامها در ايران و تشديد خطر اجراى حكم اعدام زندانيان كرد محكوم به اعدام، وضعيت بيكارى در كردستان، وضعيت كولبران كرد وكشتن و مجروح كردن آنان ، افزايش اعتياد به مواد مخدر در كردستان، افزايش ايدز در مناطق كرد نشين بخش ديگرى از مطالب ارائه شده به آقاى شهيد بود.

Read More - ادامه مطلب...
 
تحريم انتخابات رياست جمهورى ايران از طرف كميته كردهاى مقيم امريكا براى دمكراسى و حقوق بشر در ايران
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

تحريم انتخابات رياست جمهورى ايران از طرف كميته كردهاى مقيم امريكا براى دمكراسى و حقوق بشر در ايران

كميته كردهاى مقيم امريكا براى دمكراسى و حقوق بشر در ايران كه دفتر آن در شهر لوس آنجلس ايالت كاليفرنيا امريكا مي باشد، طى اطلاعيه اى كه در سايت اين سازمان منتشر شده است، تحريم دور يازدهم انتخابات رياست جمهورى ايران را شيوه اى از مبارزه مدنى مردم ايران بر عليه سيستم  ديكتاتورى جمهورى اسلامى ايران ذكر كرده است.
متن بيانيه:

kac4dhri_logo.jpg

براى اطلاع عموم


٢١ ماه مه سال ٢٠١٣ ميلادى

مردم آزاديخواه ايران؛


كميته كردهاى مقيم امريكا براى دمكراسى و حقوق بشر در ايران از ايرانيان در داخل و خارج از كشور و از جمعيت ١٢ ميليونى كردها در داخل مرزهاى ايران تقاضا مي كند تا فعالانه نارضائى خود را بر عليه سياستهاى خانمان بر آنداز جمهورى اسلامى ايران از طريق عدم رفتن به پاى صندوقهاى راى و يا هر گونه روشى متناسب با توانمدنديهاى مبارزاتى داخل كشور ابراز دارند.


كميته كردهاى مقيم امريكا به عنوان يك سازمان معتقد به دموكراسى ، طرفدار انتخابات آزاد و حق انتخاب از طريق آرا مردم در همه جهان و بخصوص در مناطقى است كه كردها بخشى از ساكنان آن مناطق بشمار مي روند. ما معتقديم كه شركت در انتخابات در يك سيستم دمكرات و آزاد به توسعه دمكراسى در آن كشورها و توسعه سياسى از طريق مشاركت مستقيم مردم از راه انتخابات ميسر خواهد بود. به باور ما مردم ايران سزاوار آنند كه از حق انتخاب آزاد خود بهره ببرند. با اينحال در زمانيكه جمهورى اسلامى ايران راه برگزارى هر گونه انتخاب آزاد را بسته است، راهى جز تحريم به اصطلاح انتخابات در ايران باقى نمانده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
اولين كنفرانس بين المللى زنان خاورميانه در شهر آمد (ذياربكر)-تركيه ٣١ ماه مه -٢ ژوين ٢٠١٣
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

اولين كنفرانس بين المللى زنان خاورميانه در شهر آمد (ذياربكر) -تركيه ٣١ ماه مه - ٢ ژوين ٢٠١٣

soraya_fallah.gif
ثریا فلاح

اختضاصى VOKRadio

 05/09/2013

اولين كنفرانس بين المللى زنان خاورميانه براى بررسى تحولات منطقه و تاثير آن بر موقعيت و مقام زنان در اين منطقه با تلاش جنبش دموکراتیک زنان آزاد (DÖKH)  در روز ٣١ ماه مه امسال و به مدت ٣ روز در شهر آمد (دياربكر) كشور تركيه  و با حضور محققين، فعالان حوزه زنان و نمايندگان بيش از ٢١ كشور جهان كه به اين كنفرانس رسما دعوت شده اند بر گزار مي گردد.

جنبش دموکراتیک زنان آزاد (DÖKH) در ماه مارچ امسال اقدام به دعوت زنان فعال و کنشگران مسائل زنان خاورمیانه برای شرکت در اين کنفرانس نمود.  dokh.jpg

جنبش دموکراتیک زنان آزاد (DÖKH)  تشكلى است که توسط صدها نفر از فعالان جنبش زنان کرد که در حوزه های مختلف از جمله سازمان های جامعه مدنی، سازمان های زنان، سازمان های جوانان، احزاب سیاسی و دولت های محلی در ترکیه تاسیس شده است.

 كميته برگزارى اين كنفرانس در فراخوان اوليه خود در ماه مارچ امسال دلايل كنفرانس را به شرح زير اعلام كرده است. 

 

"زنان عزيز و ارجمند،

خاورمیانه به سرعت دستخوش یک فرآیند بسیار سریع وتغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است. در حالی که سیستم با قتل عام مردم، در انکار فرهنگ ها و ارزش های تاریخی و اجتماعی است روند رو به زوال خودرا طی می کند. در این میان موضع و نقش زنان در این فرآیند فروپاشی دارای اهمیت تاریخی است.

هر دو سیستم موجود و ساختارهای در حال ظهور دوباره از روش های بی توجهی نسبت به زنان، تثبیت حکومت مطلق برده داری، زندان ، خشونت، شکنجه، تجاوز به عنف و قتل عام بهره می گیرند.

Read More - ادامه مطلب...
 
حمایت بیش از140 فعال سیاسی و روزنامەنگارکرد ازخواستەهای صدها زندانی سیاسی اعتصابی در زندانهای ترکیه
vokradio, Los Angeles, California, USA   
 حمایت بیش از صدوچهل فعال سیاسی و روزنامەنگار کرد ازخواستەهای صدها زندانی سیاسی که اکنون در زندانهای ترکیه دست به اعتصاب غذا زدەاند
 
October 26, 2012 
 
متن کامل بیانیە:  
كردستان يك پيكر واحد بودە و هر جاى اين وسعت پهناور بە درد آيد هوار آزار آن در همەجا شنيدە خواهد شد. بيش از (10) هزار نفر از زندانيان مدنى و سياسى و روزنامەنگار كرد در زندانهاى رژيم تركيە در اعتصاب غذا بە سر مى برند. دهها نفر از آنان چهلمين روز را سپرى كردە و در آستانەى مرگ و آسيب شديد جسمانى قرار گرفتەاند, آخرين اخبار حكايت از آن دارد كە برخى از آنان بينايى خود را جاز دست دادەاند. Strike
اعتصاب كنندەگان خواهان حل مسالمت آميز و آشتى جويانەى مسئلەى كرد بودە و خواهان آزادى عبداللە اوجالان و نقش آفرينى وى در ممانعت از جنگ و خونريزى و پيشبرد روند دموكراتيك حل مسئلە دارند , همچنين دفاع از خود در دادگاە و تحصيل به زبان مادرى ديگر خواستەى مشروع آنان است. رژيم تركيە وراى اينكە هيچ وقعى بە خواستەى آنان نمى نهد و كماكان بر ادامەى جنگ و خونريزى اصرار مى ورزد از ديگر سو با فشار بر زندانيان سعى بر شكستن ارادەى آنها و سلب حق مسلم آنها در دفاع از خود دارد.
سابقەى اعتصاب غذا در زندانهاى تركيە كه در بى توجهى بە خواست آنها بە مرگ اعتصاب كنندەگان انجاميدە اين بار نيز مى رود تا با توجە بە روند اعتصاب و  عليرغم حمايت سازمانهاى حقوق بشرى و اتحاديە ى اروپا و نامسئول بودن حاكمان تركيە بار ديگر صداى فاجعەاى اسفناك شنيدە شود. بدينوسيلە ما ضمن اعلام حمايت قاطع خود از اعتصاب كنندەگان و خواستەهاى برحق آنان حكومت تركيە را آگاە ساختە كە ديگر نمى تواند بر سياست انكار و امحاْ   و جنگ افروزانه ى خود اصرار ورزيدە و بايد كە بە خواستە ى اعتصاب كنندەگان تن دادە و هزاران زندانيان سياسى و مدنى را آزاد نمودە و بە ارادەى آنها احترام ورزيدە و با توقف جنگ و كشتار در راستاى حل دموكراتيك و آشتى جويانەى مسئلەى كرد  گامهايی اساسى بردارد.
Read More - ادامه مطلب...
 
ما نگران تکرار تجربه ی تلخ اعدام معلمان هستیم ؛ بیانیه ای در پشتیبانی از آموزگاران ایرانی
vokradio, Los Angeles, California, USA   

ما نگران تکرار تجربه ی تلخ اعدام معلمان هستیم ؛ بیانیه ای در پشتیبانی از آموزگاران ایرانی  

به گزارش کمپین "صدای معلمان دربند باشیم" نزدیک به ۳۰۰ کنشگر مدنی، حقوق انسانی ، سیاسی و اجتماعی با انتشار بیانیه ای در آستانه ی ۵ اکتبر( ۱۴ مهر ) روز جهانی آموزگار، که مقارن با آغاز سال تحصیلی جدید در ایران است پشتیبانی خود از حقوق صنفی آموزگاران را بیان داشتند.

October 3, 2012 teachers_poster_en.jpeg

متن کامل بیانیه به همراه اسامی امضا کنندگان تا لحظه ی انتشار خبر به بشرح زیر است :

بیانیه فعالان مدنی ، سیاسی به مناسبت ۱۴ مهر(۵ اکتبر) روز جهانی معلم

ما جمعی از کنشگرانی مدنی، سیاسی و حقوق بشری، در آستانه ۱۴ مهر (۵ اکتبر) روز جهانی معلم، ضمن تبریک این روز به معلمین شجاع، فرهیخته و صبور میهن عزیزمان، یاد و نام فرزاد کمانگر را گرامی داشته و موارد ضروری ذیل را در آستانه ی این روز اعلام می داریم:

یک. ضمن هشدار نسبت به خطر تکرار تجربه تلخ اعدام فرزاد کمانگر، مراتب نگرانی عمیق خود را نسبت به امکان اجرای حکم اعدام سه معلمِ دربند، آقایان عبدالرضا قنبری، هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی اعلام داشته و خواستار اقدام فوری و هماهنگ تمام نهادهای حقوق بشری و فعالین مدنی جهان در جهت لغو این احکام هستیم.

دو. بر این باوریم که به بند کشیدن معلم، به زنجیر کشیدن اندیشه و آموزش است از همین رو خواهان آزادی هر چه سریعتر و بی قید و شرط معلمان زندانی آقایان محمد علی آگوشی ، محمود باقری، رسول بداغی، محمد داوری و عبدلله مومنی هستیم.

سه. تدوین و اعمال سیاست‌های نادرست، ناکارآمد و شتاب زده در حوزه آموزش و پروش درباره مسایل آموزشی، دانش آموزان و معلمان چشم انداز نگران کننده ای برای کشورترسیم می‌کند. تغیر نیافتن این سیاست‌ها صدمات عمیق و گسترده‌ای در پی داشته و بحرانی شدن وضعیت آموزش در کشور را به دنبال خواهد شد.

چهار. معلم تا هنگامی که درگیرِ زیست روزمره خود باشد نمی‌تواند از نهایت توانمندی‌های خود در پرورش دانش اموزان بهره گیرد. ما خواستار بهبود وضعیت معیشتی معلمین هستیم.

پنج. خواستار پایان جو سنگین امنیتی و فشار دستگاههای اطلاعاتی بر روی تشکل‌های صنفی معلمان و از سر گیری فعالیت قانونی این تشکل ها هستیم. پایان بخشیدن به احضار و ارعاب، پرونده‌سازی و تبعید و بازداشت فعالین این تشکل ها، عقلانی‌ترین انتخاب حکومت در تعامل با فرهنگیان جامعه است.

Read More - ادامه مطلب...
 
قدمي مسئولانه در راه ايجاد جبهه متحد كرد در ايران؛امضا توافقنامه و همپيانى مشترك ميان حدكا و كومله
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

قدمي مسئولانه در راه ايجاد جبهه متحد كرد درايران؛

امضا توافقنامه و همپيانى مشترك ميان حزب دمكرات كردستان ايران و حزب كومله انقلابى زحمتكشان ايران

پنجشنبه ٢٣ اوت ٢٠١٢ mohtadi_hijri.jpg

روز سه شنبه ٢١ ماه اوت ٢٠١٢ ميلادى رهبران حزب دمكرات كردستان ايران و حزب كومله انقلابى زحمتكشان ايران در محل مقر دفتر مركزى حزب دمكرات كردستان ايران، تفاهمنامه همپيمانى و همكارى مشترك را به امضا رساندند. اين اقدام هوشمندانه و مسئولانه رهبران دو حزب راه را براى ايجاد يك جبهه قوى و متحد كرد در ايران، در راه مبارزه با سيستم ديكتاتورى حاكم بر ايران و جايگزينى آن با يك ايران فدرال و دمكراتيك را هموارتر خواهد كرد. 

حدكا و حزب كومله كردستان ايران بعنوان دو حزب اصلي در ادامه تلاش خود براى اتحاد هر چه بيشتر در صفوف مبارزان كرد و اپوزسيون ايرانى ، و در انجام نشستهاى متعدد گروههاى كارى براى نزديكى هر چه بيشتر در مبارزه براى تحقق خواستهاى مردم كردستان و همه خلقهاى ايران، موفق شدند با امضا اين تفاهم نامه دريچه اى جديد را در همكاريهاى اپوزسيون كرد با همديگر و با ديگر سازمانها ، احزاب و فعالين غير كرد باز كند.

اگر چه اين دو حزب از بيشترين نفوذ سياسى و تشكيلاتى در كردستان ايران و در ميان جامعه كردها در خارج از كشور برخوردارند   با اينحال تداوم و گسترش اين گونه تفاهمنامه ها با ساير احزاب و سازمانهاى كرد ديگر مي تواند به ايجاد جبهه وسيع و متحد كرد در ايران و حتى در منطقه پر تلاطم خاورميانه كمك قابل توجهى بنمايد.

در بخشى از اين توافقنامه آمده است: "این پلاتفورم مشترک به عنوان اصلی‏ترین دستور کار سیاسی در برابر تغییر و تحولات سیاسی معاصر، در واقع بیانگر نوعی هم‏پیمانی میان این دو جریان سیاسی است.
این توافقنامه‏ی مشترک که از سوی رهبری هر دو حزب مورد تأیید قرار گرفته، مبنای کار مشترک هر دو حزب در زمینه‏های سیاسی، دیپلماتیک، تبلیغاتی، رسانه‏ای و ... را تدوین می‏کند. در همان حال، مبنای فعالیت مشترک به منظور گسترش این توافقنامه و تحقق همکاری‏های بیشتر در میان دیگر نیروهای سیاسی کردستان ایران است."

در زير به متن اين توافقنامه كه نسخه اي از آن به صداى كردهاى مقيم امريكا ارسال شده است توجه فرمائيد  

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 19 - 24 از 316
© 2007 - 1399, VOK Radio