Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < October 2020 > »
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
No events
Home arrow فرهنگ وهنر
فرهنگ وهنر
به ياد سياوش كسرايى در سالگرد خاموشى او چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 به ياد سياوش كسرايى در سالگرد خاموشى او

azad_moradian_032307.jpgآزاد مراديان

٩ فوريه ٢٠١١

 سال ١٣٥١ خورشيدي مانند بسياري ديگر از همسالانم با سياوش كسرايي آشنا شدم. در پاورقي شعر آرش كمانگيرsiavash-kasraie.jpg ،كتاب فارسي كلاس پنجم دبستان . در مقابل نام كسرايي آمده بود : از شاعران نوپرداز معاصر.  با اينحال اين موجب نشد كه من و ديگر  همكلاسيهايم در بدر به دنبال آشعار ديگر او نگرديم . معلم خوب كلاس پنجم كه خود از جوانان سياسي سقز بود و بعدها در سالهاي انقلاب يك فعال سياسي ما را با بسياري از اين شاعران معاصر نوپرداز آشنا كرد، با شعر و شاعر متعهد و با سبك ادبي رئاليسم اجتماعي كه بعدها بسياري از ما در همان اوان كودكى و نوجوانى به تمرين آن پرداختيم.

سياوش كسرايي در ميان سرودهاي دوران انقلاب از نهانخانه كار مخفي و روشنفكرانه به ميان توده هاي مردم آمد، از كنار تمناي درخت گذشت، ژاله را در خون ديد و نداي درد مشترك و رزم مشترك را با مردم ترنم كرد، با اينحال تعلق وى به سازمان و حزب سياسي خاصي مانع از آن شد تا از فراسوي منافع حزبى بگذرد و به كنار توده هاى واقعى كه خود از ميان آنها بود برود.

١٧ سال بعد در سال ١٣٦٨ با سياوش از نزديك آشنا شدم ، در مسكو، در اوج به اصطلاح فضاي باز سياسي و اصلاحات گورباچفى. سياوش با مهرباني و صفاى هميشگيش در نزديك مجتمع آپارتمانى كه در آن زندگي مي كرد منتظر ما بود، با اينكه او را بار اول بود كه از نزديك مي ديدم پس از چند لحظه احساس صميميتي داشتم كه نشان از عمق علاقه به فردي را داشت كه براى اولين بار مفاهيم سياسى و آرمانخواهانه شعر فارسى را در ميان تراوشات فكري او ديده بودم.

Read More - ادامه مطلب...
 
سفري به دنياي راز گونه يارسان در حزن صدا و آواز استاد مسلم تنبورعلي اكبر مرادي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   
سفري به دنياي راز گونه يارسان در حزن صدا و آواز استاد مسلم تنبورعلي اكبر مرادي

٢٣ اكتبر٢٠١٠

 آزاد مراديان

مشتاقان موسيقي عرفاني و موسيقي مقامي كردي، روز ششم نوامبر امسال اين امكان را مي يابند كه بعد از چند سال به تنبور نوازي و اجراي موسيقي عرفاني كردي استاد علي اكبر مرادي گوش بسپارند. شهر ايرواين در جنوب كاليفرنيا مهماندار گروه موسيقي يارسان خواهد بود. در كنار استاد علي اكبر مرادي و كوروش مرادي، پژمان حدادي كه از نوازندگان بنام سازهاي ضربي در خارج از ايران است اين گروه را همراهي مي كند.

 

yaresan_moradi.jpg
 

راز سحر گونه و عرفاني موسيقي كردي، اوج و فرود ملوديهاي آن، داستان غريب مردمي است كه هنوز غناي موسيقي مقامي آن ناشناخته مانده است. در طي اين سالها تلاشهاي زيادي براي بيان گوشه اي از آن توسط موسيقيدانان و نوازنده گان مختلف صورت پذيرفته است و به جرات مي توان گفت كه كارهاي استاد مرادي در ضبط اين قطعات و آموزش آن سرآمد بوده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
فیلم كوتاه قضیه، شکل اول-شکل دوم كاري از عباس كيا رستمي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 فیلم كوتاه  "قضیه، شکل اول-شکل دوم"

كارگردان: عباس كيا رستمي

توليد: ١٣٥٩ شمسي

مدت فيلم ٤٨ دقيقه

در سال ١٣٥٩ "عباس کیارستمی" فیلم کوتاهی ساخت با نام "قضیه، شکل اول-شکل دوم". در این فیلم با چهره هائی مصاحبه می شود که از جمع آنها انگشت شماری زنده اند. برخی ها اعدام شدند، برخی سالها زندانی و شماری معزول و خانه نشین، برخی ناچار به مهاجرت سیاسی شدند و برخی نیز به مرگ طبیعی از دنیا رفتند.Read More - ادامه مطلب...
 
معرفي يك هنرمند و خواننده جوان كرد, ذكريا عثماني چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

معرفي يك هنرمند و خواننده جوان كرد , ذكريا عثمانيzakarya_01.jpg

  ٢٤ اوت ٢٠١٠

vokradio  "ذكريا عثماني" متولد سقز ،در كردستان ايران است. رشته فن آوري اطلاعات  را تا مقطع فوق ديپلم به پايان رسانده و اكنون در رشته كارشناسي مهندسي  نرم افزار ادامه تحصيل مي دهد
از سالها پيش به موسيقي علاقمند بوده و ضمن آشنايي به موسيقي كردي ،موسيقي ايراني و موسيقي غربي ، شيوه موسيقي رپ را به عنوان شيوه اي براي اجراي موسيقي خود انتخاب مي كند. وي از بسياري از هنرمندان غربي موسيقي رپ و شيوه اجراي آن بهره برده است.

ذكريا معتقد است كه موسيقي رپ بهترين شيوه بيان حال نسل امروزي است. او مي گويد كه تنها موسيقي رپ است كه مي تواند زبان اعتراض و طغيان نسل جوان باشد. از اينكه بعضي ها در ايران از رپ در جشنها و عروسيها و براي ابراز عشق و دلدادگي استفاده مي كنند خوشحال نيست و معتقد است در حق اين شيوه از موسيقي بي انصافي مي شود.

Read More - ادامه مطلب...
 
"قوی باش رفیق" نامه فرزاد کمانگر به معلمان دربند چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

"قوی باش رفیق"  نامه فرزاد کمانگر به معلمان دربند
farzad_kamangar.jpg

* "قوی باش رفیق"


یکی بود یکی نبود ماهی سیاه کوچولویی بود که با مادرش در جویبار زندگی می کرد ، ماهی از ١٠٠٠٠ تخمی که گذاشته بود تنها این بچه برایش مانده بود بنابراین ماهی سیاه یکی یک دانه ی مادرش بود، یک روز ماهی کوچولو گفت: مادر من می خواهم از اینجا بروم. مادرش گفت کجا؟ می خواهم بروم ببینم جویبار آخرش کجاست.

هم بندی ، هم درد سلام

شما را به خوبی می شناسم. معلم، آموزگار، همسایه ی ستاره های خاوران، همکلاسی ده ها یار دبستانی که دفتر انشایشان پیوست پرونده هایشان شد و معلم دانش آموزانی که مدرک جرمشان اندیشه های انسانیشان بود. شما را به خوبی می شناسم، همکاران صمد و خان علی هستید.

مرا هم که به یاد دارید

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارشی از بزرگداشت شرف دف , بیژن کامکار در میان مردم عاشق چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   

گزارشی از بزرگداشت شرف دف , بیژن کامکار در میان مردم عاشق

  مراسم بزرگداشت بیژن کامکار، هنرمند نوازنده دف شنبه 15 اسفند با حضور و سخنرانی استادان موسیقی سنتی و هنرنمایی شهرام ناظری در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. bijan_kamgar_02.jpg

به گزارش خبرآنلاین، این مراسم با حضور خانواده کامکارها، استادان و هنرمندانی چون کیخسرو پورناظری، ذوالفنون، گنجه‌ای، شهرام ناظری، محمد سریر، حسن یوسف‌زمانی، علی‌اکبر شکارچی، صدیق تعریف، بیژن بیژنی، محسن شهنازدار، مجید درخشانی، و عده زیادی از علاقمندان به موسیقی به خصوص خانواده کامکارها و موسیقی کردی برپا شد.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 31 - 36 از 50
© 2007 - 1399, VOK Radio