Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < November 2019 > »
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
No events
Home arrow فرهنگ وهنر
فرهنگ وهنر
سفري به دنياي راز گونه يارسان در حزن صدا و آواز استاد مسلم تنبورعلي اكبر مرادي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   
سفري به دنياي راز گونه يارسان در حزن صدا و آواز استاد مسلم تنبورعلي اكبر مرادي

٢٣ اكتبر٢٠١٠

 آزاد مراديان

مشتاقان موسيقي عرفاني و موسيقي مقامي كردي، روز ششم نوامبر امسال اين امكان را مي يابند كه بعد از چند سال به تنبور نوازي و اجراي موسيقي عرفاني كردي استاد علي اكبر مرادي گوش بسپارند. شهر ايرواين در جنوب كاليفرنيا مهماندار گروه موسيقي يارسان خواهد بود. در كنار استاد علي اكبر مرادي و كوروش مرادي، پژمان حدادي كه از نوازندگان بنام سازهاي ضربي در خارج از ايران است اين گروه را همراهي مي كند.

 

yaresan_moradi.jpg
 

راز سحر گونه و عرفاني موسيقي كردي، اوج و فرود ملوديهاي آن، داستان غريب مردمي است كه هنوز غناي موسيقي مقامي آن ناشناخته مانده است. در طي اين سالها تلاشهاي زيادي براي بيان گوشه اي از آن توسط موسيقيدانان و نوازنده گان مختلف صورت پذيرفته است و به جرات مي توان گفت كه كارهاي استاد مرادي در ضبط اين قطعات و آموزش آن سرآمد بوده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
فیلم كوتاه قضیه، شکل اول-شکل دوم كاري از عباس كيا رستمي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 فیلم كوتاه  "قضیه، شکل اول-شکل دوم"

كارگردان: عباس كيا رستمي

توليد: ١٣٥٩ شمسي

مدت فيلم ٤٨ دقيقه

در سال ١٣٥٩ "عباس کیارستمی" فیلم کوتاهی ساخت با نام "قضیه، شکل اول-شکل دوم". در این فیلم با چهره هائی مصاحبه می شود که از جمع آنها انگشت شماری زنده اند. برخی ها اعدام شدند، برخی سالها زندانی و شماری معزول و خانه نشین، برخی ناچار به مهاجرت سیاسی شدند و برخی نیز به مرگ طبیعی از دنیا رفتند.Read More - ادامه مطلب...
 
معرفي يك هنرمند و خواننده جوان كرد, ذكريا عثماني چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

معرفي يك هنرمند و خواننده جوان كرد , ذكريا عثمانيzakarya_01.jpg

  ٢٤ اوت ٢٠١٠

vokradio  "ذكريا عثماني" متولد سقز ،در كردستان ايران است. رشته فن آوري اطلاعات  را تا مقطع فوق ديپلم به پايان رسانده و اكنون در رشته كارشناسي مهندسي  نرم افزار ادامه تحصيل مي دهد
از سالها پيش به موسيقي علاقمند بوده و ضمن آشنايي به موسيقي كردي ،موسيقي ايراني و موسيقي غربي ، شيوه موسيقي رپ را به عنوان شيوه اي براي اجراي موسيقي خود انتخاب مي كند. وي از بسياري از هنرمندان غربي موسيقي رپ و شيوه اجراي آن بهره برده است.

ذكريا معتقد است كه موسيقي رپ بهترين شيوه بيان حال نسل امروزي است. او مي گويد كه تنها موسيقي رپ است كه مي تواند زبان اعتراض و طغيان نسل جوان باشد. از اينكه بعضي ها در ايران از رپ در جشنها و عروسيها و براي ابراز عشق و دلدادگي استفاده مي كنند خوشحال نيست و معتقد است در حق اين شيوه از موسيقي بي انصافي مي شود.

Read More - ادامه مطلب...
 
"قوی باش رفیق" نامه فرزاد کمانگر به معلمان دربند چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

"قوی باش رفیق"  نامه فرزاد کمانگر به معلمان دربند
farzad_kamangar.jpg

* "قوی باش رفیق"


یکی بود یکی نبود ماهی سیاه کوچولویی بود که با مادرش در جویبار زندگی می کرد ، ماهی از ١٠٠٠٠ تخمی که گذاشته بود تنها این بچه برایش مانده بود بنابراین ماهی سیاه یکی یک دانه ی مادرش بود، یک روز ماهی کوچولو گفت: مادر من می خواهم از اینجا بروم. مادرش گفت کجا؟ می خواهم بروم ببینم جویبار آخرش کجاست.

هم بندی ، هم درد سلام

شما را به خوبی می شناسم. معلم، آموزگار، همسایه ی ستاره های خاوران، همکلاسی ده ها یار دبستانی که دفتر انشایشان پیوست پرونده هایشان شد و معلم دانش آموزانی که مدرک جرمشان اندیشه های انسانیشان بود. شما را به خوبی می شناسم، همکاران صمد و خان علی هستید.

مرا هم که به یاد دارید

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارشی از بزرگداشت شرف دف , بیژن کامکار در میان مردم عاشق چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   

گزارشی از بزرگداشت شرف دف , بیژن کامکار در میان مردم عاشق

  مراسم بزرگداشت بیژن کامکار، هنرمند نوازنده دف شنبه 15 اسفند با حضور و سخنرانی استادان موسیقی سنتی و هنرنمایی شهرام ناظری در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. bijan_kamgar_02.jpg

به گزارش خبرآنلاین، این مراسم با حضور خانواده کامکارها، استادان و هنرمندانی چون کیخسرو پورناظری، ذوالفنون، گنجه‌ای، شهرام ناظری، محمد سریر، حسن یوسف‌زمانی، علی‌اکبر شکارچی، صدیق تعریف، بیژن بیژنی، محسن شهنازدار، مجید درخشانی، و عده زیادی از علاقمندان به موسیقی به خصوص خانواده کامکارها و موسیقی کردی برپا شد.

Read More - ادامه مطلب...
 
در سوگ آقای فیض بخش چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, LosAngeles, California, USA   

  سه ر خوشي

زوربه داخه وه خه به رمان زانی كه باوکی هو نه رمه ندی ئازیزمان "روژان" ، به ریز"فه یز به خش" شاعیری کورد mr._fayz_bakhsh.jpgپه روه رکوچی دوایی کرده وه. رادوی ده نگی کوردستان سه ره خوشی له  روژاني ئازیز و هه ر وه ها بنه ماله ي به ريزيان ده كات

با کمال تآسف وتأثر اطلاع يافتيم كه هنرمند عزیزمان "روژان " در اندوه از دست دادن پدرشان آقای فیض بخش نشسته اند.
رادیو صدای کردستان به "روژان "عزيز برای از دست دادن این مرد شریف و شاعر تسلیت می گوید. براي ايشان و خانواده محترمشان صبر و تحمل اين مصيبت را آرزو مي كند.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 31 - 36 از 49
© 2007 - 1398, VOK Radio