Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-
رادیو ده نگی کوردستان له ئامریکا
Voice of Kurdish-American Radio for Democracy, Peace and Freedom
Home arrow مطالب arrow چهارشنبه سوری را به یک حرکت ضد حکومتی تبدیل کنیم

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
چهارشنبه سوری را به یک حرکت ضد حکومتی تبدیل کنیم چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA & Iranpressnews.com   

چهارشنبه سوری را به یک حرکت ضد حکومتی تبدیل کنیم 
 

مردم ايران در طي سال هاي اخير كم و بيش دريافته اند كه مي توان در يک فضاي پليسي، اغراض سياسي خود را در قالب برگزاري يک جشن سنتي و آييني باستاني به نمايش گذاشت. اگر چه شايد بسياري ندانند كه اين نوع رفتارهاي اعتراضي، خود يكي از بارزترين نمونه هاي مبارزات مدني مردم در هر جامعه اي است.

در طی این سالها مردم در بسياري موارد با تغيير در نحوه اجراي مراسم آييني و سنتي، از اين شيوه براي بيان مخالفت هاي خود با رژيم حاكم بر ايران بهره جسته و كوشيده اند تا با شركت گسترده در پاسداشت با شكوه تر اين آيين ها، فرياد اعتراض خود را به گوش سران رژیم و جامعه جهاني برسانند.

يكي از همين آيين ها، برگزاري مراسم چهارشنبه سوري است كه در سال هاي اخير، تبديل به نوعي گردهمايي عمومي براي ابراز نارضایتی و مخالفت با رژيم جمهوري اسلامي و انعكاس آن در افكار عمومي جهان شده است .

بر همين اساس از آن جا كه در آستانه برگزاري مراسم چهارشنبه سوري قرار داريم، شايسته است كه ازاين فرصت استفاده لازم را ببريم و با ارائه طرح هاي مناسب، نه تنها با به خيابان كشاندن مردم، لرزه بر اندام ناپاک رژيم اشغالگر اسلامی بيندازيم، بلكه روحيه خودباوري را تقويت کنیم در مردمي كه سال هاست طعم همدلي را فراموش كرده و از نیروی براندازانه خود بي خبر مانده اند.

در اين راه نبايد از ياد برد كه چون جوانان صحنه گردانان اصلي اين اعتراض همگاني هستند، مي بايست در ارائه پيشنهاد ها در مورد جزييات نحوه اجرا، عمدتا بر اساس پسند و سليقه آنان گام برداشت تا انگيزه ساز حضور گسترده تر و همكاري و همدلي بيشترشان گردد

 
Source: Iranpressnews.com
free stats
 
< بعد   قبل >
© 2007 - 1398, VOK Radio