Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < July 2020 > »
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
No events
Home arrow فارسی
معرفی و نقد کتاب "گزارش به مردم " علی اکبرامیدمهر چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   
معرفی و نقد کتاب "گزارش به مردم " علی اکبرامیدمهر

دانمارك نوامبر١٩٩٧

نام کتاب: گزارش به مردم

نویسنده: علی اکبرامیدمهر

ناشر:نشر باران، سوئد سال١٣٧٩

نقد کتاب از: آزاد مرادیان

کتاب گزارش به مردم (خاطرات سیا سی یک دیپلمات جمهوری اسلامی)نوشته آقای علی اکبرامیدمهر در٣٤٦ صفحه توسط نشر باران سوئد

منتشرشد.این کتاب شامل یک مقدمه تحت عنوان گزارش به ایران ،هفت بخش ویک خاتمه است . در مقدمه این کتاب نویسنده عدم رضایت خود را از نحوه انتشار این خاطرات در یکی ازنشریات خارج از کشور که از مهر ماه سال١٣٧٧ آغا زشده بود عنوان می نماید ودر قسمتی دیگر با بیان خاطره ای از یک پیر مرد دردمند افغانی فلسفه خود را از زندگی و مرگ بیان می کند .

بخش اول کتاب تحت عنوان ماموریت ثابت هند .آغاز فعالیت کاری نویسنده از سال١٣٥٨ به عنوان یک دیپلمات است . در این بخش نویسنده کوشیده است تصویری از نابسامانی های اوایل انقلاب و چگونگی تصفیه واخراج اندیشمندان و افراد مجرب سیا سی در وزارت خارجه را ارائه دهد. وی عد م آشنایی ما مورین و دست اندرکاران امور سیا ست خارجی ایران با اصول علم سیاست را د لیل بر موافقت ایران با پیشنهاد لغو قرار داد های معادن سنگ آهن و پولاد کودرموخ و پالایشگاه مدرس هندوستان عنوان می نماید

نویسنده معتقد است که حزب جمهوری اسلامی از همان سالهای اول انقلاب قصد تسخیر تمامی نهادها وارگانهای سیا سی و اقتصادی ایران را داشته و چگونگی دستیابی آنان به پست ها ی مختلف مملکتی و از جمله وزارت خارجه و ادارات ذیربط را توضیح می دهد

Read More - ادامه مطلب...
 
تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو

 

azad_moradian0807.jpg

آزاد مراديان 

٦ آگوست  ١٣٧٩


"تنها تو آن جا موجودیت مطلقی،
موجودیت محض،
چرا که در غیاب خود ادامه می یابی
وغیاب ات،
حضور قاطع اعجاز اسـت ."


بر این باورم که در وصف هر فردی ودر رثای مرگ هر انسان والایی می توان نوشت و مرثیه خواند. منتها  برای هرکس کلامی و بیانی باید یافت که او راسزاوار باشد . ودر این جاسخن از احمد شاملوست .سخن از شاعری است که قامت افراشته، پرغرور و استوار ، بر بام عدالت خواهی ،حق طلبی و آزادی خواهی ایستاده است و فانوس اندیشه های انسانی او در شعرش همواره افروخته خواهد ماند . پس سخن از مرثیه می گردانم ، و به یاری آ ثارش ، به وجهی از زندگي او نگاه می کنم كه كمتر به آن پرداخته شده است:  احمد شاملو از ديدگاه روانشناسي شخصيت،

بررسی شخصیت روانی هنرمندان، بر اساس آثار هنری و تراوشات فکری آنان ، کاری بحث انگیز است . منتها ، مدافعان این روش معتقدند که گر چه هنرمند، تمایزی اساسی با دیگران دارد ، ولی او نیز انسان است ، انسانی که در دنیای عینی زندگى مي كند و واقعیتی عینی دارد. او محصول موقعیت هاست و آثار هنری او نیز فراوردهء تاثراتی هستند که از آن موقعیت ها بر خود پذیرفته است. پس می توان از راه تحلیل آثار هرهنرمند ، دست کم ، به تاثیر فرایندهای پیرامونی بر روان و اندیشهء او نزدیک شد .

ahmad_shamlou.jpg

به عبارت دیگرتحلیل آثار یک هنرمند بدون مطالعهء شرایط زمانی و مکانی زندگی او امکان پذیر نمیباشد. کما این که آثار شاملو تاریخ شاعرانهء یکصد سال وقایع پر فرازو نشیب ایران است . اگر چه منتقدان برجسته ای آثار شاملو را به نقد کشیده اند، ولی هنوز جنبه هایی از شخصیت و آثار او باز و بررسی نشده است .

Read More - ادامه مطلب...
 
Globe چاپ ارسال به دوست
Soraya   
Read More - ادامه مطلب...
 
كوتاه از بودجه 86 از زبان نماينده مجلس چاپ ارسال به دوست
Administrator   

اين روزها مجلس در حال بررسي لايحه‌ي بودجه‌ي سال آينده مي‌باشد و در اين ميان اظهار نظر و موضع‌گيري‌هاي متفاوتي به وسيله‌ي نمايندگان مطرح مي‌شود. براي آگاه شدن از چگونگي بخشي از مصوبات لايحه‌ي بودجه در ارتباط با منطقه، گفتگويي تلفني با نماينده‌ي سقز و بانه در مجلس انجام داديم.

بر اساس مصوبه مجلس، در سال 86 برخلاف سالهاي گذشته شاهد افزايش قيمت گاز،برق وآب خواهيم بود.حيدري ضمن اعلام اين خبر به خبرنگار شارنيوز گفت":اما تغييري كه ما در اين بخش اعمال كرديم اين بود كه مانند مناطق گرم سير كه در فصل گرما هزينه كمتري بابت برق مي پردازند،در مناطق سردسير نيز در فصل سرما،گاز شهري با قيمتي كمتر در اختيار مردم اين مناطق قرار گيرد."

Read More - ادامه مطلب...
 
تظاهرات و راهپيمايي برعليه اعدام زندانيان سياسي در شهر پورتلند ايالت اورگان امريكا چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

تظاهرات برعليه اعدام زندانيان سياسي در شهر پورتلند ايالت اورگان امريكا 

 

vokradio : روز شنبه مورخه ١٥ماه می ٢٠١٠ تشکل کردهاي مقيم پورتلند " اقدام علیه اعدام جوانان کرد" تظاهرات و راهپیمایی portland_protest_051510_05.jpgاعتراضی درشهر پورتلند ايالت ارگان برگزار کردند. برنامه با تجمع نزدیک به ٥٠ نفر از کردها و ایرانیان ساکن پورتلند در میدان اصلی شهر اغاز شد و با راهپیمایی به سمت دانشگاه دولتي پورتلندادامه یافت.

شرکت کنندگان که پلاکاردهایی در محکومیت اعدام شهروندان کرد و عکسهایی از شهدای اخیر فرزاد كمانگر ، علي حيدريان ، فرهاد وكيلي ، شيرين علم هولي و مهدی اسلامیان را  با خود حمل می کردند در طول مسیر به سر دادن شعار پرداختند. در ادامه مراسم نیز آقاي شاهد علوي سخناني را در محکومیت اعدام فعالان سياسي کرد ايراد کرد و در پایان نیز حاضران قطعنامه ای را صادر کردند و خواهان توقف اعدام فعالان سیاسی  شدند.

متن سخنراني آقاي شاهدعلوي و تصاوير ارسالي آن در زير مي آيد.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 151 152 153 بعد > پایان >>

صفحه 761 - 765 از 765
© 2007 - 1399, VOK Radio