Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2018 > »
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
No events
Home arrow فارسی
مراسم یادبود 19 همین سالگرد ترور د. قاسملوو در آمریکا چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   
dr_qasimlo_2008.jpgخلاصه‌ای‌ از زندگی‌ پربار دكتر قاسملو
www.pdki.org
عبدالرحمن قاسملو در شب یلدای‌ سال 1309 شمسی‌، مصادف با 22 دسامبر سال 1930 میلادی‌ در یك خانواده‌ زمیندار ثروتمند در شهر ارومیه‌ چشم به‌ جهان گشود. تحصیلات ابتدایی‌ و متوسطه را ابتدا در ارومیه‌ وسپس در تهران بپایان رسانید. هنوز نوجوانی‌ بیش نبود كه‌ با مسایل سیاسی‌ آ‌شنایی‌ پیدا كرد و افكار آ‌زادیخواهانه‌ در ذهنش جای‌ گرفت. وی‌ در این باره‌ در كتاب "چهل سال مبارزه‌ در راه‌ آ‌زادی‌ " پس از بحث درباره‌ی‌ سفر 30 تن از مالكین و رۆسای‌ عشایر كرد به‌ باكو بنا به‌ دعوت دولت شوروی‌ چنین می‌نویسد:

 

Read More - ادامه مطلب...
 
فرد و بحران بی اعتمادی در جمهوری اسلامي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, CA, USA   

 فرد و بحران بی اعتمادی در جمهوری اسلامي

 

azad_moradian0807.jpg

٣٠ خردادماه ١٣٨٧

آزاد مراديان 

بررسی سیاست خا رجی جمهورى اسلامى ايران و فرایندهای سیا ست گذاری در وزارت خارجه از جمله موضوعاتی است که بعد از انقلاب ایران در دستور کار بخشی از تحلیلگران سیاسی قرارگرفت. بسیا ری ازتحلیلگران غربی که با نگرش ورویکرد علمی به سیاست وامر سیاست گذاری مینگرند گاهی در تحلیل رویدادهای ایران وچگونگی اثر گذاری آن بر تحولات منطقه ای و گاه بین المللی به نتایج و تحلبلهای متفاوتی رسیده اند. اگر چه در بدو امر این تفاوت در تحليلها ناشی ازبرداشتهای فردی و یا دسترسی و عدم دسترسی به منابع اصلی مورد لزوم بوده است.

 

با اینحال پس از گذ شت ٢٩سال از حیات جمهوری اسلامی این ضعف در تحلیل رویدادهای ایران واثر گذاری آن بر تحولات منطقه ای با رزتر گردیده است، به گونه ای که محافل دیپلماتیک و تحلیلگران سیاسی همواره به عدم شناخت واقعی از تحولات ایران بعد از انقلاب اعتراف کرده اند. و قوع انقلاب اسلامی و رشد بنیاد گرایی در منطقه و تاثیرات عمیق آن بر توازن بین المللی ضرورت شناخت پارامترهای اثر گذار بر سیاست خارجی ج.ا. ایران را در برنامه ئ کارموسسات مطالعاتی و تحقیقاتی کشورهای علاقمند و دارای منافع استراتژیک در منطقه ئ خاورمیانه و آسیای میانه قرار داده است. 

Read More - ادامه مطلب...
 
راهكارهاي دفاع از حقوق بشر در ايران چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   
flyer1.jpg
نشست

راهکار های دفاع از حقوق بشر در ایران
Read More - ادامه مطلب...
 
معرفی و نقد کتاب "گزارش به مردم " علی اکبرامیدمهر چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   
معرفی و نقد کتاب "گزارش به مردم " علی اکبرامیدمهر

دانمارك نوامبر١٩٩٧

نام کتاب: گزارش به مردم

نویسنده: علی اکبرامیدمهر

ناشر:نشر باران، سوئد سال١٣٧٩

نقد کتاب از: آزاد مرادیان

کتاب گزارش به مردم (خاطرات سیا سی یک دیپلمات جمهوری اسلامی)نوشته آقای علی اکبرامیدمهر در٣٤٦ صفحه توسط نشر باران سوئد

منتشرشد.این کتاب شامل یک مقدمه تحت عنوان گزارش به ایران ،هفت بخش ویک خاتمه است . در مقدمه این کتاب نویسنده عدم رضایت خود را از نحوه انتشار این خاطرات در یکی ازنشریات خارج از کشور که از مهر ماه سال١٣٧٧ آغا زشده بود عنوان می نماید ودر قسمتی دیگر با بیان خاطره ای از یک پیر مرد دردمند افغانی فلسفه خود را از زندگی و مرگ بیان می کند .

بخش اول کتاب تحت عنوان ماموریت ثابت هند .آغاز فعالیت کاری نویسنده از سال١٣٥٨ به عنوان یک دیپلمات است . در این بخش نویسنده کوشیده است تصویری از نابسامانی های اوایل انقلاب و چگونگی تصفیه واخراج اندیشمندان و افراد مجرب سیا سی در وزارت خارجه را ارائه دهد. وی عد م آشنایی ما مورین و دست اندرکاران امور سیا ست خارجی ایران با اصول علم سیاست را د لیل بر موافقت ایران با پیشنهاد لغو قرار داد های معادن سنگ آهن و پولاد کودرموخ و پالایشگاه مدرس هندوستان عنوان می نماید

نویسنده معتقد است که حزب جمهوری اسلامی از همان سالهای اول انقلاب قصد تسخیر تمامی نهادها وارگانهای سیا سی و اقتصادی ایران را داشته و چگونگی دستیابی آنان به پست ها ی مختلف مملکتی و از جمله وزارت خارجه و ادارات ذیربط را توضیح می دهد

Read More - ادامه مطلب...
 
تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

azad_moradian.jpg

 تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو

آزاد مراديان 

٦ آگوست  ١٣٧٩


"تنها تو آن جا موجودیت مطلقی،
موجودیت محض،
چرا که در غیاب خود ادامه می یابی
وغیاب ات،
حضور قاطع اعجاز اسـت ."


بر این باورم که در وصف هر فردی ودر رثای مرگ هر انسان والایی می توان نوشت و مرثیه خواند. منتها  برای هرکس کلامی و بیانی باید یافت که او راسزاوار باشد . ودر این جاسخن از احمد شاملوست .سخن از شاعری است که قامت افراشته، پرغرور و استوار ، بر بام عدالت خواهی ،حق طلبی و آزادی خواهی ایستاده است و فانوس اندیشه های انسانی او در شعرش همواره افروخته خواهد ماند . پس سخن از مرثیه می گردانم ، و به یاری آ ثارش ، به وجهی از زندگي او نگاه می کنم كه كمتر به آن پرداخته شده است:  احمد شاملو از ديدگاه روانشناسي شخصيت،

ahmad_shamlou.jpg

بررسی شخصیت روانی هنرمندان، بر اساس آثار هنری و تراوشات فکری آنان ، کاری بحث انگیز است . منتها ، مدافعان این روش معتقدند که گر چه هنرمند، تمایزی اساسی با دیگران دارد ، ولی او نیز انسان است ، انسانی که در دنیای عینی زندگى مي كند و واقعیتی عینی دارد. او محصول موقعیت هاست و آثار هنری او نیز فراوردهء تاثراتی هستند که از آن موقعیت ها بر خود پذیرفته است. پس می توان از راه تحلیل آثار هرهنرمند ، دست کم ، به تاثیر فرایندهای پیرامونی بر روان و اندیشهء او نزدیک شد .

به عبارت دیگرتحلیل آثار یک هنرمند بدون مطالعهء شرایط زمانی و مکانی زندگی او امکان پذیر نمیباشد. کما این که آثار شاملو تاریخ شاعرانهء یکصد سال وقایع پر فرازو نشیب ایران است . اگر چه منتقدان برجسته ای آثار شاملو را به نقد کشیده اند، ولی هنوز جنبه هایی از شخصیت و آثار او باز و بررسی نشده است .

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 بعد > پایان >>

صفحه 741 - 745 از 748
© 2007 - 1396, VOK Radio