Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow روانشناسی
روانشناسی

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
فرد و بحران بی اعتمادی در جمهوری اسلامي چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, CA, USA   

 فرد و بحران بی اعتمادی در جمهوری اسلامي

 

azad_moradian0807.jpg

٣٠ خردادماه ١٣٨٧

آزاد مراديان 

بررسی سیاست خا رجی جمهورى اسلامى ايران و فرایندهای سیا ست گذاری در وزارت خارجه از جمله موضوعاتی است که بعد از انقلاب ایران در دستور کار بخشی از تحلیلگران سیاسی قرارگرفت. بسیا ری ازتحلیلگران غربی که با نگرش ورویکرد علمی به سیاست وامر سیاست گذاری مینگرند گاهی در تحلیل رویدادهای ایران وچگونگی اثر گذاری آن بر تحولات منطقه ای و گاه بین المللی به نتایج و تحلبلهای متفاوتی رسیده اند. اگر چه در بدو امر این تفاوت در تحليلها ناشی ازبرداشتهای فردی و یا دسترسی و عدم دسترسی به منابع اصلی مورد لزوم بوده است.

 

با اینحال پس از گذ شت ٢٩سال از حیات جمهوری اسلامی این ضعف در تحلیل رویدادهای ایران واثر گذاری آن بر تحولات منطقه ای با رزتر گردیده است، به گونه ای که محافل دیپلماتیک و تحلیلگران سیاسی همواره به عدم شناخت واقعی از تحولات ایران بعد از انقلاب اعتراف کرده اند. و قوع انقلاب اسلامی و رشد بنیاد گرایی در منطقه و تاثیرات عمیق آن بر توازن بین المللی ضرورت شناخت پارامترهای اثر گذار بر سیاست خارجی ج.ا. ایران را در برنامه ئ کارموسسات مطالعاتی و تحقیقاتی کشورهای علاقمند و دارای منافع استراتژیک در منطقه ئ خاورمیانه و آسیای میانه قرار داده است. 

Read More - ادامه مطلب...
 
تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

تاملی روان شناختی بر زندگی وآثار احمد شاملو

 

azad_moradian0807.jpg

آزاد مراديان 

٦ آگوست  ١٣٧٩


"تنها تو آن جا موجودیت مطلقی،
موجودیت محض،
چرا که در غیاب خود ادامه می یابی
وغیاب ات،
حضور قاطع اعجاز اسـت ."


بر این باورم که در وصف هر فردی ودر رثای مرگ هر انسان والایی می توان نوشت و مرثیه خواند. منتها  برای هرکس کلامی و بیانی باید یافت که او راسزاوار باشد . ودر این جاسخن از احمد شاملوست .سخن از شاعری است که قامت افراشته، پرغرور و استوار ، بر بام عدالت خواهی ،حق طلبی و آزادی خواهی ایستاده است و فانوس اندیشه های انسانی او در شعرش همواره افروخته خواهد ماند . پس سخن از مرثیه می گردانم ، و به یاری آ ثارش ، به وجهی از زندگي او نگاه می کنم كه كمتر به آن پرداخته شده است:  احمد شاملو از ديدگاه روانشناسي شخصيت،

بررسی شخصیت روانی هنرمندان، بر اساس آثار هنری و تراوشات فکری آنان ، کاری بحث انگیز است . منتها ، مدافعان این روش معتقدند که گر چه هنرمند، تمایزی اساسی با دیگران دارد ، ولی او نیز انسان است ، انسانی که در دنیای عینی زندگى مي كند و واقعیتی عینی دارد. او محصول موقعیت هاست و آثار هنری او نیز فراوردهء تاثراتی هستند که از آن موقعیت ها بر خود پذیرفته است. پس می توان از راه تحلیل آثار هرهنرمند ، دست کم ، به تاثیر فرایندهای پیرامونی بر روان و اندیشهء او نزدیک شد .

ahmad_shamlou.jpg

به عبارت دیگرتحلیل آثار یک هنرمند بدون مطالعهء شرایط زمانی و مکانی زندگی او امکان پذیر نمیباشد. کما این که آثار شاملو تاریخ شاعرانهء یکصد سال وقایع پر فرازو نشیب ایران است . اگر چه منتقدان برجسته ای آثار شاملو را به نقد کشیده اند، ولی هنوز جنبه هایی از شخصیت و آثار او باز و بررسی نشده است .

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 بعد > پایان >>

صفحه 19 - 20 از 20
© 2007 - 1398, VOK Radio