Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow حقوق بشر و دموکراسی
حقوق بشر و دموکراسی
گزارشات مستند و تحليلي از نقض حقوق بشر در فروردين ١٣٨٩ ، منتشره توسط مجموعه فعالان حقوق بشر چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   

 گزارشات مستند و تحليلي از نقض حقوق بشر در فروردين ١٣٨٩ ، منتشره توسط مجموعه فعالان حقوق بشر

چهارشنبه ٢١ آوريل ٢٠١٠

hra-iran.jpgنهاد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران اقدام به انتشار گزارشات ماهانه نقض حقوق بشر در ایران ویژه فروردین ماه  ۱۳۸۹ در ٤٤ صفحه نموده است. علاقمندان مي توانند متن اين گزارشات را بصورت كامل در دو فرمت مختلف در كامپيوترهاي خود پياده و يا آنرا منتشر كنند. در عين حال كه اين گزارش بصورت موضوعي هم در زمينه هاي مختلف نقض حقوق بشر تهيه و مي تواند مورد استفاده علاقمندان به پي گيري مسايل ايران در حيطه حقوق بشر قرار گيرد. انتشار گزارشاتي از اين دست توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران و ساير فعالان حقوق بشر امر ارزشمندي است كه بايد از آن حمايت شود.

وجود بالغ بر ٣٨٠٠٠ مورد نقض حقوق بشر در فروردين ١٣٨٩، به خوبي چهره جمهوري اسلامي ايران را در سطح بين المللي مشخص مي كند، دولتي كه متقاضي عضويت در كميسيون حقوق بشر سازمان ملل متحد شده است. 

براي پياده كردن و چاپ گزارشات مذكور به لينكهاي زير مراجعه كنيد

Read More - ادامه مطلب...
 
اسامي برخي ازاعضا و همكاران مجموعه فعالين حقوق بشر در ايران كه طي ماههاي اخير بازداشت گرديده اند چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   
hra-iran.jpgخبرگزاری هرانا - مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طی اطلاعیه مطبوعاتی اسامی برخی از اعضا و همکاران بازداشت شده در ماه های اخیر را منتشر کرد.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

اطلاعیه مطبوعاتی - دستگیریهای گسترده / شماره سه
مجموع اقدامات نیروهای امنیتی حکومت ایران بر علیه مدافعان حقوق بشر و خاصه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از اواخر بهمن ماه آغاز و در 11 اسفندماه سال جاری اوج گرفت کماکان در جریان است، این اقدامات را که نهادهای امنیتی با عناوین پرطمطراق و زردی چون "مرصاد"، "شکست ارتش سایبری آمریکا"، "پروژه براندازی حقوق بشری" و امثالهم از آن یاد کردند، مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با یک نام و آن نیز "سناریوی دستگاه امنیتی برای فعالان حقوق بشر" خواند و طی اطلاعیه ها و کنفرانس خبری به بررسی زوایای آن پرداخت.

Read More - ادامه مطلب...
 
رنجنامه علی حیدریان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و شرح قسمتی از شکنجه هايي كه بر او رفته است چاپ ارسال به دوست
vokradio, Los Angeles, California, USA   

رنجنامه علی حیدریان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و شرح قسمتی از شکنجه هايي كه بر او رفته است

thumb_ali_heydariyan.jpgخبرگزاری هرانا - حقوق شهروندان، اندیشه و بیان: علی حیدریان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، طی رنجنامه ای که به نگارش درآورده، به شرح قسمتی از شکنجه های اعمال شده بر خود می پردازد، این رنجنامه که از سوی واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر می شود، قسمتی از سلسله نامه های این زندانی سیاسی است که بصورت مرحله ای منتشر خواهد شد. نامبرده به همراه فرهاد وکیلی و فرزاد کمانگر بازداشت و در یک پروسه مبهم قضایی به اعدام محکوم و هم اکنون نیز در زندان اوین تحت این حکم قطعی به سر می برد.

این است سرگذشت یک محکوم به اعدام

من علی حیدریان هستم. در اول مهر ماه سال 1358 در سنندج به دنیا آمدم. ساکن سنندج بودم و در همان شهر زندگی میکردم.
در سال 1385 برای انجام عمل جراحی به تهران مراجعت نموده و مدتی در این شهر اقامت داشتم که در غروب بیست و هشتمین روز مرداد ماه همان سال توسط چند نفر لباس شخصی دستگیر شده و به مکانی نامعلوم منتقل شدم.

Read More - ادامه مطلب...
 
نامه شيرين علم هولي از زندان اوين و شرح شكنجه ها يي كه بر او رفته است تا محكوم كردن وي به اعدام چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

 شیرین علم هولی طي نامه ای  به شرح فشارها و شکنجه های وارد شده بر خود برای گرفتن اقرار و اعتراف به انچه نكرده است اشاره مي كند.


       shirin_alam_huli.jpgمن در اردیبهشت ١٣٨٧ در تهران توسط تعدادی از ماموران نظامی و لباس شخصی دستگیر شدم و مستقیما به مقر سپاه منتقل شدم. به محض ورود و پیش از هر گونه سوال و جوابی، شروع به کتک زدن من کردند. من در مجموع ٢٥ روز در سپاه ماندم. ٢٢ روز آن را در اعتصاب غذا به سر بردم و تمام آن مدت متحمل انواع شکنجه های جسمی و روحی شدم. بازجوها مرد بودند و من با دستبند به تخت بسته شده بودم. آنها با باتوم برقی، کابل، مشت و لگد به سر و صورت و اعضای بدنم و کف پاهایم می کوبیدند. من حتا در آن زمان به راحتی نمی توانستم فارسی را بفهمم و صحبت کنم. زمانی که سوال های شان بی جواب می ماند، باز مرا به باد کتک می گرفتند تا از هوش می رفتم. صدای اذان که می آمد برای نماز می رفتند و به من تا زمان بازگشت شان فرصت می دادند تا به قول خودشان فکرهایم را بکنم و زمانی که باز می گشتند، دوباره کتک، بی هوشی، آب یخ و ...

Read More - ادامه مطلب...
 
آقای دادستان کشتن شیرین هنر نیست، زندگی بخشیدن به او هنر است/ خدیجه مقدم چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

آقای دادستان کشتن شیرین هنر نیست، زندگی بخشیدن به او هنر است/ خدیجه مقدم


Read More - ادامه مطلب...
 
نامه اي از فرزاد کمانگر , طلب عفو از چه و به که ؟ چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
‎نامه اي از فرزاد کمانگر , طلب عفو از چه و به که ؟
 
٢٥ تيرماه ١٣٨٧

‎به نام آزادي

‎تعريف دقيق جرم سياسي و پيرو آن زنداني سياسي در هيچ جاي قاموس حقوقي farzad_kamangar.jpg- کيفري جمهوري اسلامي مشخص نشده که به تابع آن در مظان هرگونه اتهام ناسره و نامربوط قراردادن شخصي که طبق استانداردهاي حقوقي معقول در جهان متهم سياسي به شمار مي آيد امري رايج باشد ، اساساً در جايي که بعضي ها خود را فراتر از قانون ميدانند ، بدون داشتن تحصيلات آکادميک حقوقي يا سياسي خود را بهترين و نادرترين سياستمداران و عالمان علم قضا به حساب مي آورند و عملکرد سياسي خود را نيز تنها آلترناتيو سياسي در زمان غيبت امام زمان (عج) دانسته و به طبع تمامي اقشار جامعه ايران را پيرو محض و مطيع سياستهاي خود پنداشته و نتيجتاً هيچ مسلک و شيوه سياسي را به رسميت نشناخته و بالاتر از آن براي بقيه آحاد ملت نيز مجاز و روا نميدانند . بنابراين جاي تعجب نيست که اين عده با فراق خاطر کامل کسي ديگر را به جز خود صاحب صلاحيت اظهار نظر در امور سياسي نداند مگر آنکه به تائيد يا تمجيد رياکارانه از آنها پرداخته و اظهار علني هيستريک حمايت خود را از سياستهاي رسمي اين طبقه دستمايه سوداي رسواي خويش قرار دهد .

‎فعالبت سياسي به معناي مصطلح و رايج عصيان نيز از طرف اين گروهها تنها براي کساني که از اسلام سياسي ، تمام جنبه هاي انسان ساز ، لطيف و روحاني با قوانين مدون و محکم جهت پي ريزي جوامع سالم و با نشاط بشري را يکجانبه به کناري گذاشته و بنا به گفته خود با تفکر ايام آغازين ظهور اسلام فقط " الجنة تحت ظلال السيوف " و " النصر بالرعب " را فرا گرفته اند ، بنابراين جاي تعجب نيست که در نظام نظري و حقوقي اين عده مصاديق فعاليت سياسي ، جرم سياسي ، اتهام سياسي و زنداني سياسي احصا نشده است . سخن کوتاه آنکه ، اينجانب فرزاد کمانگر بعنوان يک شهروند ايراني داراي حقوق مشروع و عرفي پذيرفته شده در قانون ايران و جهان و بعنوان کسي که وزارتخانه آموزش و پروش همين حاکميت اينجانب را صاحب صلاحيت تعليم به فرزندان اين آب و خاک دانسته ، اکنون طبق رول معمول حقوق بين الملل ، طبق اعلاميه جهاني حقوق بشر و طبق تعاريف مقبول خردورزان سياسي در جهان خود را مصداق بارز و کامل يک زنداني سياسي ميدانم که از بد حادثه در بد زمان و بدمکاني که تعريف ساده از جرم سياسي در لفاف عناوين عجيب و شگفت ، نظير حرب با خدا ، افساد في الارض ، اقدام عليه امنيت ملي به تنگ نظرانه ترين و غير دموکراتيک ترين وجه گرفتار آمدم ، توجه خوانندگان را به موارد مطروحه زير جلب مينمايم تا سير دادرسي در مورد پرونده من در دستگاه عدالت فعلي ايران روشن تر شود :

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 37 - 42 از 105
© 2007 - 1398, VOK Radio