Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow حقوق بشر و دموکراسی
حقوق بشر و دموکراسی
ما هم اعتراف می کنیم چاپ ارسال به دوست
شاهد علوی   

  ما هم اعتراف می کنیم!

 شاهد علوى

 چهارشنبه ٢٦ بهمن ۱۳۹۰

شاهد علوى  

با پسرم نشسته ام کارتون شنل قرمزی را نگاه می کنم. با رسیدن شنل قرمزی به منزل مادربزرگ و حمله گرگ بدجنس به او همه چیز مشخص می شود. گرگی که ماموریت دارد دستور پخت شیرینی های مادربزرگ را بدزدد او را طناب پیچ و در انبار زندانی کرده است تا شنل قرمزی را غافلگیر کند، اما ناگهان قهرمانی تبر به دست می رسد و گرگ تسلیم می شود. کلانتر که می رسد نیازی به تحقیق و بررسی ندارد زیرا تمام شواهد و قراین دست به دست هم داده است تا پیش داوریهای کلیشه ای ما و او را تایید کند. اما با آمدن بازرس و تحقیق جامعی که او انجام می دهد مشخص می شود همه ما اشتباه کردیم.

 سالهاست پیش داوریهای ما و میل به درست بودن پندار های ما موجب شده است دیگری را بی دادن فرصتی برای دفاع، متهم، محکوم و مجازات کنیم. پیش از این، سالها پیش، یک طرفه به قاضی می رفتیم و راضی برمی گشتیم اما اکنون گامی فراتر نهاده و خود قضاوت هم می کنیم. شاکی، دادستان و شاهد و قاضی همه در یک تن خلاصه شده است. هر روز هم به دنبال متهمی تازه می گردیم تا نوبت خود را در محکمه "دیگری" به تاخیر بیندازیم.

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه با خانم شادى صدر: تحولات منطقه ، نقش و آينده زنان در اين جنبشها، گزارش آقاى احمد شهيد و چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

مصاحبه با خانم شادى صدر:

تحولات منطقه خاورميانه و شمال افريقا، نقش و آينده زنان در اين جنبشها، گزارش آقاى احمد شهيد و ...

دسامبر ٥، ٢٠١٠

shadi_sadr_4video.jpg

اختصاصى VOKRadio: در تاریخ جهارم نوامبر  ٢٠١١ و  در جریان کنفرانس سالانه سازمان عفو بین الملل  در غرب آمریکا ،رادیو صدای کردهای مقیم آمریکا برای  آزادی،صلح و دموکراسی فرصتی یافت تا با خانم شادی صدر كه به عنوان یکی از سخنرانان اصلی اين كنفرانس به لوس آنجلس دعوت شده بود به مصاحبه ای دوستانه بنشيند. در این مصاحبه خانم شادی صدر توضیحاتی پیرامون موضوع سخنرانی شان و نگرانی هایشان از مسائل منطقه، گزارش آقاى احمد شهید و انتقاداتى كه بر آن وارد است، نياز به انعكاس قتل عام بزرگ زندانيان سياسى ايران در اين گزارش و تجربه خانم صدر در دفاع از پرونده جنجالى نازنين فتاحى در سالهاى قبل از جمله مسائلى است كه در اين مصاحبه به آن پرداخته شده است.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
متن کامل گزارش مقطعی گزارشگر ویژه سازمان ملل درمورد نقض حقوق بشر در ایران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران 

A/66/374

تاریخ ثبت در مجمع عمومی ۲۳ سپتامبر un_logo.jpg۲۰۱۱

تاریخ پخش عمومی ۱۵ اکتبر ۲۰۱۱

یادداشت دبیر کل سازمان ملل:

خلاصه:

دبیر کل سازمان ملل مفتخر است که گزارش وضعیت حقوق بشر در ایران را که از سوی گزارشگر ویژه حقوق بشر، احمدشهید، بر طبق قطعنامه مصوب شورای حقوق بشر ۱۶/۹ تهیه شده است را به اعضای مجمع عمومی ارائه کند.

گزارشگر ویژه در قبال مسوولیتهای خود به صورت رسمی از ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. به دنبال این انتصاب دیرهنگام در آن زمان گزارشگر ویژه به دبیر کل اعلام کرد که وی در موقعیت ارائه گزارشی جامع نیست اما تمرکز گزارش وی بر متدولوژی و روش کار وطبقه بندی جدیدترین روندهای وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی خواهد بود و بر نیاز به شفافیت و همکاری بیشتر جمهوری اسلامی تاکید خواهد کرد.

فهرست

مقدمه

متدولوژی و روش کار

وضعیت حقوق بشر

Read More - ادامه مطلب...
 
چشم به راه جایزه صلح نوبل2011 برای محمد صدیق کبودوند چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
 
چشم به راه  جایزه صلح نوبل٢٠١١  برای محمد صدیق کبودوند

ثریا فلاح

روز جمعه هفتم ماه اکتبر روز اعلام جایزه صلح نوبل است. حامیان محمد صدیق کبودوند بینانگذار سازمان حقوق بشر کردستان، ژورنالیست و نویسنده زندانی كرد چشم به راه این روز هستند.

  جایزه صلح نوبل در شهر اسلوی نروژ  و سایر جوایز نوبل در سوئد به برندگان تقدیم می گرددmoh_sediq_kaboudvand.jpg. هر ساله در اولین هفته اکتبر به ترتیب جوایز نوبل فیزیک ،شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و بالاخره صلح اعلام می شود. جایزه نوبل از جانب موسسه ای که به دست آلفرد نوبل احداث شده است تقدیم می گردد. آلفرد نوبل معتقد بود که جایزه صلح نوبل بایستی به کسی اهدا گردد که بیشترین قدمها را در راه دوستی بین مردم،ملتها وايجاد صلح برداشته باشد.

سال گذشته لیو شیائوبو، ناراضی سیاسی چینی که در زندان به سر می برد و از رهبران اصلی تظاهرات میدان تیان‌آنمن چين در سال ۱۹۸۹ است به دریافت جایزه نایل شد.

تلاشهای محمد صدیق کبودوند برای شناساندن تضییقات حقوق بشر در ایران و مبارزه براى دستيابى به حقوق بشرى مردم ايران از راه مسالمت آمیز و تلاش برای ایجاد دوستی بین مليتها و اقوام و مذاهب ساکن در ایران، مورد توجه بسيارى از مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان ققرار گرفته است .

 در ماه دسامبرسال ٢٠١٠ خانواده  آقاى محمد صدیق کبودوند در ادامه تلاش براى آزادى وى از زندان و در جهت كمك به شناساندن آقاى كبود وند به جهانيان كمپينى را شروع كردند. خانم پریناز حسنی همسر ایشان، تونیا کبودوند دختر وي و ديگر اعضا خانواده وى با نوشتن نامه ای(1) خطا ب به به نلسون ماندلا، دالايی لاما ، ،شيرين عبادی ،آنگ سان سوچي  وباراك اوباما  تقاضا کردند که  از نامزدی محمد صديق كبودوند برای جايزه صلح نوبل 2011 پشتيباني كنند.

Read More - ادامه مطلب...
 
طرح ارزنده سازمان عفو بين الملل براى معرفى نقش زنان و مدافعان حقوق زنان در جنبش آزاديخواهى ايران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

طرح ارزنده سازمان عفو بين الملل براى معرفى و شناساندن نقش زنان و مدافعان حقوق زنان در جنبش آزاديخواهى ايران

آزاد مراديان 

سازمان عفو بين الملل و اعضا دفتر عفو بين الملل ايران در ايرلند با همكارى ترينتى كالج دوبلين پروژه اى را آغاز ai_wr_iran_01.jpgكرده اند كه طي آن با برپائى نمايشگاه عكس، فيلم و كارگاه آموزشى به معرفى جنبش آزادي خواهى و عدالت طلبى ايران برخاسته اند. هدف اين طرح اين است كه با برگزارى سمينار در كشورهاى اروپائى و امريكائى چهره واقعى مدافعان حقوق بشر و بخصوص مدافعان و كنشگران مدافع حقوق برابرى طلبى زنان را به جهانيان نشان دهند . در اين راستا سازمان عفو بين الملل اقدام به تهيه ليست و تصاويرى از فعاليتهاى بخشى ازمدافعان حقوق زنان در ايران نموده است. در معرفى اين پروژه آمده است كه:

"زنان در ایران اغلب به عنوان قربانی به تصویر کشیده شده اند ، افرادى بی اراده كه قادر به دفاع از حق خود نيستند و براى رهائى از ظلمى كه به آنها مي شود هيچگاه به پا نخواسته اند.  با اينحال حقيقت چيز ديگري است حقیقت این است که زنان ایرانی قلب تپنده جنبش حقوق بشرى ايران هستند ، وآنان از شجاع ترین و موثر ترین مبارزان حقوق بشر در ایرانند. عليرغم همه فشارها و ضرب و شتم و شكنجه ها ، هنوز جنبش زنان ايران قلب تپنده مبارزات مردم ايران بشمار مي رود."

Read More - ادامه مطلب...
 
گفتگو با عبدالکریم لاهیجی در باره 3 نامزد سمت گزارشگر ویژه سازمان ملل چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   
گفتگو با عبدالکریم لاهیجی در باره 3 نامزد سمت گزارشگر ویژه سازمان ملل
  drlahiji_01.jpg

 تهیه : ونداد اولادعظیمی

05/26/2011

 
 
 
Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 13 - 18 از 105
© 2007 - 1398, VOK Radio