Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow رِ‌‌یورتاژ
رِ‌‌یورتاژ
گریز ناگزیر'، سی روایت از سی سال پیش' چاپ ارسال به دوست
نازنین پایدار, روزنامه نگار BBC Persian   

vokradio.com 

:01 گرينويچ - پنج شنبه 04 سپتامبر 2008 - 14 شهریور 1387

نازنین پایدار, روزنامه نگار

goriz_nagozir_book.jpg'گریز ناگزیر'، سی روایت از سی سال پیش

"گریز ناگزیر"، عنوان کتابی است دوجلدی و دربردارنده‌ سی روایت گریز از ایران در دهه ۶۰ که به تازگی نشر نقطه در پاریس روانه بازار کتاب فارسی در اروپا و امریکا کرده است.

طی سال‌های دهه ۱۳۶۰، شمار زیادی از فعالان منتسب به اندیشه چپ و دموکرات از ایران خارج شدند، اما این ‌که آنها به چه دلایلی و چگونه از ایران خارج شدند، نکته‌ای است که با گذشت نزدیک به سه دهه از آن دوره، هنوز نسل امروز از آن چیز چندانی نمی‌داند.

بر اساس آنچه در مقدمه کتاب "گریز ناگزیر" آمده، هدف تدوین‌کنندگان این کتاب، جست و جویی برای ثبت دلایل این گریز گسترده و دادن اطلاعات به نسل امروز است.

Read More - ادامه مطلب...
 
دیدار فعالان حقوق بشر و تنی چند از اعضای جامعه ایرانیان مقيم جنوب کالیفرنیا از دايكه منیره ناهید چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
دیدار فعالان حقوق بشر و تنی چند از اعضای جامعه ایرانیان مقيم جنوب کالیفرنیا از دايكه منیره ( فلسفى) ناهید مادر شهيد احسن و شهريار ناهيد
 
١٦ فوريه ٢٠١٤
 
 
 
 
VOKRadio
  جمعى از فعالان حقوق بشر ، حاميان مادران عزادار (پارك لاله)، و تعدادى از اعضا جامعه ايرانيان و كردهاى مقيم كاليفرنياى جنوبى بعدازظهر روز شنبه با خانم منيره ناهيد ديدار كردند. در اين ديدار حاضران ضمن تقدير از سالها تلاش و از خود گذشتگى خانم منيره ناهيد ( دايكه مونيره) ، ياد شهداى هميشه زنده خانواده ناهيد و همه شهداى راه آزادى و دموكراسى را گرامى داشتند.
 
در اين ديدار دايكه منيره ناهيد، ضمن تشكر از حاضرين ، اين گردهمائى را مايه دلگرمى خود و اعضا خانواده اش دانست و متقابلا از زحمات تك تك فعالان حقوق بشر در مبارزه براى تحقق آزادى و در راه پايمال نشدن خون شهداى وطنمان قدردانى كردند.
 
دايكه منيره ناهيد، سمبل مقاومت، صبر و بردبارى در طى مدت زندگيشان در امريكا  فعالانه در بيشتر مراسم حقوق بشرى، يادبود شهداى راه آزادى و سالگرد اعدام زندانيان سياسى شركت نموده و در كنار ساير مادران و اعضا خانواده شهيدان به مبارزه عليه بي عدالتى، ظلم و استبداد همت گمارده اند.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
تظاهرات و راهپيمايي برعليه اعدام زندانيان سياسي در شهر پورتلند ايالت اورگان امريكا چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

تظاهرات برعليه اعدام زندانيان سياسي در شهر پورتلند ايالت اورگان امريكا 

 

vokradio : روز شنبه مورخه ١٥ماه می ٢٠١٠ تشکل کردهاي مقيم پورتلند " اقدام علیه اعدام جوانان کرد" تظاهرات و راهپیمایی portland_protest_051510_05.jpgاعتراضی درشهر پورتلند ايالت ارگان برگزار کردند. برنامه با تجمع نزدیک به ٥٠ نفر از کردها و ایرانیان ساکن پورتلند در میدان اصلی شهر اغاز شد و با راهپیمایی به سمت دانشگاه دولتي پورتلندادامه یافت.

شرکت کنندگان که پلاکاردهایی در محکومیت اعدام شهروندان کرد و عکسهایی از شهدای اخیر فرزاد كمانگر ، علي حيدريان ، فرهاد وكيلي ، شيرين علم هولي و مهدی اسلامیان را  با خود حمل می کردند در طول مسیر به سر دادن شعار پرداختند. در ادامه مراسم نیز آقاي شاهد علوي سخناني را در محکومیت اعدام فعالان سياسي کرد ايراد کرد و در پایان نیز حاضران قطعنامه ای را صادر کردند و خواهان توقف اعدام فعالان سیاسی  شدند.

متن سخنراني آقاي شاهدعلوي و تصاوير ارسالي آن در زير مي آيد.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 55 - 57 از 57
© 2007 - 1399, VOK Radio