Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow رِ‌‌یورتاژ
رِ‌‌یورتاژ
مصاحبه با سر دبیر سایت یاران پردیور به درخواست جوانان کرد یارسانی مناطق غرب ایران چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   
مصاحبه با سر دبیر سایت یاران پردیور به درخواست جوانان کرد یارسانی مناطق غرب ایران

دکتر گلمراد مرادی
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it
22 Sept, 2009

1golmorad_moradi.jpg - معرفی دکتر گلمراد مرادی توسط خود دکتر گلمراد مرادی مطلبی است که تابه حال نا نوشته باقی مانده است . لطفا ضمن معرفی خود ، بیوگرافی از زندگی شخصیتان را به عنوان مقدمه ای برای مصاحبه با شما ذکر نمایید .

دکتر گلمراد مرادی :پاسخ به این پرسش را دارید و من در دیگر مصاحبه ها به آن پرداخته ام و فکر می کنم در اینجا دیگر لزومی نداشته باشد.

2 - یکی از آرزوهای هر جوان یارسانی و یا حداقل خود بنده ، دیدار حضوری با شما میباشد. چرا با کوچ کردنتان از خانه ی پدریتان این آرزو را برای ما دست نیافتنی و دور ساخته اید.
پاسخ: ببینید عزیزانم، این داستان دنباله دراز و غم انگیزی دارد. گفتن آن، همانند سوختن شمع و به تحلیل رفتن، قطره قطره ی جان است. بنده حد اقل در 25 سال گذشته دهها و دهها مصاحبه با روزنامه ها و رادیوها و تلویزیونها و مجلات ادبی و سیاسی، آلمانی و فارسی و کردی زبان داشته ام.

Read More - ادامه مطلب...
 
بررسی اجمالی عملکرد دولت نهم در مناطق کردنشین، حقوق بشر ارزشی بر باد رفته چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

کمیته کردستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران: بررسی اجمالی عملکرد دولت نهم در مناطق کردنشین، حقوق بشر ارزشی بر باد رفته

gozaresh-kordestan.jpg


پنجشنبه ، 29 مرداد 1388 ، 20:30

 

گزارش پیش رو به مناسبت 28 مرداد سی امین سالگرد آغاز جنگهای کردستان منتشر می شود.درست در سی سال پیش (سال 58) در چنین روزی به نام مبارزه با ضدانقلاب و ایجاد امنیت در مناطق کردنشین به دستور مقامات وقت جمهوری اسلامی قوای نظامی ایران به سمت پاوه، سنندج، مریوان و ... حرکت کرده و جنگی که قرار بود برای کردها رفاه و آسایش به ارمغان بیاورد، چیزی جز ناامنی، کشتار بی رحمانه، تخریب دهها روستا و آواره شدن صدها خانواده، دستگیری و شکنجه غیر انسانی مردم و... را در پی نیاورد.

برای برسی اوضاع مناطق کردنشین بعد از انقلاب 57 تا به امروز، می توان سه مرحله متفاوت را در نظر گرفت.

Read More - ادامه مطلب...
 
جوان کورد جوانرویی رتبه‌ی اول دو رشته‌ی کنکور گروه علوم تجربی و زبانهای خارجی ایران را کسب نمود چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

جوان کورد جوانرویی رتبه‌ی اول دو رشته‌ی کنکور  گروه علوم تجربی و زبانهای خارجی ایران را کسب نمود

rezgar_rahmanitanha_1konkor09.jpg PNA - با اعلام نتایج کنکور88 عکس نفرات برتر بر صفحه روزنامه ها نقش بست اما شاید کمتر کسی فکر می کرد نفر اول گروههای تجربی و زبانهای خارجی دیپلمه ای ریاضی است که به امید خدمت به مردم محروم منطقه خود می‌خواهد پزشک شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در گفتگوی خبرنگار مهر با نفر اول کنکور 88 در دو گروه علوم تجربی و زبانهای خارجی نکات زیادی وجود دارد که هر خواننده‌ای را به فکر وا می‌دارد. نفر اولی که از یک خانواده 10 نفره در جوانرود کرمانشاه بر قله کنکور - بزرگترین سد جوانان ایرانی - نشسته است.

رستگار[رزگار] رحمانی تنها متولد شهریور ماه سال 1368 از شهر مرزی[کورد نشین] جوانرود با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر می آید. از جایی که مهمترین امکاناتش پارک تفریحی تجهیز نشده ای است که سینما، تئاتر، کافی شاپ، رستوران و ... ندارد.

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه با فاطمه فلاح، مادر كیانوش آسا: هر شب خواب می بینم پسرم برگشته چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

مصاحبه با فاطمه فلاح، مادر كیانوش آسا: هر شب خواب می بینم پسرم برگشته

 
چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸
مادر كیانوش آسا سکوتش را در مصاحبه با روز شکست
kianoosh_assa_kurdish.jpg

 بیش از یك ماه از شناسایی و تحویل جسد كیانوش آسا، دانشجوی 25 ساله کرمانشاهی از پزشك قانونی تهران و به دنبال آن برگزاری مراسم خاكسپاری، سوم و شب هفت او در كرمانشاه می‌گذرد و در حال حاضر خانواده وی خود را برای برگزاری مراسم سنتی چهلم آماده می‌كنند. مادر او در آستانه چهلم فرزندش برای اولین بار سکوت خود را شکسته و با روز گفت و گو کرده است.

كیانوش آسا دانشجوی مقطع كارشناسی ارشد در رشته‌ی پتروشیمی و از نخبگان دانشگاه علم و صنعت ایران بود كه در جریان تجمع روز دوشنبه 25 خرداد تهران در اعتراض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی بسیجیان مسلح مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

Read More - ادامه مطلب...
 
روزشمار نقض حقوق شهروندان بهائی در خردادماه چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   
روزشمار نقض حقوق شهروندان بهائی در خردادماه

پنجشنبه ، 4 تیر 1388 ، 11:38

bahai_logo.jpgمجموعه فعالان حقوق بشر در ایران :گزارش ذیل دربردارنده مجموعه وقایع و موارد نقض گسترده حقوق شهروندان بهایی مربوط به خردادماه سال جاری در ایران است.

1 خرداد : در نیمه های شب، هنگامی كه خانواده آقای یحیی هدایتی شهروند بهایی ساكن سمنان در خواب بودند برای چندمین مرتبه، شیشه های منزلشان توسط اشخاصی ناشناس شكسته شد و ضاربان پس ازحمله متواری شدند .

Read More - ادامه مطلب...
 
پزشک ایرانی از ماجرای مرگ ندا می گوید چاپ ارسال به دوست
vokradio.com,Los Angeles, CA, USA   

neda_report.jpgپزشک ایرانی از ماجرای مرگ ندا می گوید

 آخرین لحظات زندگی ندا از زبان یک شاهد عینی

بی بی سی : آرش حجازی، پزشکی که تلاش کرد ندا آقا سلطان، یکی از کشته شدگان ناآرامی های اخیر تهران را از مرگ نجات دهد، در گفتگو با بی بی سی؛ از آخرین لحظات زندگی او گفت. آقای حجازی که در دانشگاهی در جنوب انگلستان تحصیل می کند، اخیرا به لندن بازگشته است. آقای حجازی می گوید شنبه گذشته، هنگامی که ندا آقا سلطان در جریان ناآرامیها، هدف گلوله قرار گرفت، از نزدیک شاهد ماجرا بوده. او درباره جزئیات این رویداد به بی بی سی توضیح داد. متن گفتگوی آرش حجازی با تلویزیون بی بی سی را اینجا بخوانید

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 25 - 30 از 57
© 2007 - 1399, VOK Radio