Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow رِ‌‌یورتاژ
رِ‌‌یورتاژ
٢٢ سال بعد از بمباران شيميائي روستاي زرده، ساكنان آن هنوز از عوارض ناشی از آن رنج مي برند چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   

٢٢ سال بعد از بمباران شيميائي روستاي زردهاز توابع شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه  ، ساكنان آن هنوز از عوارض ناشی از آن بمباران رنج مي برند

jila_sosan.jpg

 

گزارشي از: سوسن محمدخانی غیاثوند و ژیلا گلعنبر 

تنظیم: سوسن محمدخانی غیاثوند
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it  

شنبه  ۲٣ مرداد ۱٣٨۹ -  ۱۴ اوت ۲۰۱۰ 

اخبار روز

روستای زرده از توابع شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه که مابین کرند غرب و سرپل ذهاب قرار دارد در صبحگاه 31 تیر ماه سال 67 مصادف با عید قربان توسط چند فروند از هواپیماهای عراقی هدف بمباران شیمیائی قرار گرفت و طی آن شمار زیادی از هموطنانمان کشته و زخمی شدند.

علاوه بر روستای زرده، نسار دیره از توابع شهرستان گیلانغرب و چشمه کلبعلی نیز در سال 67 مورد حمله و بمباران شیمیائی قرار گرفتند. همچنین در روزهای پایانی اسفند 66 شهر نودشه از توابع شهرستان پاوه توسط رژیم بعثی عراق بمباران شیمیایی شد.

روز 31 تیر سال 67 در روستای زرده 275 نفر شهید شدند که اکثر کشته شدگان را زنان و کودکان تشکیل می دادند.

zardeh_1367.jpgدر بمباران شیمیایی روستای زرده از هواپیماها 4 بمب رها می شود که بر اساس اظهارات مردم روستا وزن هر کدام حدود 250 کیلوگرم بوده است. دود ناشی از انفجار بمب ها به رنگ سبز، زرد، سفید، قرمز و سیاه بود. برخی از مردم آن را به رنگین کمان و عده ای دیگر به پرده ای رنگین تشبیه می کنند. صدای حاصل از انفجارها بسیار خفیف بوده و هیچ کس حدس نمی زده که قرار است چه فاجعه ای به بار بیاورد. مردم بعد از انفجارها ابتدا بوی تعفن و بویی شبیه ادویه گندیده احساس می کنند. سپس پرنده ها از روی درختها بر زمین می افتند.

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارشي از اعتصاب غذاي نمادين ايرانيان در لوس آنجلس در حمايت از اعتصاب غذاي زندانيان سياسي در ايران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   
گزارش تصويري از اعتصاب غذاي نمادين ايرانيان در لوس آنجلس در حمايت از اعتصاب غذاي زندانيان سياسي در ايران
 
١٥ اوت azad_voapnn_080710.jpg٢٠١٠
گزارش اختصاصي vokradio
 
فعالان حقوق بشر لوس آنجلس در يك برنامه منسجم يك روزه و در حمايت از زندانيان سياسي ايران و زندانياني كه اكنون در زندان اوين و ديگر زندانهاي ايران براي روشن شدن وضعيت خود و آزادي از زندان به اعتصاب غذا روي آورده اند اقدام به يك اعتصاب غذاي نمادين كردند.
 
بدنبال تقاضاي خانواده هاي اين زندانيان حركت وسيعي در سطح ايران و در خارج از كشور در حمايت از آزادي زندانيان متحصن و ديگر زندانيان انجام شد، كه انعكاس وسيع آن توجه بسياري از رسانه هاي بين المللي و محافل و سازمانهاي حقوق بشري و حتي سياسي كشورهاي ميزبان را به همراه داشت.
در برنامه روز شنبه هفتم اوت ٢٠١٠ كه در محل خيابانهاي منتهي به اسكله شهر سانتا مونيكا در لوس آنجلس بزرگ برگزار شد، بسياري از فعالان سياسي و حقوق بشري، گرد هم آمدند تا از اين حركت بين المللي حمايت كنند. شركت كننده گان با برپايي چادر، نمايش تصاوير زندانيان و پلاكاردهايي با مضمون نگراني از وضعيت زندانيان سياسي و همچنين شرايط حقوق بشر در ايران توجه تعداد وسيعي از شهروندان امريكاي، توريستها و رسانه هاي محلي و بين اللملي را به خود جلب كردند.
 
Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش ماهانه نقض حقوق بشر در ايران ،خرداد ماه ١٣٨٩ چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

 گزارش ماهانه نقض حقوق بشر در ايران ،خرداد ماه ١٣٨٩

hra-iran.jpg

 

تلاشي از واحد آمار، نشر و آثار, مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران, خردادماه 1389

سه شنبه 01 تیر 1389   

خبرگزاری هرانا - با توجه به  ابعاد وسیع نقض حقوق بشر در ايران و شرايط دشوار جمع آوری این گزارشات در کشور، گزارش پیش رو با در نظر گرفتن تمامی سعی و تلاش هايی که از سوی مدافعان حقوق بشر در ایران صورت گرفته و توسط واحد آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران گردآوری شده یقیناً تنها میتواند آماری حداقلی از نقض سیستماتیک و گسترده نقض حقوق بشر در ايران در محدوده خرداد ماه ١٣٨٩ باشد. ذکر اين نکته نيز ضروری است که ممکن است زمان وقوع برخی اخبار این آمار مربوط به پیش از خردادماه باشد که به دلیل انتشار آن برای نخستین مرتبه در محدوده ی زمانی خردادماه، در مجموع آمارهای این ماه محاسبه شده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
هرانا؛ خاموشی کردستان در چهلم جان باختگان ۱۹ اردیبهشت / گفتگو با مادر فرزاد کمانگر /به همراه ویدیو چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

هرانا؛ خاموشی کردستان در چهلم جان باختگان ۱۹ اردیبهشت / گفتگو با مادر فرزاد کمانگر /به همراه ویدیو و عکس

  farzad_mother.jpg

خبرگزاری هرانا - فرزاد کمانگر معلم کرد، در 19 اردی بهشت ماه سالجاری در زندان اوین به صورت مخفیانه اعدام شد و خانواده وی برای تحویل پیکر وی با گذشت بیش از یک ماه همچنان بلاتکلیف هستند.

متن زیر گفتگویی است با مادر فرزاد کمانگر پس از گذشت یک ماه از اعدام فرزندش، وی در گفتگو با گزارشگران هرانا اعلام داشت از اعتراضات مدنی و مسالمت آمیز مردم ایران در چهلم جانباختگان 19 اردی بهشت ماه حمایت می کند.

 

 

 

خانم رضایی ابتدا بفرمائید تلاشهای خانواده اعدام شدگان 19 اردیبهشت ماه برای تحویل اجساد به کجا رسیده است؟

- خانواده ما همان روز یک شنبه و ساعاتی پس از اجرای حکم از طریق تماس های فعالین مدنی در جریان اعدام فرزاد و همراهانش قرار گرفت. ابتدا پذیرفتن این حقیقت تلخ برای همه ما بسیار دشوار بود و به همین خاطر فوری تصمیم گرفتیم برای اطلاع دقیق از درستی خبر به تهران برویم. همان روز همراه چندین تن از اعضای خانواده دیگر اعدام شدگان دیگر به تهران رفتیم. به مدت چند روز که در آنجا بودیم ابتدا به زندان اوین مراجعه کردیم تا واقعا ببینیم این خبر واقعیت داره یا نه!

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش سال٢٠١٠عفو بين الملل: خلأ عدالت در سطح جهان میلیون ها نفر را در معرض تعدی قرار می دهد چاپ ارسال به دوست
vokradio, LosAngeles, California, USA   

 گزارش سال٢٠١٠عفو بين الملل: خلأ عدالت در سطح جهان میلیون ها نفر را در معرض تعدی قرار می دهد

٥-٢٦-٢٠١٠amnestylogo.gif

لندن- عفو بین الملل امروز در ارزیابی سالانه اش از وضع حقوق بشر در سراسر جهان گفت: به رغم سال مهمی که عدالت در سطح بین المللی در پشت سر دارد، سیاست قدرت منجر به گسترش خلأ عدالت در سطح جهان شده است.
این سازمان با انتشار گزارش 2010 عفو بین الملل: وضعیت حقوق بشردر جهان، که تعدی ها در 150 کشور را مستند کرده است، گفت کشورهای قدرتمند با ایستادن بر فراز قانون در زمینه حقوق بشر، با محافظت از متحدانشان در برابر انتقاد و دست زدن به اقدام تنها زمانی که از لحاظ سیاسی به مصلحت است، مانع پیشرفت عدالت در سطح بین المللی می شوند .


کلادیو کُردُنه، دبیرکل موقت عفو بین الملل گفت: «اختناق و بی عدالتی در خلأ جهانی عدالت اوج می گیرند و میلیون ها نفر را به تحمل تعدی، ستم و فقر محکوم می کنند.»
«دولت ها باید تضمین کنند که هیچکس بالاتر از قانون نباشد و همه در زمینه نقض حقوق بشر از عدالت بهره مند باشند. تا زمانی که دولت ها عدالت را تابع منافع سیاسی قرار می دهند، آزادی از ترس و آزادی از نیاز به دور ازدسترس اکثریت بشریت قرار خواهد داشت

Read More - ادامه مطلب...
 
صغرا لطیفی مادر حبیب الله لطیفی: هرکاری بکنید، اعدام نکنید چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

 صغرا لطیفی مادر حبیب الله لطیفی: هرکاری بکنید، اعدام نکنید

دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۸۹

habib-latifi1.jpg

هرانا: حبیب الله لطفی به همراه ۲۰ نفر دیگر از فعالان سیاسی کرد به اعدام محکوم شده اند. سازمان عفوبین الملل با انتشار بیانیه‌ای با اعلام اینکه لطیفی رابه سلول انفرادی منتقل کرده اند، نسبت به اعدام وی در روزهای آینده هشدار داده است. صغرا لطیفی مادر این زندانی کرد، در اولین مصاحبه ـ دو سال و نیم پس از دربند بودن فرزندش ـ با بیان اینکه تلاشهایشان جهت متوقف کردن حکم حبیب به جایی نرسیده است، به روز می گوید:  ”هر کاری می خواهید انجام دهید، فقط پسرم را اعدام نکنید”. این مصاحبه  كه توسط كاوه قريشي تهیه و تنظیم شده است در پي مي آيد

آخرین خبری که از پسرتان دارید چیست؟

هفته گذشته به ما گفتند نامه زندان در رابطه با پرونده حبیب به دادگاه ارسال شده است. موقعی که ما به دادگاه مراجعه کردیم پاسخ روشنی به ما ندادند. فقط به پسرم گفته بودند که نامه در ارتباط با درگیری تو با یکی از پرسنل زندان است. ما قبل از مراجعه خیلی نگران شدیم؛ یعنی با توجه به حکم قطعی پرونده، فکر کردیم نامه در مورد اجرای حکم پسرمان باشد.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 13 - 18 از 57
© 2007 - 1399, VOK Radio