Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow زنان
زنان

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
بزرگداشت ٨ مارس روز جهانی زن در مرکز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در شهر لوس آنجلس چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
بزرگداشت ٨ مارس روز جهانی زن در مرکز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در شهر لوس آنجلس
 
٨ مارس ٢٠١٤

اختصاصی  VOKRadio
 
  به مناسبت روز جهانی زن و طى مراسمى كه  روز جمعه ٧ ماه مارس در مركز خدمات بزرگسالان اولمپوس برگزار شد از مقام زن قدردانى شد. march82014_olympus_06.jpg
 

مركز خدمات روزانه بزرگسالان اولمپوس در غرب لوس آنجلس از جمله مراكزى است كه برای چندمین سال پیاپی این روز را با اهداى شاخه اى گل به همه زنان اين مركز اعم از بزرگسالانى كه از سرويسهاى اين مركز استفاده مي كنند و همينطور از كارمندان اين مركز  تشكر و قدردانى مي شود.
 

در مراسم امسال روز جهانی زن كه با همكارى مديريت اين مركز، كارمندان بخشهاى مختلف و با پیشنهاد خانم ثريا فلاح مسئول دپارتمان مددكارى و خدمات روانى اين مركز براى چندمین سال پیاپی  برگزار گرديد، نخست خانم فلاح با ايراد سخنرانى كوتاهى به ذكر تاريخچه روز جهانى زن براى حاضران پرداخت و دستاوردهاى جنبشهاى زنان از بدو تعيين اين روز از سوى جنبشهاى برابرى طلبى زنان در سال ١٩١٠ ميلادى تا تعيين اين روز در سال ١٩٧٥ به عنوان سال بين المللى زنان از سوى سازمان ملل متحد و متعاقب آن اعلام روز ٨ مارس به عنوان روز جهانى زن از سوى سازمان جهانى يونسكو در سال ١٩٧٧ اشاره كرد و سير تغييرات در زندگى زنان در كشورهاى جهان را ذكر نمودند.
 
خانم فلاح مطرح كردند كه با اعلام اين روز از سوى سازمان ملل به عنوان روز جهانى زن، در بسيارى از كشورهاى جهان مراسم رسمى براى گراميداشت مقام زنان اجرا مي شود، بسيارى از كشورهاى مترقى جهان و به خصوص كشورهاى اروپايى اين روز را به عنوان يكى از جشنهاى ملى خود به ثبت رسانده اند. در اين روز مردان هم با دادن شاخه اى گل رز از مبارزات زنان در سرتاسر جهان براى برابرى خواهى آنان و مبارزه  براى تغيير قوانين و آزاديخواهى آنان تجليل مي كنند. 
Read More - ادامه مطلب...
 
تجلیل مرکز مطالعات زنان دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس(یوسی ال اى) از خانم دکتر نيره توحيدى چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
تجلیل مرکز مطالعات زنان دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس(یوسی ال اى) ازپروفسور ایرانی خانم دکتر نیره توحیدی
 
 
٢٣فوريه ٢٠١٤
 
ثریا فلاح
 
 
روز دوشنبه  ٢٤ فوریه ٢٠١٤ مرکز مطالعات زنان دانشگاه کالیفرنیا در لوس nayerh_tohidi.jpgآنجلس(یوسی ال اى) پذيراى فعالان زن در حيطه جنبش های اجتماعی و مدنى است.
  مرکز مطالعات زنان اين دانشگاه و بخش تاريخ شفاهى كتابخانه يو سى ال آى پس از بررسى و مطالعه كارها ى انجام شده در مسايل مربوط به زنان و جنبشهاى اجتماعى و مدنى  اقدام به تجليل و اعطاى لوح تقدير به تعدادى از فعالان و پژوهشگران زن در حيطه امور زنان مينمايد.
 
مركز مطالعات زنان "دانشگاه يوسى ال اى" براى سال ٢٠١٤ و براى اولين بار نام ٧ نفر از محققان و فعالان را براى دريافت لوح تقدير اعلام نموده است كه همگى از افراد شاخص در اين حيطه مي باشند.
 
پروفسور نیره توحیدی ، جین بیز، کارن بروکلین، هلن آستین، میرنا هانت ،شرنا برگر گلوگ ،وساندرا سولانو سویلذ  ٧ نفرى هستند كه شايسته دريافت تقدير نامه اين مركز  و بخش تاريخ شفاهى كتابخانه بزرگ يو سى ال اى بوده اند. 
 
در پيامى كه خانم كاترين مك هاف مدير مركز زنان دانشگاه يوسى ال اى خطاب به فعالان زن در همين رابطه صادر كرده است ضمن تقدير از همه آنانى كه در طى ١٠ سال پروژه تحقيقاتى جنبشهاى زنان (١٩٦٠ تا ١٩٩٩) همكارى و فعاليت كرده اند و از جمله خانم توحيدى قدردانى كرده است.
 
 خانم دكتر نیره توحیدی از شخصيتهاى مطرح دانشگاهى و علمى مقيم امريكا ، که سالهاست به  امر تدریس, پژوهش و تدوين در زمينه مسيايل زنان مشغول مي باشند در حال حاضر پرفسور  دپارتمان مطالعات زنان و جنسيت در دانشگاه ايالتى كاليفرنيا در نورتريج و همچنين پژوهشگر مركز مطالعات خاور نزديك در دانشگاه يو سى ال آي مي باشند. خانم دكتر توحيدى از سال ٢٠٠٣ ميلادى برنامه ريزى سلسله سخنرانيهاى دوزبانه دانشگاه يو سى ال اى را برعهده داشته اند ، مباحث بنيادى و پژوهشهاى ارائه شده در اين گروه از جمله مباحثى است كه در سطح اگادميك و با محوريت ايران در طى ١٠ سال گذشته و با مديريت و همت خانم توحيدى برگزار مي گردد.
Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه ئاسوى روژهه لات با ثریا فلاح پیرامون فراخوان کنفرانس بنیاد پژوهشهای زنان ایران درکالیفرنیا چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

ثریا فلاح: سکيولار بودن، مهمترین نقطه مشترک زنان کورد و برابری خواهان جنسی در ایران است

soraya_iws_rojhalat_interview_0114.jpg

٢٠ ژانويه ٢٠١٤ 

گفتگو: فواد محمدی براى  ئاسوى روژهه لات

 

   بنا به خبرهاى منتشر شده،  بیست و پنجمین کنفرانس سالانه بنیاد پژوهش های زنان ایران ماه جولای سال 2014 در کالیفرنیای جنوبی برگزار خواهد شد. موضوع کنفرانس امسال "زنان برای تغییر، همکاری ومشارکت سیاسی" میباشد. بخش فارسی سایت "ئاسوی روژهه لات"، در چهار چوب این موضوع گفتگوی را با خانم ثریا فلاح، پژوهشگر، نویسنده و فعال سیاسی- اجتماعی در زمینه مسائل حقوق بشر در ایران بە ویژە حقوق زنان و ملیتهای ساکن ایران و عضو یکی از کمیته های برگزاری کنفرانس  امسال انجام داده و در خصوص موضوعاتی چون اهداف بنیاد از برگزاری کنفرانسهای سالانه در خصوص مسائل زنان و همچنین مسائلی چون  راهکارهای در رابطه با  ارتباط و همکاری بیشتر میان فعالان جنبش سراسری زنان در ایران و فعالان زن کورد با ایشان گفتگو کرده ایم که در پی میاید.

 

خانم فلاح آیا  می توانید راجع به بنیاد پژوهشهای زنان ایرانی توضیحی داده و به عنوان عضو یکی از کمیته های برگزاری کنفرانس "بنیاد پژوهشهای زنان ایران" فکر می کنید بنیاد چه اهدافی را دربرگزاری کنفرانسهای سالانه دنبال می کند؟

با تشکر از امکانی که در اختیارم گذاشتید که در رابطه با کنفرانس امسال بنیاد پژوهشهای زنان ایرانی صحبت کنم.  بنياد 25 سال پیش با هدف  پژوهش روی زنان ایران و کنکاش و كوشش برای بازنگری و بازگویی تاریخ ایران با نگاهی زنانه ، آنچه در لابلای نگاههای مردانه به تاریخ پنهان شده بود.  این بنیاد نهادی است غیر انتفاعی غیر حزبی و غیر سیاسی و غیر مذهبی است و به هیچ نهادی به جز همکاری و همیاری علاقمندانش متکی نبوده است.  

Read More - ادامه مطلب...
 
٢٥مین کنفرانس سالانه بنیاد پژوهش‌های زنان ایران در ماه جولای امسال درايالت کالیفرنیا برگزار مي گردد چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
iwsf-logo.jpgبیست و پنجمین کنفرانس سالانه بنیاد پژوهش‌های زنان ایران در ماه جولای امسال  در شهر ايرواين کالیفرنیا برگزار خواهد شد.


 • کنفرانس امسال بنياد پژوهشهاى زنان ايران  با تم "زنان برای تغییر ، همکاری و مشارکت سیاسی" در ماه جولاى امسال در شهر ايرواين ايالت كاليفرنيا برگزار مي گردد.  در اطلاعيه اى كه توسط كميته محلى برگزارى اين كنفرانس براى اطلاع عموم منتشر شده است ضمن اشاره به موضوع امسال كنفرانس به بررسى و اهداف كنفرانس سال ٢٠١٤ مي پردازد . در اين بيانيه آمده است: • در چهارچوب این موضوع برخی ازسوالات محوری که هدف ما در این کنفرانس پاسخ‌ دادن به آنها است بدین شرح می‌باشد:

 • - چگونه عواملی چون موقعیت اجتماعی -اقتصادی، زبان، قومیت و غیره بر شکل گیری تجربه زنان از جنسیت تاثیر می‌گذارند؟
 • - چگونه زنان می‌توانند برای تغییر سازمان‌دهی کنند؟ و مختصات این سازماندهی چه باید باشد؟
 • - نقش جنسیت در جایگاه رهبری چیست؟
 • - مشارکت سیاسی زنان چه فرصت هایی ایجاد می‌کند؟ با چه چالش هایی رو‌برو است؟ و چه تاثیراتی دارد؟
 • - مشکلات و موانع شکل گیری یک ائتلاف فراگیر و سازنده، متشکل از گروه‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه زنان چه هستند؟ و چگونه می‌توان این موانع را برطرف کرد؟
Read More - ادامه مطلب...
 
ثريا فلاح : جای خالی فمینیسم در اولین کنفرانس زنان خاورمیانه چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

ثريا فلاح : جای خالی فمینیسم در اولین کنفرانس زنان خاورمیانه

١٦ اوت ٢٠١٣


مصاحبه رادیو صدای کردهای مقیم آمریکا با پژوهشگر و فعال حقوق بشر خانم ثریا فلاح  پس از بازگشت وى به امريكا و حضورشان در اولین کنفرانس زنان خاورمیانه در شهردیاربکر( ئامه د ) ترکیه  ؛ چگونگى برگزارى 
کنفرانس ، دستاوردهای آن و قطعنامه پایانی کنفرانس زنان خاورميانه:


 
1stmec_amed_turkey_052013_1stday01.jpg
 
- اولین کنفرانس زنان خاورمیانه كه در کردستان ترکیه ، در شهردیاربکر( ئامه د ) توسط  جنبش زنان آزاد و دموکرات "دوخ" در روزهاى٣١ ماه مه ٢٠١٣ تا ٣ ژوئن ٢٠١٣ باحضور بیش از  ٢٥٠ زن از ٢٧ کشور و همچنين زنانى از مليتهای بدون دولت برگزار گرديد .


  خانم فلاح، ضمن تشكر از قبول اين مصاحبه لطف كنيد  در مورد اولين كنفرانس زنان خاورميانه بطور مختصر توضيحاتى بدهيد.

 

  ما جمعى بزرگ از زنان فعال و صاحبنظر خاور میانه، شمال آفریقا و همچنين از كشورهاى هند و پاکستان كه به عنوان ناظرحضور پيدا كرده بودند در دیاربکر جمع شده بودیم تا ضمن بررسى وضعيت جنبش زنان و حركتهاى زنان در منطقه ، به امكان تقویت و  بسیج جنبش های دموکراتیک زنان در منطقه یاری رسانده وبدينترتيب به تقویت سازمانهای موجود که در حال حاضر مشغول به کار بي وقفه برای برابری هستند توجه بيشترى بشود 


ما بحث های مختلف آموزشی در مورد مبارزات مشترک پیش روی زنان در خاورمیانه داشتیم و به رد و بدل نمودن ایده های سازنده در مورد راه هایی برای تقویت جنبش های  زنان در جوامع خود پرداختیم. مسئله روابط میان دولتها به منظور تشکیل همکاری های منطقه ای بیشتر که ممکن است کمک به ایجاد جنبش های مقاومت درکل خاور میانه گردد رامورد بررسی قرار داديم..
این کنفرانس توسط يكي از رهبران حزب صلح  و دموکراسی ترکیه BDP، خانم گولتان کیشانک و  خانم آیسل توگلوک جانشین رییس کنگره جامعه دموکراتیک  DTK، وهمچنين سخنگوى جنبش زنان آزاد و دموکرات  افتتاح گرديد.


کنفرانس  با ادای احترام به سه زن مبارز کرد: سکینه جانسیز، فیدان دوغان و لیلا شایلامییز  که در ژانویه ٢٠١٣ در پاریس ترور گرديدند آغاز گرديد.

Read More - ادامه مطلب...
 
راديو پيام كانادا ؛ سمينار مذهب و زن چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

  راديو پيام كانادا؛ سمينار راديوئى مذهب و زن


seminar_3.jpg

٣ فوريه ٢٠١٣

شرکت کنندگان در این برنامه به ترتیب الفبا عبارت هستند از:

 • آزاد مرادیان، فعال سیاسی و حقوق بشر، روانشناس و پژوهشگر

 • آذر ماجدی، رئیس سازمان آزادی زن

 • آناهیتا رحمانی از سازمان زنان هشت مارس

 • سارا قاضی، از گرایش سوسیالیستهای انقلابی‌

 • شراره رضایی از سازمان رهایی زنان

 • مینا احدی از حزب کمونیست کارگری ایران

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 بعد > پایان >>

صفحه 7 - 12 از 40
© 2007 - 1398, VOK Radio