Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow زنان
زنان

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/content/97/11465997/html/mambots/content/joscomment.php on line 51
مصاحبه با خانم سوسن طهماسبی مدافع حقوق زنان چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

مصاحبه با خانم سوسن طهماسبی مدافع حقوق زنان

sussan_tahmasebi.jpg

   آزاد مرادیان

  ۲۴ ژانویه ۲۰۱۲

     تحولات منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و تاتیر آن بر وضعییت حقوق زنان در این کشورها در مصاحبه با خانم سوسن طهماسبی مدافع حقوق زنان و فعال اجتماعی 

 

Read More - ادامه مطلب...
 
نامه جمع كثيرى از مدافعان حقوق بشر به آقای دکتر احمد شهید در خصوص تضییق حقوق زنان کُرد در ایران چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

  نامه جمع كثيرى از مدافعان حقوق بشر به آقای دکتر احمد شهید در خصوص تضییق حقوق زنان کُرد در ایران

(اسامى امضا كننده گان نامه به روز شد ؛ سه شنبه ۶ دسامبر )

٢٩ نوامبر ٢٠١١

جناب آقای دکتر احمد شهید،گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل

  ahmad_shaheed.jpg

ما گروهی ازکنشگران ، فعالان مدنی ، روزنامه نگاران و حامیان حقوق زنان کُرد ضمن استقبال از نخستین گزارش شما به عنوان گزارشگر ویژه ایران به دبیر کل سازمان ملل متحد که در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۱ به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شد، خواستار رفع نواقص این گزارش هستیم. ما بر این باوریم که ،از آنجایی که این گزارش مطمئنا بعنوان سند پایه ای، محور بحث و گفتگو برای بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران قرار خواهد گرفت بایست در حد امکان به نقض گسترده و نظام مند حقوق تمامی اقشار جامعه در ایران بپردازد. ما به نوبه خود به طور روشن خواستار انعکاس وضعیت زنان کُرد که به دلیل ستم های چند جانبه از حقوق انسانی خود محروم هستند می باشیم. عدم وجود اطلاعات کافی در رابطه با نقض حقوق زنان کُرد در گزارش شما را در ارتباط با روشهای پیشنهادی کار می بینیم .

  

Read More - ادامه مطلب...
 
چرا زنان کُرد مقدمه اى بر نامه مدافعان حقوق بشر به آقای دکتر احمد شهید در خصوص تضییق حقوق زنان کُرد چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

 چرا زنان کُرد؟

مقدمه اى بر نامه مدافعان حقوق بشر به آقای دکتر احمد شهید در خصوص تضییق حقوق زنان کُرد در ایران

soraya_fallah_09.jpg

November 29, 2011

ثریا فلاح 

 

زنان مناطق کردنشین ایران در یکی از محروم ترین و عقب نگه داشته شده ترین مناطق ایران زندگی می کنند. مشکلات زنان کَرد یک بُعدی نیست. ابعاد و تبعات اقلیت بودن از نظر قومی و مذهبی شکل مضاعف ستم روا شده بر زنان را به چند بعد مبدل کرده است..

زنان كرد برای تأمین حقوق خود نه تنها با  چالشهای مختص به جنس روبروهستند وتحت قوانین تبعیض‌آمیز به سر می‌برند بلکه ساختاراقتصادی عقب نگه داشته شده و سنت و مذهب که از حمایت قانون بهره می جویند بر ابعاد این تبعیضات افزوده است. وضعیت اقتصادی زنان کُرد وابسته به مردان است و به طبع وضع اقتصادی منطقه در سطح پایینی قرار دارد ودولت امکانات تولید کار،ایجاد بازار کار برای حتی صنایع دستی زنان، نولیدات خانگی و جذب نیروی زنان برای زنان فراهم نمی کند وبیداد فقر در منطقه به ناتوانی زنان بالاخص زنان بد سرپرست یا بی سرپرست در اداره امور خود وبسیاری از نابهنجاریهای اجتماعی شده است . در بیشتر مقاطع مردان به صورت گروهی از خانواده ها گرفته شده، کشته یا اعدام شده اند یا مجبور به ترک خانواده و پیوستن ورفتن به میان یکی از احزاب سیاسی شده اند که در این زمان زنان بار فشار اقتصاد خانواده را به دوش کشیده اند.

Read More - ادامه مطلب...
 
تاريخ سرکوب‌شدگان، ميراث مشترک بشريت چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

 متن سخنرانی خانم شادی صدر ارائه شده در کنفرانس سالانه عفو بين الملل، لس آنجلس، ۵ نوامبر ۲۰۱١

 تاريخ سرکوب‌شدگان، ميراث مشترک بشريت

تاريخ سرکوب‌شدگان، تنها تاريخ قربانی‌شدن‌ها نيست، بلکه تاريخ مقاومت و مبارزه بشری برای رسيدن به دموکراسی و آزادی نيز هست. بدون مستند کردن اين تاريخ، بدون گفتن اين تاريخ ai_shadi_08.jpgبرای آن‌هايی که نمی‌دانند، بدون به اشتراک گذاشتن اين تاريخ، از بستری به بستر ديگر، از سرزمينی به سرزمينی ديگر، از زمانی به زمانی ديگر، بشر می‌تواند فجايعی را که پيش از اين به‌بارآورده باز هم به‌بارآورد. بشر می‌تواند جنايت‌هايی را که پيش از اين انجام داده باز هم مرتکب شود.

 بدون شک، ما در برهه ای تاريخی به سر می بريم؛ انقلابهای مردمی در شمال آفريقا و خاورميانه همه ما را سرشار از اميد کرده است. ديکتاتورهايی که ساليان سال، حقوق مردم را به شکلی گسترده و شديد نقض کرده اند، يکی يکی سرنگون می شوند و ما در شادی مردمی شريک می شويم که به خيابانها آمده اند تا حق خود را طلب کنند. تصاويری بسيار تاثيرگذار و قدرتمند است از خوشحالی و اميد. اما برای من، و فکر می کنم برای خيلی از ما، فعالان حقوق بشر در سراسر جهان، در کنار اين خوشحالی و اميد، نگرانی های عميقی وجود دارد.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
یوسف عزیزی بنی‌طرف: «نابرابری» وجه اشتراک جنبش ملیت‌های غیرفارس با جنبش زنان چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   

یوسف عزیزی بنی‌طرف:

«نابرابری» وجه اشتراک جنبش ملیت‌های غیرفارس با جنبش زنان

 کاوه قاسمی کرمانشاهی

شنبه20 شهریور 1389

تغییر برای برابری / مجموعه ی کمپین از نگاهی دیگر : یوسف عزیزی بنی‌طرف از شهروندان عرب ایرانی است که هم اکنون در بریتانیا اقامت دارد. وی در دو حوزه‌ی ادبیات و سیاست به فعالیت می‌پردازد. کارهای ادبی بنی‌طرف شامل مجموعه‌ای از مقالات و پژوهش‌های ادبی و فرهنگی، کتب شعر و داستان‌ و ترجمه‌ از عربی به فارسی می‌باشد. فعالیت‌های سیاسی وی نیز بیشتر بر دفاع از حقوق ملی اعراب ایران متمرکز است. یوسف عزیزی از سال 1357 به عضویت کانون نویسندگان ایران درآمد و در آخرین مجمع عمومی این کانون به عضویت هیأت دبیران آن انتخاب شد. وی در نوامبر 2008 جایزه برگزارکنندگان سمینار "حقوق زن در ایران، آذربایجان و ترکیه" در استانبول، و در سال 2009 جایزه "هلمت ـ همت" دیده‌بان حقوق بشر را دریافت نمود.

یوسف عزیزی بنی‌طرف

در گفت‌وگویی که با یوسف عزیزی بنی‌طرف به مناسبت چهارمین سال‌گرد کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض آمیز انجام داده‌ایم، وی بیش از آن‌که صرفاً در مورد کمپین صحبت کند، عموماً به وضعیت زنان عرب و ستم مضاعفی که به واسطه‌ی جنسیت و ملیت بر ایشان می‌رود پرداخته است. این فعال عرب همچنین از همکاری بین جنبش‌های برابری خواه و لزوم توجه فعالان جنبش زنان، به ویژه در کمپین به وضعیت خاص زنان عرب در ایران سخن می‌گوید. گفت‌وگو با بنی‌طرف در ادامه‌ی سلسله مصاحبه‌ها با عنوان "کمپین از نگاهی دیگر" صورت گرفته و در کنار دیگر افراد مصاحبه شونده از طیف‌های مختلف، این بار نظر یکی از فعالان حقوق ملی را جویا شده‌ایم.

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه ناهيد نوين از راديو پيام كانادا با خانم ثريا فلاح در خصوص بررسی قانون لايحه خانواده چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   
radio_payam_canada.jpg
یکی از اهداف رادیو پیام ارائه نظرات فعالین سیاسی، فعالین حقوق بشر ، صاحب نظران و محققین و متخصصين میباشد . بر این اساس ما تلاش خواهیم کرد که با ترتیب دادن این مصاحبه‌ها شما را از دیدگاه این افراد آگاه سازیم 
  
  سپتامبر ٥، ٢٠١٠

مصاحبه ناهيد نوين از راديو پيام كانادا با  خانم ثريا فلاح در خصوص بررسی قانون تعدد زوجات، و لايحه خانواده در ايران

sorayafallah.jpgثریا فلاح پژوهشگرو فعال اجتماعی در زمینه مسائل حقوق بشر در ایران خصوصا حقوق زنان واقلیت های قومی مذهبی مي باشند.

ثریا فارغ التحصيل روابط و حقوق بین الملل در مقطع کارشناس ارشد مي باشد. تز فارغ التحصيلي ايشان بررسي نقش سازمان ملل متحد در تحقق حقوق زنان جز اولين كارهای تحقيقي در خصوص مسايل زنان بعد از روي كار آمدن جمهوري اسلامي بود. و در طی دوران دانشجویی يكی از فعالان دانشجويی در زمينه مسايل صنفي و دانشجويي در كرج و تهران بودند.

وی چند سال به عنوان محقق دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی تهران مشغول به كار بودند و حاصل کار و تحقیقات او چاپ چندکتاب كه از جمله مي توان به كتاب سبز مجارستان، بررسي نقش سازمان ملل در تحقق حقوق زنان ، بررسی و چاپ پايان نامه های موجود در دفتر مطالعات و بين اللملي تهران اشاره كرد

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 بعد > پایان >>

صفحه 19 - 24 از 40
© 2007 - 1398, VOK Radio