Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < July 2020 > »
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
No events
Home arrow اخبار
گزارش نقض حقوق بشر در كردستان ايران، اكتبر ١٧، ٢٠١٠- نوامبر ٦، ٢٠١٠
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 گزارش نقض حقوق بشر در كردستان ايران:

زندانیان سیاسی كرد امنیت جانی ندارند *

thumb_sassan-amjadi.jpg
ساسان امجدی
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

کردیش پرسپکتیو
نوامبر ٦، ٢٠١٠

 

طی چند هفته گذشته یک شهروند دیگر کرد به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شد و چهار تن دیگر در حالی با این اتهام روبەرو شدند که خانوادەهای آنها از تحت فشار بودن فرزندانشان در روند بازجویی های خبر می دهند.
مرگ یک زندانی سیاسی در زندان دیزل آباد بر اثر ضرب و شتم شدید، اعمال شکنجه بر برخی از این فعالان، تحمل حبس های طولانی مدت بدون امکان استفاده از مرخصی و همچنین ایراد اتهام های جدید به زندانیانی که هم اینک در حال سپری نمودن دوران محکومیت خود هستند موید تشدید فشارها بر این فعالان دربند می باشد.
وخامت حال بهزاد کردستانی در سلول انفرادی و تمدید قرار بازداشت موقت وی و همچنین انتقال مختار هوشمند از زندان مریوان به اداره اطلاعات سنندج بخش دیگری از اعمال این فشارها بر فعالان فرهنگی و هنری کرد را نشان می دهد.
صدور حکم قطع ید برای یک شهروند ٦٠ ساله اهل بانه و صدور احکام زندان برای شش فعال کرد از جمله احکامی است که طی چند هفته گذشته از سوی دادگاههای جمهوری اسلامی صادر شده است.
علاوه بر این در جریان تیراندازی مستقیم ماموران نظامی به سوی کاسبکاران کرد دست کم پنج تن کشته و زخمی شدند.

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران ١١ اكتبر ٢٠١٠ تا ١٨ اكتبر ٢٠١٠ به روايت ساسان امجدي
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران

جمال امین زاده از نوجوانی تا بزرگسالی در حبس; بدون مرخصی و بدون ملاقات


ساسان امجدی
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

1389.07.17 لغایت 1389.07.23


كرديش پرسپكتيو:


تحمل پانزده سال زندان در تبعید بدون داشتن هرگونه ملاقات، مرخصی و حق استفاه از وکیل، سرنوشت یک شهروند کرد است که نیمی از عمر خود را در پشت میلەهای زندان به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام گذرانده است.
بازداشت سه تن از فعالان محیط زیست در پاوه در هفته گذشته، پیامد گسترش دستگیری شهروندان کرد اعم از فعالان مدنی، فرهنگی، شاعران و اینک دوستداران محیط زیست را به تصویر می کشد.
دستگیری پنج تن دیگر از اهالی روستای "نی" در مریوان، بلاتکلیفی شماری از شهروندان سنندجی پس از گذشت حدود شش ماه از تاریخ بازداشت آنان و همچنین فشار بر دانشجویان، فرهنگیان و اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان از جمله اخبار و گزارشهایی است که طی هفته گذشته خبرگزاری ها و سازمانهای مدافع حقوق بشر اقدام به انتشار آن نمودند

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش هفتگي نقض حقوق بشر در كردستان ايران، سپتامبر ٢٦ تا اكتبر ١، ٢٠١٠ به روايت ساسان امجدي
VOKRadio, Los Angeles, California   
 
گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان:

احیای شکنجه در کردستان را جدی بگیریم

 
thumb_sassan-amjadi.jpg  ساسان امجدی
 
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it
 
 1389.07.03 لغایت 1389.07.09
كورديش پرسپكتيو:در هفته گذشته اخباری مبنی بر جان باختن یک جوان کرد در بازداشتگاه اطلاعات سپاه بر اثر اعمال شکنجه منتشر شد که در آن به بازداشت چهار دختر کرد در هنگام دستگیری مقتول اشاره دارد.
علاوه بر این دو شهروند دیگر کرد بر اثر وجود آثار شکنجه برروی بدنشان همچنان در سلولهای انفرادی نگهداری می شوند و وضعیت جسمانی آنان وخیم گزارش شده است.
اعتصاب غذای دو زندانی کرد و تداوم فشار بر فعالان دربند از دیگر اخبار مربوط به نقض حقوق بشر در کردستان طی چند روز گذشته می باشد.
از سوی دیگر ادامه کشتار کاسبکاران در مناطق مرزی کردستان، اعدام دو زندانی، صدور احکام سنگین حبس و همچنین تهدید و ارعاب خانواده زندانیان سیاسی به عنوان بخشی از تداوم نقض حقوق شهروندان در کردستان، در هفته گذشته از سوی نهادهای امنیتی و قضایی حکومت صورت پذیرفت.

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش هفتگي نقض حقوق بشر در كردستان ايران، سپتامبر ٦ تا سپتامبر ١٣، ٢٠١٠ به روايت ساسان امجدي
Vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

گزارش هفتگي نقض حقوق بشر در كردستان ايران، سپتامبر ٦ تا سپتامبر ١٣، ٢٠١٠:

احیای شکنجه‌گاهها در کردستان

thumb_sassan-amjadi.jpg  ساسان امجدی
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

كورديش پرسپكتيو:  در جریان نقض آشکار حقوق بشر در کردستان طی یک هفته گذشته،هشت جوان و نوجوان کرد بر اثر شکنجه، تیراندازی و انفجار مین کشته و زخمی شدند.
بد رفتاری و اعمال شکنجه‌ در اداره اطلاعات و آگاهی نیروی انتظامی دو جوان کرد را به کام مرگ فرستاد. از سوی دیگر تیراندازی به سوی کاسبکاران کرد باعث جان باختن دو تن دیگر شد و همچنین انفجار مین نیز کشته و خمی شدن چهار نوجوان را به دنبال داشت.
علاوه بر این، تائید حکم اعدام حبیب الله گلپری پور زندانی سیاسی کرد از سوی دیوان عالی کشور این جوان سنندجی را یک گام دیگر به مرگ نزدیک نمود.
Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران - ٢٨ اوت تا ٤ماه سپتامبر ٢٠١٠ به روايت ساسان امجدي
VOKRadio, Los Angeles, California   
  VOKRadio :  در جمعبندي آخبار هفته گذشته در كردستان ايران ، تداوم  حمله به کاسبکاران کرد در مناطق مرزي، كشته و زخمي شدن دهها نفر ازكاسبكاران كرد،   كشتن ٤ تن از پيشمرگان حزب كومله زحتمكشان كردستان ايران، توسط سپاه پاسداران ،مرگ يكي از فعالين سياسي كرد در زندان، اروميه  دستگيري و شكنجه و صدور احكام زندان براي فعالين كرد، عدم مهار و مقابله با آتش سوزيهاي جنگلهاي كردستان در مناطق مرزي با عراق و تركيه از جمله موارد نقض حقوق بشر است كه در گزارش زير به آن اشاره شده است.

 

 05/09/2010

گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران - ٢٨ اوت تا ٤ماه سپتامبر ٢٠١٠

thumb_sassan-amjadi.jpg ساسان امجدی

 kurdishperspective

This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 در این هفته ٤ شهروند كرد در مناطق مزری کردستان از سوی نیروهای نظامی به بهانه حمل کالای قاچاق کشته و زخمی شدند. یک فعال سیاسی كرد به دنبال یک بیماری طولانی در زندان و عدم انتقال وی به مراکز درمانی جان باخت، و ماموران اطلاعاتی کرمانشاه ناخن های یک نوجوان را در جریان بازجویی ها کشیدند. علاوه بر این، اعمال شکنجه‌های شدید بر ٤ شهروند دیگر، بازداشت های گسترده و صدور احکام زندان بخش دیگری از موارد نقض حقوق بشر در کردستان طی هفته گذشته بود.

چهار تن از اعضای یک حزب اپوزیسیون کردستاني، روز پنجشنبه ١١ شهریور ماه در اطراف سنندج مورد هجوم مسلحانه نیروهای امنيتي ايران قرار گرفته و جان خود را از دست دادند. معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان ضمن اعلام این خبر افزود که این افراد با "اهداف" خاص وارد منطقه شدند که پیش از هرگونه اقدامی، از سوی ماموران امنیتی شناسایی و کشته شدند.[1]

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران ١٢ ماه اوت تا ١٩ماه اوت ٢٠١٠ به روايت ساسان امجدي
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در کردستان ايران :

  کشتار در مرزها، شکنجه در زندانها

 
thumb_sassan-amjadi.jpgساسان امجدی

This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

 kurdish Perspective

  ماه اوت تا ١٩ماه اوت ٢٠١

در هفته‌ای که گذشت، بار دیگر تیراندازی به سوی کاسبکاران کرد سبب کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان کرد در مناطق مرز نشین کردستان گردید.


رحیم رشی فعال دربند کرد، در حالی سی امین روز از اعتصاب غذای خود را سپری نمود که گزارش ها حکایت از وخامت وضعیت جسمانی وی دارد.
اعمال شکنجه‌های شدید بر دو تن از زندانیان سیاسی، بی خبری مطلق از وضعیت یک جوان 19 ساله دربند و بازداشت حداقل 19 شهروند در شهرهای مختلف کردستان بخش دیگری از موارد نقض حقوق شهروندان کرد طی یک هفته گذشته می باشد.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 55 - 60 از 316
© 2007 - 1399, VOK Radio