Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow اخبار
راهپیمایی حامیان مادران پارک لاله لس آنجلس در حمایت از ٤ زندانی سیاسی کرد اعتصابي
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

راهپیمایی حامیان مادران پارک لاله /ولی- لس آنجلس در حمایت از ٤ زندانی سیاسی کرد که بيش از یکماه از اعتصاب غذا آنان مي گذرد

يكشنبه ٣، جولاي ٢٠١٠

اختصاصي vokRadio:   بدنبال پخش گسترده خبر اعتصاب غذاي ١٨ زنداني سياسي زندان اوين در اعتراض به قتل دو نفر از همبندان سابق خود به دست ماموران امنيتي جمهوري اسلامي و انعكاس وسيع آن در سطح بين الممل ، مدافعان حقوق بشر ضمن حمايت از اعتصاب غذاي آنان ، از اعتصاب كنندگان خواستند كه به اعتصاب خود خاتمه دهند. اعتصابيون در پاسخ به تقاضاي بين المللي  صمن تاكيد بر خواستهاي خود به اعتصاب غذاي خود پايان دادند.
support_kpps_01.jpg

همزمان  با انعكاس وسيع اخبار اعتصاب غذاي زندانيان زندان اوين كه عموما از تهران پايتخت ايران به زندان منتقل شده اند، خبرهاي نگران كننده اي از وضعيت سلامتي ٤ زنداني سياسي كرد کمال شریفی ، انور خضری ،کامران شیخی و سید ابراهیم سید كه  قریب به یکماه بود در اعتصاب غذا به سر می بردند، پخش شد. خبر اين اعتصاب بيش از يكماه تحت الشعاع خبر اعتصابيون مركز قرار گرفت و خبر اين رويداد جز در ميان چند وب سايت و تلويزيون  متعلق به كردها در جائي منعكس نشد. بسياري از مدافعان حقوق بشر به سكوت راديو و تلويزيونهاي غير كرد زبان اعتراض كردند و حتي پتشينهايي نيز در اعتراض به عملكرداين رسانه ها در شبكه هاي اجتماعي مانند فيس بوك توزيع گرديد .

طبق اخبار منتشر شده، سه زندانی سیاسی کُرد به نام‌های انور خضری، کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی در زندان رجایی شهر کرج و یک زندانی سیاسی کرد دیگر بنام کمال شریفی در زندان میناب در استان هرمزگان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. این زندانیان سیاسی به‌خصوص به شرایط نگهداری خود در میان زندانیان عادی اعتراض دارند که متهم به ارتکاب جرایمی چون تجاوز به عنف، قتل و قاچاق مواد مخدر هستند 

كمال شریفی‌ در سى امین روز اعتصاب غذای خود در زندان میناب با مشکلات شدید جسمی مواجه شده است و برای دریافت کمک های پزشکی به بهداری زندان منتقل شده وی در اعتراض به وضعیت زندان از ٣٧ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است

Read More - ادامه مطلب...
 
پیام تبریک فعالان سیاسی , مدنی و روزنامه‌نگاران کُرد ایرانی به پارلمانتارهای کُرد درترکیه
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

پیام تبریک فعالان سیاسی ، مدنی و روزنامه‌نگاران کُرد ایرانی به پارلمانتارهای کُرد درترکیه


٢١ ژوين سال ٢٠١١


کردیش پرسپکتیو: بیش از ۱۲۰ تن از فعالین رسانه‌ای، سیاسی و مدنی کرد با امضای نامه‌ای خطاب به ۳۶ نماینده

turkey_kurdish_01.jpg

منتخب از لیست «زحمت، رهایی و دمکراسی» که در عمل فراکسیون حزب ب.دی.پی را در بیست و چهارمین دوره پارلمان ترکیه تشکیل خواهند داد، پیروزیشان را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرده اند که حضورآنان بتواند روند حل دموکراتیک مسئله‌ی کُرد در ترکیه را تسریع بخشد.


متن کامل نامه:
منتخبین محترم پارلمان ترکیه از جبهه رنج، رهایی و دمکراسی و حزب ب‌دپ

انتخاب شایسته‌ی شما را به عنوان نمایندگان راستین بخشی از ملت کُرد که در یک پیروزی بی‌سابقه موفق به کسب ۳۶ کرسی در پارلمان ترکیه شده‌اید صمیمانه تبریک می‌گوییم. این پیروزی بزرگ نتیجه‌ی سال‌ها مبارزه مستمر ملت کرد در ترکیه و سازمان‌های سیاسی و مدنی آن بخش از کردستان برای احقاق حقوق انسانی و ملی خویش است.
به یاد داریم ۲۰ سال پیش در پی راه یافتن لیلا زانا به پارلمان و بیان کردن چند کلمه‌ به زبان کردی در صحن پارلمان چه جنجالی در مجلس، دولت و رسانه‌های ترکیه به راه افتاد. این اقدام شجاعانه‌ی لیلا زانا هر چند به قیمت تحمل بیش از ۱۰ سال حبس برای ایشان تمام شد، اما تابوی کردی حرف زدن را در ترکیه‌ایی که سخن گفتن به زبان کردی تا سال‌های سال در اماکن عمومی ممنوع بود چنان شکست که امروزه در خیابان‌های آمد و حکاری و ازمیر و... مردم با حمل سمبل‌های ملی و حزبی خود، مطلبات‌شان را با زبان خود و از دهان نامزدهای‌شان بیان می‌کنند.
Read More - ادامه مطلب...
 
لوس آنجلس: يادمان و بزرگداشت فرزاد كمانگر و ٤ زنداني سياسي كه در ١٩ ارديبهشت ١٣٨٩اعدام گرديدند
vokradio, Los Angeles, California, USA   

لوس آنجلس: يادمان و بزرگداشت فرزاد كمانگر و ٤ زنداني سياسي كه در ١٩ ارديبهشت  ١٣٨٩ توسط جمهوري اسلامي ايران اعدام گرديدند

٨ ماه مي ٢٠١١

farzad_memor_05082011.jpgهمزمان با برگزاري مراسم سالگرد اعدام، ٥ نفر از بهترين فرزندان وطنمان؛  فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی، علی حیدریان، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان در بسياري از شهرهاي اروپا، امريكا ، كردستان عراق و تعدادي از شهرهاي مناطق كردنشين ايران، امروز يكشنبه به همت حاميان مادران (عزادار) پارك لاله درمنطقه ولي لوس آنجلس، مراسمي در اطراف پارك و كوههاي تمسكا كانيون لوس آنجلس برگزار گرديد.

در اين مراسم حاضران با حمل تصاوير اعدامي هاي فوق با بازديد كننده گان از محل به بحث  در خصوص وضعيت حقوق بشر در ايران پرداختند. در پايان برنامه حاضران بخشى از نوشته هاي فرزاد كمانگر را قرائت كردند.

حاضران همچنين حمايت خود را از نامگذاري اين روز به عنوان روز معلم آزاده و همچنين تاسيس بنيادي بنام فرزاد كمانگر اعلام كردند. اين مراسم توسط رسانه ها و سايتهاي پيگير مسايل ايران مورد پوشش خبري قرار گرفت

Read More - ادامه مطلب...
 
حمایت انجمن وابسته به سازمان ملل متحد در آمریکا ازنامزدی آقای کبود وند برای جایزه صلح نوبل سال۲۰۱۱
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
una-usa_logo.gif 

انجمن وابسته به سازمان ملل متحد -ایالات متحده آمریکا -در منطقه سن فرناندو لوس آنجلس از نامزدی آقای محمد صدیق کبودوند برای جایزه صلح نوبل سال  ۲۰۱۱  پشتیبانی کرد

 بیست و نهم ماه مارچ ۲۰۱۱ 

vokradio

انجمن وابسته به  سازمان ملل متحد- ایالات متحده آمریکا یکی از بزرکترین سازمانهای وابسته به سازمان ملل متحد در امریکاست که  دارای ۲۰۰۰۰ نفرعضوفعال می باشد.   اعضا این انجمن  نقش قابل  توجهی درپیشبرد سیاستهای جهانی سازمان ملل متحد در ایالت متحده امریکا دارند. بسیاری از سیاستمداران آمریکایی عضو  این انجمن می باشند.moh_sediq_kaboudvand.jpg


پیشنهاد حمایت از کاندیداتوری آقای کبود وند برای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۱، از سوی اعضا کورد و ایرانی تبارهای این انجمن مطرح گردید و سپس با اکثریت آرا  در جلسه رسمی ماه مارچ این دفتر به تصویب رسید.


در بیانیه مطبوعاتی این انجمن که در اختیار رسانه ها قرار گرفته  آمده است : انجمن وابسته به  سازمان ملل متحد- ایالات متحده آمریکا در منطقه ولی لوس آنجلس ، صدای خود را در کنار صدای همه سازمانهای مدافع حقوق بشر ، آزادیخواهان ، فعالان مدنی و اجتماعی قرار میدهد و از کاندیداتوری آقای کبود وند برای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۱ حمایت می کند.


در زیر متن کامل  این بیانیه به زبان انگلیسی آمده است  

 

Read More - ادامه مطلب...
 
درخشش دانش آموز ۱۷ ساله کُرد ایرانی در مسابقات علمی لوس آنجلس با کسب ۲ مدال طلای این مسابقات
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

   درخشش دانش آموز ۱۷ ساله کُرد ایرانی در مسابقات علمی لوس آنجلس با کسب ۲ مدال طلای این مسابقات 

۲۵ فوریه سال ۲۰۱۱

زانیار مرادیان نوجوان ۱۷ ساله کُرد ایرانی دانش آموز سال آخر دبيرستان، با كسب دو مدال طلا در مسابقات دهگانه علمي ساليانه آموزش و پرورش لوس آنجلس بزرگ، افتخاري نصیب خانواده، دبيرستان خود و جامعه ايراني مقيم امريكا كرد .zaniar_acdc_01.jpg

 

مسابقات دهگانه علمي امريكا يا" آك دكاتلون" هر ساله درطي ماههاي ژانويه تا فوريه در بين منتخبين علمي دبيرستانهاي امريكا برگزار مي گردد . مسابقات سال ٢٠١١ علمي امسال در لوس آنجلس بزرگ با حضور ٦٤ دبیرستان که از هر دبیرستان ٩نفر از نخبگان علمي در آن شرکت داشتند در روز جمعه ١١فوريه پايان يافت و به برندگان اين مسابقات طي مراسم باشكوهي در شهر هالیود جوايزي اهدا شد.

 

در این مسابقات زانیار مراديان نه تنها به دریافت دو مدال طلا نایل شد بلکه جایزه بالاترین رتبه نمرات فردی در تیم دبيرستان ون نايس را از آن خود کرد. كسب اين جایزه به " دبیرستان ون نایز" اين فرصت و امکان را داد تابرای نخستین باردر تاریخ این مدرسه به مسابقات نهایی در پایتخت کالیفرنیا که درسطح ایالتی برگزار می شود راه یابد.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
فراخوان به شرکت در تظاهرات سراسری توطئه حکومت برای نابودی دستاوردهای خیزش ۲۵ بهمن را در هم شکنیم
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

 فراخوان به شرکت در تظاهرات سراسری توطئه حکومت برای نابودی دستاوردهای خیزش ۲۵ بهمن را در هم شکنیم!

 

mokhtari_zhaleh.jpg

 

ما از تظاهراتی که در این راستا سازماندهی می شود، پشتیبانی می‏کنیم و همه ایرانیان و آزادیخواهان را به شرکت در این تظاهرات که در شهرهای مهم اروپا، آمریکا و استرالیا روزهای جمعه ۹ ۲، شنبه ۰ ٣ بهمن و روز یکشنبه اول اسفند همزمان در ایران و خارج از کشور برگزار می شود، فرا می‏خوانیم.

 

خیرش دوباره مردم در روز ۲۵ بهمن در خیابان های تهران و شهرهای مهم کشور، پایه های حکومت را به لرزه در آورد. تظاهر کنندگان با این خیزش نقطه عطف دیگری در تاریخ جنبش آزادیخواهی ایران رقم زدند و نشان دادند هر گاه اراده کنند قادرند فضای سیاسی کشور را متحول سازند.

سران حکومت با ایجاد فضای رعب و وحشت در طی یکسال گذشته، با دستگیری فعالان سیاسی، صدور احکام سنگین زندان، سرکوب عریان و راه اندازی اعدام های خیابانی تصور می‏کردند که جنبش اعتراضی را به بایگانی تاریخ سپرده و خیابان‏ها را از اعتراضات مردم خالی کرده اند. ماموران امنیتی و رهبران حکومت چنان از سرکوب مخالفان و نابودی جنبش آسوده خاطر بودند که گمان می کردند، فراخوان دعوت به همبستگی در میان مردم پژواک موثری نخواهد داشت و می توانند با آرامش خاطر تظاهرات ۲۵ بهمن را مدیریت کنند.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 43 - 48 از 316
© 2007 - 1399, VOK Radio