Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow اخبار
اعطای جایزه "سازماندهی و حقوق بشر " سال ۲۰۱۲ به خانم ثریا فلاح مدافع حقوق بشر مقیم آمریکا
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

 اعطای جایزه "سازماندهی و حقوق بشر " سال ۲۰۱۲ به خانم ثریا فلاح مدافع حقوق بشر مقیم آمریکا

  چهار شنبه ۲۵ ماه آوریل ۲۰۱۲

 

روز شنبه ۲۸ ماه آوریل ۲۰۱۲ در مراسم باشکوهی که در محل برگزاری کنفرانسها و نشستهای لوس آنجلس بزرگ (کانونشن سنتر) برگزار می گردد جایزه "سازماندهی و حقوق بشر به خانم فلاح  اعطاsoraya_fallah_n.jpg می گردد.

 

شورای مشورتی ایندو امریکایی پلیس لوس آنجلس بزرگ سالیانه به 15 نفر از کسانیکه به جامعه خود خدمت نموده اند از جمله مدیران موفق جامعه در زمینه های مختلف ،افراد شایسته پلیس لوس آنجلس و رهبران و فعالان حقوق بشر لوح تقدیر و جایزه اهدا می کند. اعضای این شورا که تعداد آنها به چهل نفر می رسد هر سال  از میان دهها کاندید واجد شرایط که از سوی نهادها و مراکز فرهنگی، اقتصادی وسیاسی معرفی شده اند این 15 نفر را به هیئت برگزاری مراسم معرفی می کنند.

 

در مراسم امسال که اختصاصآ از رییس پلیس لوس آنجلس بزرگ آقای "لوری باکا" نیز قدردانی می شود . نوه خانم ایندیرا گاندی نخست وزیر فقید هندوستان, آقای وارون گاندی و مادر ایشان مونیکا گاندی از سیاستمداران مطرح هندوستان حضور خواهند داشت. آقای وارون گاندی که از وی به عنوان نسل جدید سیاستمداران هند نام برده می شود برای خدماتش به کشور هندوستان "لوح تقدیر رهبران جوان" را دریافت خواهد کرد.


Read More - ادامه مطلب...
 
در آغاز سال نو ميلادى، قتل عام دهها نفر از مردم بى دفاع كورد تركيه توسط جنگنده هاى اين كشور
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

در آغاز سال نو ميلادى، قتل عام دهها نفر از مردم بى دفاع كورد تركيه توسط جنگنده هاى اين كشور

 پنجشنبه ٢٩، دسامبر ٢٠١١

آزاد مراديان

شب چهارشنبه ٢٨ دسامبر ٢٠١١، جنگنده هاى تركيه اقدام به بمباران مناطق مرزى خود با منطقه كردستان عراق tragic_turkey.jpgنمودند. در انجام اين بمباران كه در بخش شرناخ صورت گرفت حداقل ٣٥ نوجوان و جوان كورد كشته و دهها نفر زخمى شده اند.  به دليل برف سنگين در منطقه و صعب العبور بودن راههاى تردد ، اجساد بسيارى از كشته شده گان جمع آورى و شناسائي نشده اند . استفاده جنگده هاى تركيه از بمبهاى آتشزا در اين مناطق موجب شده است كه بسيارى از اجساد به دليل سوختگى كامل مورد شناسائى قرار نگيرند. اين افراد كه به كار كولبرى مشغول بوده اند به ناگهان در معرض اصابت بمبهاى جنگنده هاى ١ف ١٦ قرار تركيه مي گيرند و هيچكدام از آنها امكان فرار و يا در امان بودن را نداشته اند.

اين منطقه مرزى كه سالهاست بعنوان يك منطقه تجارى مورد استفاده مغازه داران و پيشه وران دو كشور تركيه و عراق قرار گرفته بعنوان يكى از مناطق آزاد تجارى غير رسمى منبع درآمد ساكنان اين منطقه مرزى بوده است.

نظر به سختى كار كولبرى كه عموما حمل و نقل حجم سنگينى از كالاهاى مصرفى است ، بيشتر كولبران را نوجوانان و جوانان بين ١٥تا ٣٠ سال تشكيل مي دهند. بيكارى و عدم وجود مراكز كاردهى ، راههاى مراسلاتى، و بى توجهى به پيشرفت اقتصادى منطقه توسط دولت تركيه جوانان را بسوى كار كولبرى سوق داده است. 

كار كولبرى اكنون در هرسه منطقه مرزى ايران -عراق، و تركيه بعنوان تنها منبع درآمد  مردم اين منطقه و بخصوص جوانان مبدل شده است.  نظر به حملات متعدد دولتهاى ايران و تركيه به مناطق مرزى، بمباران و توپباران اين مناطق و در عين حال مبارزه دولتها تحت عنوان مبارزه با قاچاق كالا، بسيارى از كولبران  جان خود را از دست داده اند

Read More - ادامه مطلب...
 
سخنرانى خانم رويا حكاكيان، در سالگرد تصويب منشور جهانى حقوق بشر؛ميكونوس سند قانونى جنايت ج. ا.ايران
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 سخنرانى خانم رويا حكاكيان، در سالگرد تصويب منشور جهانى حقوق بشر در لوس آنجلس؛ ميكونوس سند قانونى و مستند جنايتهاى جمهورى اسلامى ايران

٢٠ دسامبر ٢٠١١

roya_hakakian_mykonos.jpg روز شنبه دهم دسامبر سال ٢٠٠١ و بنا به دعوت جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران- جنوب كاليفرنيا مراسم بزرگداشت سالگرد تصويب منشور جهانى حقوق بشر با حضور جمع كثيرى از فعالان سياسى و حقوق بشر در شهر سانتامونيكا لوس آنجلس و در محل سالن كنفرانس كتابخانه مركزى اين شهر برگزار گرديد.
در آغاز اين مراسم خانم ثريا فلاح از طرف جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران ضمن خير مقدم به حاضران به ذكر شمه اي از فعاليتهاى اين سازمان در چند سال اخير پرداخت و از حاضران تقاضا كرد از فعاليتهاي جامعه دفاع از حقوق بشرايران حمايت نمايند. سپس خانم سودابه فرخ نيا گزارشى از شرايط تضيق حقوق بشر در سطح جهان، در منطقه خاورميانه و ايران را ارائه نمودند.

خانم رويا حكاكيان  نويسنده ، شاعر، فعال سياسى و حقوق بشر ، بعنوان سخنران اصلى اين برنامه به ذكر دلايل نوشتن آخرين كتاب خود کتاب تحت عنوان «قاتلان قصر فیروزه» پرداخت، شرحى از برگزارى دادگاه برلين و چگونگى خاتمه دادگاه كه به محكوميت جمهورى اسلامى ايران و سران آن منجر گرديد.

Read More - ادامه مطلب...
 
زلزله شديد ٧.٢ در مقياس ريشتر مناطق كرد نشين جنوب شرقى تركيه را ويران كرد
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

زلزله شديد ٧.٢ در مقياس ريشتر مناطق كرد نشين جنوب شرقى تركيه را ويران كرد

 يكشنبه ٢٣ اكتبر ٢٠١١

زلزله اي در مقياس ٧.٢ ريشتر مناطق جنوب شرقى تركيه را لرزاند. مرکز زمین لرزه روز یکشنبه روستای تابانلی، در نزدیکی دریاچه وان گزارش شده است که حدود ۱۰۰ کیلومتر با مرز ایران فاصله دارد . شهر ارجيش در استان وان turkey_eq01.jpg بيشترين خسارات را  در اين زلزله متحمل شده است.  اين زلزله تقريبا در همه مناطق اين استان خسارات جانى و مالى شديدى به جا گذاشته است. اين مناطق كه همگى شهرها و روستاهاى كردنشين تركيه را شامل مي شود در سال ١٩٩١ نيز هم و درجريان زلزله شديد تركيه آسيب شديد ديد و حداقل ٢٠٠٠٠ نفر كشته و دهها هزار كشته به جاى گذاشت. برابر آخرين خبرهاى رسيده امكانات كمك رسانى دولتى در مقياس فاجعه اى كه در پيش است نيست. تاكنون بيش از يك هزار نفر كشته از زير آوار در شهرهاى استان وان و از جمله شهر وان خارج شده است. بيش از يكصد مجتمع آپارتمانى تخريب شده است و ساكنان آن در زير آوار مانده اند . از جمله ساختمانهاى خوابگاه دانشجويان در شهر وان كه كاملا تخريب شده است

Read More - ادامه مطلب...
 
Iran authorities must release internationally renowned HIV and AIDS researcher Arash Alaei
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

Iran authorities must release internationally renowned HIV and AIDS researcher Arash Alaei

July 26,2010 

arash_kamiar_alaei.gifBrothers Kamiar and Arash Alaei, internationally recognized experts in the prevention and treatment of HIV and AIDS, were sentenced to three years and six years in prison respectively in January 2009. They were convicted for "cooperating with an enemy government" after an unfair trial in a Revolutionary Court.

Their conviction was based on their peaceful work in HIV and AIDS prevention and treatment, which involved attendance at international conferences.  Kamiar Alaei was released but Arash remains in prison.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
عليرغم تهديد مردم توسط نيروهاى امنيتي، سپاهي و بسيج ، اعتصاب سراسرى كردستان آغاز شد
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

عليرغم تهديد مردم توسط نيروهاى امنيتي، سپاهي و بسيج ، اعتصاب سراسرى كردستان آغاز شد

چهارشنبه ١٣ جولاى ٢٠١١

اعتصاب سراسري كردستان در ٢٢ تیرماه  ٢٢ مين سالگرد ترور دكتر عبدلرحمان قاسملو دبير كل حزب دمكرات كردستان ايران در اکثر شهرهای کردستان مانند کرمانشاه سنندج مهاباد اشنویه و سقز آغاز گرديد. عليرغم تهديد 22tir2011.jpgمردم توسط نيروهاى امنيتي، سپاهي و بسيج ، مردم شهرهاى مختلف كردستان آغاز اعتصاب سراسري را اعلام كردند. حسن شرفی سخنگوی حزب دمکرات کردستان ایران ديروز طي مصاحبه اي با بخش فارسي صداى امريكا اعلام كرد كه جمهوری اسلامی نیروهای زیادی را وارد کردستان کردە است تا از اعتصاب سراسری روز چهارشنبە ٢٢ تیر جلوگیری کند.

اخبار رسيده حاكي است كه از صبح امروز نیروهای سرکوبگر جمهوري اسلامی در مهاباد به مغازه هائي كه بسته بوده اند حمله کرده و با وحشت به شكستن قفل مغازه ها و حتي شكستن درب مغازه هايى كه بسته بوده اند مشغول هستند.  وضعیت مهاباد به شدت متشنج است و هر آن امكان درگيرى در نقاطي از شهر كه مردم در آن تجمع بيشتري دارند مي رود.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 37 - 42 از 316
© 2007 - 1399, VOK Radio