Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < August 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
No events
Home arrow اخبار
جزئیات نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال1390 ایران
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

  جزئیات نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال1390  ایران

  ۴ مردادماه سال ۱۳۹۰


رئیس مرکز آمار ایران با تشریج جزئیات نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 90، از کاهش شدید رشد جمیت، نسبت جدید مردان به زنان، وضعیت امید به زندگی، تعداد خانه‌هایazar_amar_iran.jpg خالی و پیرترین و جوانترین استان کشور سخن گفت.

اگر چه درسرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیت ایران  ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹نفر ذکر شده  است، با اینحال در محاسبه روزانه سازمان آمار کشور که در سایت اداره آمار تحت نام ساعت جمعیتی کشور آمده است جمعیت کشور در ساعت ۷ صبح روز ۴ مردادماه سال ۱۳۹۰ ،  ۷۶ میلیون و ۵۶۲ هزار و۸۸۳ نفر است ، این ساعت در هر لحظه جمعیت کشور را بر اساس اطلاعات داده شده  سال ۱۳۹۰ و نرخ رشد جمعیت ایران ۰.۰۱۵ براورد و نمایش می­دهد. 

آذر رئیس مرکز آمار ایران گفت: جمعیت نهایی کشور در سطح سرشماری ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹نفر است که از این تعداد 49.6 درصد زن و 54.4 درصد مرد است.

29درصد جمعیت کشور روستایی؛ 71 درصد شهری آذر با اشاره به اینکه 29 درصد جمعیت کشور روستایی و 71 درصد شهری است،‌گفت: جمعیت کشور از 33 میلیون و 708 هزار و 744 نفر سال 55 به 75 میلیون و 149 هزار و 669 نفر در سال 90 افزایش یافت.

به ازای هر 102 مرد 100 زن داریم وی با بیان اینکه در حال حاضر نسبت جمعیت زن به مرد از 106 نفر در سال 55 به 102 نفر در سال 90 رسیده، ادامه داد: یعنی اینکه در سال 90 به ازای هر 102 مرد 100 زن داریم. رئیس مرکز آمار ایران تعداد خانوار سرشماری شده کشور را 21 میلیون و 185 هزار و 647 خانوار اعلام کرد و گفت:‌ در سال 85 تعداد خانوارهای کشور 17 میلیون و 501 هزار و 771 خانوار بود. در سال 55 در هر خانوار به صورت متوسط 5 نفر زندگی می‌کردند که این تعداد در سال 85 به 4 نفر و در سال 90 به 3.55 نفر کاهش یافت.

Read More - ادامه مطلب...
 
محمد صدیق کبودوند: به درخواست شما بزرگواران فردا سه شنبه به اعتصاب غذا پایان میدهم
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

logo_rmmk.jpg

محمد صدیق کبودوند: به درخواست شما بزرگواران فردا سه شنبه به  اعتصاب غذا پایان میدهمkabodvand-head06_03.jpg

 

اطلاعیه 

امروز دوشنبه دوم مرداد ماه در آستانه دومین ماه از اعتصاب غذا محمد صدیق کبودوند به خانواده اش اعلام کرد که فردا سه شنبه به اعتصاب غذا پایان میدهم .

وی اعلام کرد به درخواست تمام بزرگواران  و وجدانهای بیدار که طی دو ماه گذشته از من درخواست پایان اعتصاب غذا کرده بودند فردا سه شنبه 3 مرداد ماه به اعتصاب غذا پایان میدهم.

محمد صدیق کبودوند از تمام کسانی که طی این مدت از وی پشتیبانی و با وی اعلام همبستگی کرده اند تشکر کرد و اعلام کرد که قدردان تمام کسانی که دراین مدت در ایران و در خارج ازایران ازمن و خانواده ام حمایت کرده اند و در نگرانی های خانواده ام شریک و در کنار آنان بوده و همبستگی خود را نشان داده اند هستم .

Read More - ادامه مطلب...
 
گفتگو رادیو بین المللی فرانسه با عبدالکریم لاهیجی در باره محمد صدیق کبودوند
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 گفتگو  رادیو بین المللی فرانسه با عبدالکریم لاهیجی در باره محمد صدیق کبودوند

٢٢ ژوئيه ٢٠١٢

moh_sedigh_kaboudvand.jpgdrlahiji_01.jpg

در پی برگزاری گردهمایی در پاریس در روز ٣١ تیر (٢١ ژوئیه) در حمایت از محمد صدیق کبودوند، مدافع حقوق بشر که در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می برد، رادیو بین المللی فرانسه با عبدالکریم لاهیجی گفتگو کرد.

این گفتگو با پرسشی در باره اعتراض رفتار دولتمردان ایران به سازمان ملل در باره سرکوب مسلمانان در میانمار شروع می شود. دکتر لاهیجی در این گفتگو تناقض این رفتار جمهوری اسلامی با رفتار آن نسبت به شهروندان و مدافعان حقوق بشر ایرانی مورد بررسی قرار داده است


دکتر عبدالکریم لاهیجی- نایب رئیس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رئیس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، در این خصوص به بخش فارسی رادیو بین امللی فرانسه گفت: «هر زمان که موقعیت ایجاب کند جمهوری اسلامی به موارد نقض حقوق بشر در برخی مناطق جهان اشاره می کند و این جالب است که جمهوری اسلامی به مسلمانان برمه فکر می کند اما به فکر مردم ایران نیست! لابد محمد صدیق کبودوند- مسئول حقوق بشر کردستان را که به یازده سال حبس محکوم شده است ایرانی و مسلمان نمی دانند«


او گفت: «دبیرسازمان حقوق بشرکردستان به دلیل نا امید شدن از توجه مسئولان قضایی جمهوری اسلامی به خواست قانونی و انسانی اش در خصوص ملاقات با فرزند بیمارش و همین طور در اعتراض به نقض حقوق مليت ها و اقليت هاي مذهبي زندانی در ايران از شنبه شب 24 تیرماه دست به اعتصاب غذای خشک زد و همسر کبودوند حال او را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت کبودوند حتی قادر به تکلم نیست.»

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه منشه امير از راديو اسرائيل با آزاد مراديان در مورد وضعيت آقاى كبود وند
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

radis.gif

مصاحبه منشه امير از راديو اسرائيل با آزاد مراديان در مورد وضعيت آقاى كبود وند

 جولاى ١٨ ، ٢٠١٢

azad_menashe_amir.jpg  

در ٤٤ مين روز از اعتصاب غذاى آقاى كبود وند، منشه امير از بخش فارسى صداى اسرائيل ضمن تماسى با آقاى آزاد مراديان جوياى حال آقاى كبود وند ، خواستهاى ايشان و برخورد مدافعان حقوق بشر در اين زمينه شدند.

آقاى مراديان ضمن بيان شرح مختصرى از فعاليتهاى آقاى كبودوند از سال ١٩٩٧، كه با تاسيس سازمان اتحاد براى دموكراسى در ايران آغاز گرديده بود، به چگونگي انتشار  هفته نامه پيام مرم در سال ٢٠٠٢ پرداختند كه به دو زبان كردى و فارسى منتشر مي شد كه در آن به بيان اخبار و تحليل آن از نگاه حقوق بشرى مي پرداختند. اين هفته نامه در ٢٥ ژوئن سال ٢٠٠٤ توقيف و آقاى كبود وند تحت نام انتشار و تحريف اخبار به زندان افتاد.

آقاى مراديان ضمن بيان شرح مختصرى از تاسيس سازمان حقوق بشر كردستان در سال ٢٠٠٥ ، متذكر گرديدند كه آقاى كبود وند در ماه جون ٢٠٠٧ در دادگاه انقلاب اسلامى تهران به اتهام اقدام عليه امنيت ملى از طريق تاسيس سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان به ١٠ سال زندان محكوم و همچنين به دليل انتشار اخبار حقوق بشرى در سطح بين المللي و تماس با نهادهاى بين المللي بع ٦ ماه زندان اضافى محكوم گرديد.

Read More - ادامه مطلب...
 
سازمان های حقوق بشری: دولتمردان ایرانی باید محمد صدیق کبودوند را فوری و بی قید و شرط آزاد کنند
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

بیانیه مشترک عمومیai_fidh_lddhi_kaboudvand.jpg

سازمان های حقوق بشری: 

دولتمردان ایرانی باید محمد صدیق کبودوند را فوری و بی قید و شرط آزاد کنند

 


17 جولای 2012 ـ 27 تیر 1391

پاریس/لندن ـ عفو بین الملل، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)، امروز در بیانیه مشترکی از دولتمردان ایران خواستند فورا و بدون قید و شرط محمد صدیق کبودوند را آزاد کنند و گفتند دولتمردان مسئول به خطر افتادن جان او در اثر ادامه اعتصاب غذایش هستند.

این سه سازمان حقوق بشری محمد صدیق کبودوند را که از اقلیت کُرد ایران است، یک زندانی عقیدتی می دانند که تنها به خاطر فعالیت های روزنامه نگاری و حقوق بشری و استفاده مسالمت آمیز از آزادی بیان خود در زندان به سر می برد.

محمد صدیق کبودوند از شامگاه روز شنبه 24 تیر 1391 دست به اعتصاب غذای "خشک" زد و از نوشیدن آب خودداری کرد، اما در پی درخواست خانواده و دوستانش پذیرفته است که نوشیدن آب را در طول هفته جاری از سر بگیرد، گرچه روزی را برای این کار معین نکرده است. محمد صدیق کبودوند گفته است که پس از پایان اعتصاب غذای "خشک" به اعتصاب غذای " تر" ادامه خواهد داد و از خوردن غذا خودداری خواهد کرد. او اعتصاب غذای خود را در تاریخ 6 خرداد در اعتراض به خودداری دولتمردان ایران از دادن اجازه دیدار از فرزند بیمارش شروع کرده است. پسر او، پژمان، از دی‌ماه 1390 به بیماری ناشناخته‌ای دچار شده است. 

 

Read More - ادامه مطلب...
 
کبودوند دیگر قادر بە تکلم نیست؛ بیایید صدای او باشیم
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

کمپین حمایت از کبودوند در یک اقدام سرتاسری روز شنبە ٢١ ژوئیه ٢٠١٢ در شهرهای مختلف جهان تجمعهای سرتاسری را سازمان دادە است

بیانیە شمارە ٦:poster-khoshk-kaboudvand01.jpg

 ژوئیه 15, 2012


محمد صدیق کبودوند، موسس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان از ساعت ٠٠: ٢٢ شب گذشته, ٢٤ تیرماە اقدام به اعتصاب غذای خشک کرده و به گفته همسر وی توانایی تکلم خود را از دست داده است.

پریناز باغبان حسنی با اعلام این خبر گفت: «حال کبودوند پس از پنجاه روز اعتصاب غذا، روزگذشته، ٢٤ تیرماە در زندان بحرانی شده است. مسئولان زندان در روز چهارشنبه قصد انتقال کبودوند را به بیمارستان داشتند اما وی به دلیل استفاده از دستبند و پابند از رفتن به بیمارستان با این شرایط امتناع کردە است». همسر کبودوند همچنین گفت: «روز گذشته پس از آنکه به بیشتر بیمارستان های تهران مراجعه کردم، مطمئن شدم که همسرم به بیمارستان منتقل نشده است.»

پریناز باغبان حسنی با اعلام اینکه امروز در دادسرای اوین با آقای کبودوند ملاقات داشتم، افزود: وقتی کبودوند را دیدیم بیشتر نگران وی شدیم. او دیگر توان حرف زدن نداشت. شرایط جسمی و روحی اش فوق العاده خطرناک و دستگاه گوارشی و معده اش تیر می کشد. کبودوند نیاز به درمان فوری دارد.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 25 - 30 از 316
© 2007 - 1399, VOK Radio