Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < October 2020 > »
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
No events
Home arrow فرهنگ وهنر
فرهنگ وهنر
ديدارى صميمانه با استاد شهرام ناظرى چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
ديدارى صميمانه با استاد شهرام ناظرى
 
٢٦ آوريل ٢٠١٤
 
اختصاصى VOKRadio
 
روز دوشنبه ۲۱ ماه آوریل در شهر زيباى آپلند و به همت آقاى اردشير رشيدى كلهر استاد ناظرى در جمع تعدادى از مهمانان اين نشست صميمانه در منزل آقاى اردشير رشيدى كلهرموسس انجمن آموزشى كورد و آمريكائى (KAES) و همسر ايشان خانم دكتر ويندى رشيدى كلهربرنامه‌ای جهت تقدیر ازاستاد شهرام ناظری در منزل آقاى رشيدى كلهر و باحضور شهردار شهر آپلند آقاى رى موسير تنى چند از شهروندان مطرح در جامعه كورد و ايرانى جنوب كاليفرنيا و علاقمندان به هنر و صداى استاد ناظرى برگزار گرديد.
 
در اين مراسم آقاى رشيدى كلهر ضمن خير مقدم به استاد ناظرى و مهمانان تاريخچه اى از تاريخ ايران و به خصوص تاريخ و فرهنگ كردستان و منطقه اى كه استاد ناظرى از آن برخاسته اند را بيان نمود. ايشان سپس به نقش موسيقى در نزديكى مردمان يك سرزمين به هم و همينطور نقش تبادل فرهنگها در ايجاد و تداوم درك متقابل، احترام به يكديگر و نهايتا ايجاد صلح و دوستى در ميان مليتهاى مختلف صحبت كردند آزاد مراديان، شهردار شهر آپلند رى موسير، ويندى رشيدى كلهر، اردشير رشيدى كلهر، استاد ناظرى و ثريا فلاحو نقش استاد ناظرى را در اين زمينه بسيار ارزشمند قلمداد كردند. آقاى رشيدى كلهر متذكر شدند كه موسيقى استاد ناظرى از موسيقى كردى و ايرانى پافراتر نهاده است و به يك موسيقى بين المللى تبديل شده است و استاد ناظرى اكنون تعلق به جامعه جهانى دارد .
 
سپس استاد ناظرى به سوالات مهمانان در زمينه هاى مختلف پاسخ دادند . در بخش ديگرى از اين برنامه آقاى رشيدى كلهر به معرفى آخرين اثر استاد ناظرى و فرزند هنرمندشان حافظ ناظرى به نام " ناگفته " پرداختند كه اين اثر در عرض مدت كوتاهى كه از توزيع آن مي گذرد در سطح بين المللى و در گروه خود به بالاترين سطح فروش رسيده است و مدتى است كه به شماره اول فروش سى ديهاى تهيه شده توسط كمپانى معتبر سونى در گروه موسيقيهاى كلاسيك جهان  رسيده است. استاد ناظرى در اين زمينه به زحمات حافظ ناظرى ، آشنائى فرزندشان به موسيقى نوين و كلاسيك غربى و تلفيق آن با موسيقى كلاسيك ايرانى و همينطور ارتباطات وى با نوازندگان معتبر جهان اشاره كردند و هماهنگى كه در اجرا و انتخاب قطعات اين سى دى كه بخشى از پروژه سمفونى مولوى است پرداختند.
 
Read More - ادامه مطلب...
 
سخنرانى استاد شهرام ناظرى در دانشگاه كاليفرنيا لوس آنجلس(فايل صوتى، ويديو) چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

سخنرانى استاد شهرام ناظرى دردانشگاه كاليفرنيا لوس آنجلس(فايل صوتى، ويديو)


٩ آپريل ٢٠١٤

اختصاصى صداى كردهاى مقيم امريكا:

shahram_nazeri_ucla_040914.jpg به همت گروه فرهنگى سرو و دانشجويان ايرانى-امريكايى دانشگاه كاليفرنيا لوس آنجلس ، برنامه سخنرانى استاد شهرام ناظرى در مورد خلاقيت و نوآورى در موسيقى ايرانى و باحضور علاقمندان به اين بحث در روز نهم آپريل ٢٠١٤ از ساعت ٧ تا ٩.٣٠ شب برگزار شد. در آغاز اين برنامه آقاى پيمان ملاز دانشجوى دوره دكترى روابط بين الملل دانشگاه كاليفرنيا لوس آنجلس و از فعالين سياسى و اجتماعى،  ضمن خير مقدم به استاد ناظرى و حاظران در جلسه از اينكه استاد ناظرى در زمان برگزارى تور سراسرى خود شركت در اين برنامه را تقبل كرده اند تشكر كرد.

سپس دكتر دومينيكو اينگينيتو، استاديار متون كلاسيك فارسى دردانشگاه كاليفرنيا لوس آنجلس، به زبان فارسى به غناى متون كلاسيك فارسى اشاره كردند و رابطه موسيقى و اين متون را با ذكر مثالى از اشعار سعدى بيان كردند. ايشان همچنين چگونگى آشنائى خود با صداى استاد ناظرى را مطرح نمودند و با بيان كلامى از غزالى رابطه بين انسان و موسيقى را توضيح دادند. 

Read More - ادامه مطلب...
 
شرکت کردستان در برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
شرکت کردستان در برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا
 
٣ آوريل ٢٠١٤
 
سان ديگو، كاليفورنيا
 
اتاق بازرگانی آمریکایی –کلدانی در شهر ساندیگو امروز پنجشنبه ٣ آوريل ٢٠١٤ میهماندار برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه خواهد بود. اين سازمان اقتصادى و اجتماعى در جنوب کالیفرنیا کمر همت به همبستگی ملیتهای مختلف خاورمیانه ساكن در جنوب كاليفورنيا بسته است. اتاق بازرگانی آمریکایی کلدانی میهماندار miss_middle_east_01.jpgبرنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه می شود.این رویداد نفیس در موزه هنرهای معاصر ،یک مرکز مجلل و تاریخی که توان میزبانی نمایش زیبایی ها رادارد برگزار خواهد شد. در دنیای تبعیض و تفاوت بسیار حایز اهمیت است که فرهنگ و زیبایی خاورمیانه نیز مورد توجه قرار گیرد و به آن خوشامد گفت. برنامه روز پنجشنبه سوم آوریل در شهر زیبای لایولا ساعت 6 بعداز ظهر خواهد بود. یکی از اهداف این برنامه برجسته سازی فرهنگ الهام بخش خاورمیانه و زنان خاورمیانه است.
 
آقای بن کالاشو رئیس اتاق بازرگانی می گوید "هرگز برنامه ای شامل تمام اقوام مختلف ، فرهنگ ها و مذاهب متنوع مردم خاورمیانه در یک مکان انجام نشده است،واقعآ تماشایی است. در واقع،نهادبرگزار کننده اتاق کلدانی بازرگانی آمریکایی است با ١٥عضو هیئت مدیره که٥  نفر از آنها از اقليت کلدانی ساكن در امريكا هستند. .این مرکز در صدد است که به صورت سالیانه برنامه انتخاب دختر شایسته را برگزار کند.یک جشن تنوع فرهنگی .
 
تمام شرکت کنندگان در اين مسابقه باید حداقل یکی از والدین شان خاورمیانه تبار باشند. بیشتز شرکت کننده ها دخترانی هستند که در عين زندگى در امريكا قلبشان برای مردمشان در آنسوى آبها هم می تپد و مشتاق پیشرفت هر دو منطقه هستند.
 
شرکت در چنین برنامه ای موجبات توجه جوانان را به منطقه اى كه از آن آمده اند معطوف می کند و نگاه جسورانه و با اعتماد به نفس را به زنان جوان می آموزد.بسیاری از آنان تعصبات خانوادگی خود را می شکنندو می توانند بر مخالفتهای اجتماعی كه مانع از پيشرفت آنان در امريكا خواهد شد غلبه کنند.
 
حائز اهمیت است که از ٢٠ نفر دختران جوانى كه به مرحله نهايى اين مسابقات رسيده اند سه دختر کرد به اسامى سوزان ، دالیا و هلن هستند و همچنین یکی ازپنچ نفر داور های اين برنامه خانم ثریا فلاح که قبلآ خود به عنوان زن شایسته کرد در برنامه هالیود شرکت داشته است و اکنون در این برنامه به عنوان داور انتخاب شده است.
Read More - ادامه مطلب...
 
خاورمیانه تنها جای جنگ و منازعات نیست. فرهنگ الهام بخش زیبایی و دانایی هم جایی دارد چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

پیرامون  برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه در ايالات متحده آمریکا وشرکت کردستان در آن

خانم ثريا فلاح: خاورمیانه تنها جای جنگ و منازعات نیست. فرهنگ الهام بخش زیبایی و دانایی هم جایی دارد

١٨ آوريل ٢٠١٤

  miss_middle_east_09.jpg
سان ديگو، كاليفورنيا؛ روز سوم ماه آوریل شهر سندیگو میهماندار برنامه انتخاب دختر شایسته خاورمیانه و خانواده هایشان بود .


صدای کردهای مقیم آمریکا در مصاحبه ای با اختصاصی با ثریا فلاح دلایل اهمیت این برنامه و نقش کردستان در این برنامه را مورد سوال قرار داد.

ثریا گفت که در منطقه ای مانند خاورمیانه که بدون تآمل شاهد جنگ و منازعات منطقه ای هستیم بسیار حایز اهمیت است که از فرهنگ و زیبایی خاورمیانه و  مسئله ای به نام زیبایی و خوشى ،سلامت و سرزندگی سخن به میان بیاید. و به هویت فرهنگی و دانایی در میان دختران جوان که به شهادت تاریخ در خاورمیانه به دست سنت طلبان و فرهنگ مردسالارانه مورد خشونت قرار گرفته اند و حق آنها  زیر پا گذاشته شده است، مورد توجه قرار گيرد.

ثریا فلاح فعال حقوق زنان می گویداین نخستین بار است که برنامه ای شامل تمام اقوام مختلف ، فرهنگ ها و مذاهب متنوع مردم خاورمیانه در یک مکان انجام می شود. وقتی از وی دلیل حمایتش از این برنامه را پرسیدیم وی اذعان داشت که شرکت در چنین برنامه ای موجبات توجه جوانان را به منطقه اى كه از آن آمده اند معطوف می کند و نگاه جسورانه و با اعتماد به نفس را به زنان جوان می آموزد. بسیاری از آنان تعصبات خانوادگی خود را می شکنندو می توانند بر مخالفتهای اجتماعی كه مانع از پيشرفت آنان در امريكا خواهد شد غلبه کنند.  در بخشی از جهان زنان حق انتخاب ندارند اما در اینجا این امکان برایشان فراهم شده که شخصیت و زیباییشان را توام کرده و در چنین برنامه ای شرکت کنند. miss_middle_east_04.jpg

  
حائز اهمیت است که از 17 نفر دختران جوانى كه به مرحله نهايى اين مسابقات رسيده اند سه دختر کرد به اسامى سوزان ، دالیا و هلن بودند و دالیا به مرحله نهایی 5 نفر آخر راه یافت .

همچنین حائز اهمیت است که از 8  نفر داور های اين برنامه  دو نفر آنان ایرانی بودند. خانم شالی زمردی مجری ایرانی برنامه صبحگاهی فاکس و دختر شایسته کالیفرنیا در سال ٢٠٠٧ و خانم ثریا فلاح که قبلآ خود به عنوان زن شایسته کرد در برنامه هالیود شرکت داشته است و در این برنامه  به عنوان داور انتخابى شرکت کرده بودند. کلیه داوران زنانی بودند صاحب نام که در کارهای خیریه هم شرکت می کنند

خانم فلاح معتقد است که انتخاب دختر شایسته بایستى بر حسب توانایی هاى فردى باشد كه از آن جمله مي تواند دانستن یکی اززبانهای خاورمیانه ، تحصیلات و معلومات اجتماعى بالا و توانايى پاسخ به پرسشهاى اجتماعى، سياسى و فرهنگى و علاقمندى فرد به كارهاى عام المنفعه و حقوق بشرى،  و پارامتر زيبائى و تناسب اندام در وهله هاى بعد قرار مي گيرد.
 

Read More - ادامه مطلب...
 
روز گراميداشت فرهنگ و زبان كردستان درمركز خدمات بزرگسالان ناشنال در لوس آنجلس چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
روز گراميداشت فرهنگ و زبان كردستان درمركز خدمات بزرگسالان ناشنال در لوس آنجلس 
 
٢٩ ژانويه ٢٠١٤ 
  
national_kurdistan_012814_06.jpgVOKRadio
 
روز ٢٨ ژانویه مرکز خدمات بزرگسالان ناشنال میهماندار خانم ثریا فلاح فعال حقوق بشر و فعال اجتماعى در مورد مسائل ملیتها بود. این برنامه به مناسبت پدید آوردن روحیه احترام متقابل میان مليتهای مختلف شرکت کننده در این مرکز برگزار شد.
  
خانم ژاله شفيقى هماهنگ کننده برنامه های این مرکز به همراهى خانم پروين جوادی طرح  راه اندازی روز های ملی برای هر ملیتی را مطرح و با مشورت با افراد فعال در اين زمينه طرح اوليه را به مسؤلين اين مركز ارايه دادند.
 
 هماهنگ كننده گان اين برنامه اولين برنامه را به روز كردستان اختصاص دادند و بدينترتيب ٢٨ ژانويه ٢٠١٤ آغاز روزهاى گراميداشت فرهنگهاى مختلف با گراميداشت كردستان آغاز شد.
 
خانم ثريا فلاح در سخنرانى خود ضمن تشكر از برگزار كنندگان اين برنامه و خير مقدم به مهمانان  به بحث كوتاهى در مورد جغرافياى كردستان، تاريخ و فرهنگ اين سرزمين، ارتباطات و وجوه مشترك با فرهنگها و مليتهاى پرداخت . زبان، مذهب ، آئين و آداب و رسوم در مناطق مختلف كردستان و چگونگى گستردگى آن در جغرافياى منطقه خاورميانه را بيان كردند.
 
در ادامه اين برنامه مهمانان با بخشى از موسيقى و رقص كردستان آشنا شدند و مسلما از ديدن رقص زيباى كردى و موسيقى آن لذت بردند. 
Read More - ادامه مطلب...
 
حضور كوردهاى جنوب كاليفرنيا در فستيوال ساليانه دهكده جهانى ارواين در كاليفرنيا چاپ ارسال به دوست
رحيم رشيدى   
rahim_rashidi.jpgحضور كوردهاى جنوب كاليفرنيا در فستيوال ساليانه دهكده جهانى ارواين در كاليفرنيا
 
٢٨ سپتامبر ٢٠١٣
 
رحیم رشیدی/ واشنگتن
 
 
ایالت کالیفرنیای آمریکا میزبان کُردهای ساکن این کشور با هدف معرفی فرهنگ کُردستان است.
با حضور شهروندان ملل مختلف از سراسر جهان و از جمله ملت کُرد، جشنواره‌ای kaes_igv_2013.jpgفرهنگی در شهر ''ارواین'' ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار گردید.
کانون آموزشی کُرد در آمریکا با ایجاد دو غرفه در این جشنواره شرکت کرد و توجه حاضرین را به خود جلب کرد.
یکی از این غرفەها به بحث دربارەی فرهنگ، آداب و رسوم، لباس، موسیقی، زبان و تاریخ کرد اختصاص دادە شدە بود.
غرفەی دیگر نیز به معرفی و شناساندن آیین یارسان به دیگر ملیت‌های جهان اختصاص داشت.
Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 13 - 18 از 50
© 2007 - 1399, VOK Radio