Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < July 2020 > »
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
No events
Home arrow خاورمیانه
خاورمیانه
بهزاد کریمی : در خطاب به امضاء کنندگان «توافقنامه مشترک»! چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

و حرف سوم!

 بهزاد کریمی : در خطاب به امضاء کنندگان «توافقنامه مشترک»!

 ١٨سپتامبر ٢٠١٢

  جنبش ملی مردم کردستان ایران علیه تبعیض ملی در کشورتان ایران، به دلیل پایداری تاریخی و وسعت پایگاه اجتماعی آن، ستون فقرات جنبش تبعیض ملی در میهن ما است و دو نیروی ریشه دار حزب دمکرات کردستان با هفتاد behzad_karimi.jpgسال تاریخ عمل، و کومله با سی و پنج سال تاریخ مبارزاتی، اصلی‌ترین مولفه‌های سیاسی جنبش دمکراتیک کردستان ایران هستند. از اینرو، می‌دانیم و می‌دانید که هر سخن و اقدام شما بویژه زمانیکه جنبه مشترک بخود بگیرد، واجد اهمیت سیاسی ویژه و برخوردار از حساسیتی بالا در فضای سیاسی ایران و مخصوصاً در میان اپوزیسیون است. - این درست است که جنبش مقاومت ملی طولانی مدت مردم کردستان به بهای جان باختن‌ها، اسارت‌ها و دربدری هزاران فرزند کرد در طول تاریخ، چیزی نمی‌تواند باشد جز بیانگر تجلی و پایداری آگاهی ملی در این بخش از مردم کشور ما، و نیز مبین لزوم پذیرش هویت و حقوق سیاسی آنان توسط مردم ایران و رسمیت یافتن حق تعیین سرنوشت به دست خودشان، اما نام و خصلت چنین جنبشی برای تثبیت و احراز هویت ملی را نمی‌توان و نباید "جنبش رهایی بخش ملت کرد" نهاد. در ایران، وجود و عملکرد تبعیض ملی دردی جانکاه و دیرینه است، اما آنرا پوشیده و آشکار با استعمار آدرس دادن، کاری خطا و بد نتیجه است. استعمار پنداشتن تبعیض ملی در ایران، بر واقعیت اشتراکات تاریخی همه مردم این سرزمین خط بطلان می‌کشد وناخواسته، تفاوت‌های ملی را تا سطح تقابل بین آنها بالا می‌برد. و این، هم غیر واقعی است وهم واقعیت ستیز.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
سو قصد به جان سفير عربستان سعودى در امريكا يا خودكشى سياسى به سبك ايرانى چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

سو قصد به جان سفير عربستان سعودى در امريكا يا خودكشى سياسى به سبك ايرانى

azad_moradian0807.jpg آزاد مراديان

١٢ اكتبر ٢٠١١

 

 

روز سه شنبه، دادستان عمومى امريكا اريك هولدر در يك نشست خبرى اعلام كرد كه توطئه انفجار در سفارت manssor_adel.jpgعربستان سعودى در واشنگتن و ترور سفير عربستان را كشف و آمران آن را دستگير كرده اند. ايشان از دو نفر ايرانى به اسامى منصور ارباب سير و غلام شكورى بعنوان افرادى كه در اين توطئه دست داشته اند نام برد. منصور ارباب سير كه تبعيت امريكائى و همچنين ايرانى دارد  در ماه سپتامبرامسال در فرودگاه نيويورك دستگير و بنا به اظهارات مسولين قضائي امريكا به قصد خود براي اين عمليات اعتراف كرده است ، و غلام شكورى كه از اعضا رده بالاى سپاه قدس مي باشد،  و خود متهم به ترور ٥ امريكائى در عراق مي باشد در ايران بسر مي برد. شكورى طراح و تامين كننده هزينه اين عمليات تروريستى بوده است


بنا اظهار مسئولين قضائى و پليس فدرال امريكا ، منصور ارباب سير ٥٦ ساله كه شهروند امريكا و در شهر كورپوس شريستى ايالت تكزاس زندگى مي كند، در طى يكسال گذشته چندين سفر به مكزيك داشته است و طى اين سفرها با يكى از اعضا باند بين المللى مواد مخدر مكزيكى بنام "زناس" تماس مي گيرد و از آنها مي خواهد كه در مقابل مبلغ ١.٥ ميليون دلار، ساختمان سفارت عربستان سعودى را كه در يكى از نقاظ پر رفت و آمد و توريستى واشنگتن دى سى قرار دارد منفجر كنند. وى مبلغ يكصد هزار دلار راهم بعنوان پيش پرداخت مطرح مي كند. فردى كه از سوى باند زتاس در اين معامله شركت داشته است خود از افرادى بوده است كه از مدتها قبل با مسئولين اداره مبارزه با مواد مخدر دولت امريكا همكارى ميكرده است. وى سالها پيش پس از آزادى از زندان قول همكارى با دولت امريكا را در مبارزه با باندهاى مواد مخدر مي دهد. باند بين المللى مواد مخدر زتاس كه ساليانه چندين ميليارد دلار از محل قاچاق و فروش مواد مخدر درآمد دارد ، در طى چند سال گذشته و در پى فشار بين المللى به دولت مكزيك براى مقابله با آنها به يك جنگ علنى با دولت مكزيك و حتى دولت امريكا برآمده و در بسيارى از كشتارهاى انتقام جويانه يكسال اخير در نواحى مرزى امريكا و مكزيك دست داشته است. اينكه آقاى منصور ارباب سير چكونه قصد داشته با مبلغ ١.٥ ميليون دلارى  چنين تشكيلاتى را به خدمت اهداف خود در آورد خود جاى سوال دارد.

Read More - ادامه مطلب...
 
رامین جهانبگلو، کارل مای و کردستان وحشی چاپ ارسال به دوست
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

رامین جهانبگلو، کارل مای و کردستان وحشی!


b_fershi.JPGابراهیم فرشی

١٠ اكتبر ٢٠١٠

 کارل مای(١٨٤٢-١٩١٢) نویسندە خیالپرداز آلمانی در رمان مشهور خود [Durchs wilde Kurdistan (1892)] عبور از کردستان وحشی، ملتی بنام کرد و سرزمینی بنام کردستان را بر اساس فانتزی خود تصویر می کند. این کتاب و کتابهای دیگر او از همین دست، سالها جزو پرفروشترین کتابهای آنزمان بشمار می رفتند، تصور بسیاری از آلمانی ها از کرد بر اساس تخیلات کارل مای شکل گرفتە بود، این رمان تخیلی در سال ١٩٦٥ بصورت فیلم سینمایی هم درآمد و شاید در ایران هم نمایش دادە شدە باشد. هرچند این کتاب بە زبان فارسی ترجمە نشدە است، اما ظاهرا" کسان بسیاری در ایران در مورد کردها شبیە کارل مای می اندیشند و می نویسند. نظرات اخیر دکتر رامین جهانبگلو استاد فلسفه در مورد کردها، ناخودآگاە مرا یاد رمان خیالپردازانە "عبور از کردستان وحشی" می اندازد، سرزمینی با کوههای سربە فلک کشیدە و طبیعتی وحشی و مردمی جنگاور کە می کشند و کشتە می شوند، همین و بس!

Read More - ادامه مطلب...
 
دکترعبدالستار دوشوکی، کارشناس مسائل مربوط به اقوام ایرانی،: تبعیض قومیت‌ها در ایران نهادینه شده است چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California   

 دکترعبدالستار دوشوکی، کارشناس مسائل مربوط به اقوام ایرانی،: تبعیض قومیت‌ها در ایران نهادینه شده است

 03/09/2010

دویچه وله ; کمیته ناظر بر رفع تبعیض نژادی سازمان ملل متحد در گزارش دوره‌ای خود به‌شدت از وضعیت قومیت‌ها در ایران انتقاد کرده است. دویچه وله نظر دو کارشناس مسائل قومی ایران، دکتر کمال سیدو و عبدالستار دوشوکی، را در این باره جویا شد. 

کمیته ۱۸ نفره‌ی ناظر بر رفع تبعیض نژادی سازمان ملل متحد در گزارش دوره‌ای خود که درروز جمعه، پنجم شهریور۱۳۸۹، در مقر سازمان ملل در ژنو منتشر کرد از دولت ایران خواست به کنوانسیون بین‌المللی‌ای که آن را امضاء کرده، پایبند باشد و به تبعیض‌ علیه اقلیت‌های قومی در کشور پایان دهد.

در بخش نخست این گزارش از حضور فعال و همکاری نهادهای حکومتی ایران در مراحل مختلف تحقیق و همچنین از ارائه مدارک و اسناد تقدیر شده است. با وجود این تقدیر، در گزارش نهایی این سازمان از رفتار "تبعیض‌آمیز" ایران به شدت انتقاد شده است. abdolsatar_dooshki.jpg

تلاش ایران برای وصول گزارشی مثبت

دکترعبدالستار دوشوکی، کارشناس مسائل مربوط به اقوام ایرانی، مقاله‌هایی درباره‌ی فعالیت کمیته رفع تبعیض نژادی سازمان ملل متحد نوشته است. وی درباره‌ی همکاری ایران با این سازمان به دویچه وله گفت که دولت ایران از سال ۲۰۰۶ با ارائه‌ی مدارک و اسناد برای وصول گزارشی مثبت تلاش کرده است.

Read More - ادامه مطلب...
 
چه كساني بر ايران حكومت مي كنند؟ چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   
چه كساني بر ايران حكومت مي كنند؟
 
edalat-khanevadegi01.jpg
اين درخت خانوادگي آقاي احمدي نژاد را ميتوانيد اينجا روي كامپيوتر خود حفظ كنيد
 
جلسه پرسش و پاسخ ویژه انتخابات در تلویزیون بی بی سی فارسی چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   
جلسه پرسش و پاسخ ویژه انتخابات در تلویزیون بی بی سی فارسی

bbc_interview.jpgدر برنامه ویژه ای در تلویزیون فارسی بی بی سی با حضور فعالان و تحلیل گران سیاسی ایران، به پرسشهای حاضران درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران پاسخ داده شد.

در این جلسه که به میزبانی عنایت فانی، تشکیل شد، پنج نفر مهمان برنامه بودند:

- جمیله کدیور، نماینده مجلس ایران در دوره ششم و مشاور رئیس جمهوری در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی، که هم اکنون مشاور ستاد مهدی کروبی است - مسعود بهنود، تحلیلگر سیاسی و روزنامه نگار مقیم لندن  - محسن سازگارا، از بنیانگذاران سپاه پاسداران ایران و مدیر رادیوی ایران در سالهای اول انقلاب که در حال حاضر از مخالفان جمهوری اسلامی ایران است - فرخ نگهدار، عضو شورای رهبری سازمان فدائیان اکثریت، عضو شورای مرکزی اتحاد جمهوری خواهان و از حامیان اصلاح طلبی در ایران - حسین باستانی، تحلیلگر سیاسی، روزنامه نگار و دبیر سابق انجمن صنفی روزنامه- نگاران ایران

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > پایان >>

صفحه 19 - 24 از 26
© 2007 - 1399, VOK Radio