Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-

VOK Radio Newsletter

Name: 
Email:  
Subscribe Unsubscribe

Calendar of Events

« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Home arrow خاورمیانه
خاورمیانه
تلویزیون میهن ; گفتگو با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزه جنگاوران كرد در کوبانی چاپ ارسال به دوست
vokradio, Losangeles, California, USA   
 تلویزیون میهن ; گفتگو با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزه جنگاوران كرد در کوبانی
 
پنجشنبه ١٣ نوامبر ٢٠١٤
 
سعید بهبهانی در برنامه روزانه خود در تلویزیون میهن گفتگوئی دارد با دکتر آزاد مرادیان از انتخابات امریکا تا مبارزات کوبانی. 
azad_mihantv_111314.jpg
 
كاهش قابل توجه اخبار جنگ و درگيريها در كوبانى در عين اينكه هنوز اين شهر صحنه درگيريهاى شديد با تروريستهاى داعش است سوال نخست آقاى بهبهانى از آقاى دكتر مراديان بود و متعاقب آن سوالات ديگرى كه از وضعيت نيروها در سوريه، تا روابط دولت اقليم كردستان با دولت مركزى عراق، تاثير انتخابات امريكا و پيروزى جمهوريخواهان در انتخابات مياندوره اى امريكا كه منجر به در اختيار قرار گرفتن مجلس نمايندگان و همينطور سناى امريكا در دست جمهوريخواهان شد. پيروزى جمهوريخواهان و چالشهايى كه آقاى اوباما به خصوص در مورد سياست خارجى امريكا در دو سال آينده با آن مواجه خواهند بود.
مذاكرات حول سياستهاى هسته اى ايران و امكان يا عدم امكان توافق بين ايران و پنج كشور بزرگ در اين مذاكرات، آينده سياست انرژى ايران از ديگر مواردى بود كه در اين گفتگو به آن پرداخته شد.
 
 
 
Read More - ادامه مطلب...
 
خاورميانه و آرمان كردها براى استقلال چاپ ارسال به دوست
Azad Moradian   
خاورميانه و آرمان كردها براى استقلال
 
خاورميانه و آرمان كردها براى استقلال
مصاحبه با دكتر آزاد مراديان ، رواندرمانگر و سياستمدار كرد مقيم امريكا, دبير كميته كردهاى مقيم امريكا براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران و موسس راديواينترنتى صداى كردهاى مقيم امريكا 
مصاحبه گر: دلبر توكلى
فيلمبردار: ساسان توكلى فارسانى
تهيه وپخش: مجله اينترنتى تابلو
http://tableaumag.com/4885#
باز پخش: راديو صداى كرد هاى مقيم امريكا
اكتبر ٢٠١٤ لوس آنجلس

 

Read More - ادامه مطلب...
 
دكتر آزاد مراديان در مصاحبه با خانم توكلى: بیداری جنسیتی دستاورد جنبش کردستان است چاپ ارسال به دوست
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   

دكتر آزاد مراديان در مصاحبه با خانم توكلى از مجله الكترونيكى تابلو :

بیداری جنسیتی دستاورد جنبش کردستان است

azad_tablou_02.jpg

 

با دکتر “آزاد مرادیان” دبیر کمیته “کردهای مقیم آمریکا برای ایجاد دموکراسی در ایران” و موسس رادیو صدای کردهای مقیم آمریکا، در عصر یک روز تعطیل در نزدیکی لس آنجلس به بحث و گفت‌و‌گو نشستیم.
در انتهای این گفت‌و‌گو دکتر مرادیان به نکته‌ای بسیارمهم اشاره کرد که آن را در ابتدای این گزارش آوردم.
دکتر مرادیان گفت: درحالی که جمهوری اسلامی ایران تلاش زیادی کرد تا در مناطق کرد نشین، جنگل‌ها را بسوزاند و از این طریق از فعالیت‌های سیاسی و نظامی کرد‌ها جلوگیری کند، متقابلا مردم کردستان با تمام وجود برای خاموش کردن این آتش‌ها شتافتند، چرا که آن‌ها معتقدند محیط زیست متعلق به نسل آینده هم هست. از سوی دیگر می‌بینیم که کرد‌ها در دفاع از محیط زیست، داوطلبانه، تفنگ‌های شکاریشان را بر زمین می‌گذارند و کبک‌ها را از قفس آزاد می‌کنند. آنان در مبارزه با هرگونه اعدام متحد شده‌اند، حال چه این اعدام مربوط به عناصر اعضای یک سازمان سیاسی باشد چه افرادی که به دلایل دیگری برای آن‌ها حکم اعدام صادر شده است. این تغییر، یک نگرش مثبت در درون ملت کرد است. 

Read More - ادامه مطلب...
 
گزارش ويژه ؛ در بحبوحه خشونت ها در سوریه، کُردهاى اين كشور اعلام خودمختارى کردند چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   
  گزارش ويژه ؛
 
در بحبوحه خشونت ها در سوریه، کُردهاى اين كشور اعلام اتونومى کردند

 
نویسنده: اریکا سولومون/ رویترز( Erika Solomon، reuters)
برگردان: اُمید حسینی
 

QAMISHLI, Syria Wed Jan 22, 2014 2:38pm GMT

nnsroj.com
 
در گوشه شمال شرقی سوریه در میان جنگ داخلی، منطقه ای باثبات در حال ظهور است که در آن بحث بمبگذاری نیست بلکه چگونه ساختن مورد بحث است.rojava6.jpg

رهبران محلی پروژه را برای احیای زندگی عادی و تشویق مردم به ماندن آغاز کرده اند که شامل ایجاد حکومتی منطقه ای، تولید سوخت ارزان و اختصاص یارانه بذر برای کشت غلات و تلاش برای تامین برق٢٤ساعته است. آنها در حال مبارزه با نیروهای بشار اسد و شورشیانی هستند که می خواهند او را سرنگون کنند.

مردمی که درحال حاضر اینجا را کنترل می کنند کُرد هستند؛ یک گروه اتنیکی که اکثریت بخش شمالی سوریه، شرق ترکیه، شمال عراق و غرب ایران را تشکیل می دهند.

"ما به انرژی و آب دسترسی نداریم کمبود مواد غذایی وجود دارد" این را هردین یک معلم ٣٠ساله در تشیع جنازه یک مبارز کُرد گفت " در گذشته ذهن و روحیه مان سرکوب شده بود اما اکنون رویاهایمان در حال تبدیل شدن به واقعیت است. این زمان کُردهاست. برگشتن به عقب یک گزینه نیست بلکه خیانت به کسانی است که جان خود را فدا کرده اند"

سالیان متمادی بیش از٣٠ میلیون کُرد در سراسر این مناطق بزرگترین گروه اتنیکی جهان هستند که کشوری مستقل از آن خود ندارند. تنها کُردها در عراق در ابتدای دهه نود که به وسیله نیروهای صدام حسین آواره شده بودند با به وجود آمدن منطقه پرواز ممنوع به کمک آمریکا و بریتانیا توانستند منطقه ای خودمختار واقعی را به وجود بیاورند.

اکنون بیش از ٢.٢میلیون کُرد در سوریه این فرصت را یافته اند که گام دیگری به سوی رویای دراز مدت ایجاد دولت مستقل کُردستان بردارند.

Read More - ادامه مطلب...
 
فايل صوتى؛ ‎نگاهی‌ به انتخابات رياست جمهورى اسلامى ايران و شرایط بعد از آن چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

نگاهی‌ به انتخابات رياست جمهورى اسلامى ايران و شرایط بعد از آن

٣٠ژوئن٢٠١٣ radio_payam_election_06302013.gif

گفتگوی رادیو پیام با:

آزاد مرادیان - دبیر کمیته کردهای مقیم امریکا برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

علی‌ هریس چی‌، وکیل و سخنگوی موسسه آی پوز (IPOS)

و

مصطفی صابر - حزب کمونیست کارگری ایران

 

Read More - ادامه مطلب...
 
تقسيم قدرت سياسى در " ميدان تكسيم " تركيه چاپ ارسال به دوست
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

                 تقسيم قدرت سياسى در " ميدان تكسيم " تركيه

Azadmoradian.jpg 

آزاد مراديان

١١ژوين ٢٠١٣ لوس آنجلس 

تظاهرات و نا آراميهاى دو هفته اخير تركيه كه در پى اعتراض گروهى كوچك از فعالين مدنى در پارك گزى استانبول آغاز شد، در پى عكس العمل هاى نامتعارف پليس ضد شورش و لباس شخصيهاى در استخدام دولت و سپس مواضع نسنجيده مسئولين دولتى و از جمله آقاى اردوغان به يك بحران پيش بينى نشده تبديل شده است.
تركيه به رهبرى حزب عدالت و توسعه و آقاى رجب طيب اردوغان در ده سال گذشته توانسته است به پيشرفتهاى قابل توجه اقتصادي، سياسى و فرهنگي دست پيدا كند.

در زمانيكه بحران اقتصادى بيشتر كشورهاى جهان و از جمله قدرتهاى بزرگ اقتصادى؛ امريكا، اروپا و اسيا را در بر گرفته است. تركيه توانسته است با رشد چند درصدى در اقتصاد خود در چند سال گذشته توانمندى و اعتبار سياست اقتصادى خود را به اثبات برساند و به نامزد قابل اعتمادى براى حضور دررهبرى اتحاديه مالى اروپا تبديل شود

Turkey_Demo_060913

از نظر سياسى ادامه حضور تركيه در پيمان اتلانتيك شمالى ناتو و حفظ استقلال نظر خود در همكارى مشترك با ديگر اعضا در بحرانهاى منطقه اى و از جمله در بحران عراق از آغاز تا كنون ، حضور ديپلماسى فعال تركيه در سطح منطقه اى و تبديل شدن اين كشور به يكى از بازيگران اصلى اين منطقه ، حضور فعال در ايجاد و حل بحران هاى منطقه اى موجب آن گرديده كه تركيه، حزب عدالت و توسعه و رهبرى آقاى اردوغان بعنوان يك الگوى مناسب براى منطقه خاورميانه، شمال افريقا و حتى آسياى ميانه در نظر گرفته شود

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 بعد > پایان >>

صفحه 13 - 18 از 26
© 2007 - 1398, VOK Radio