Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-
رادیو ده نگی کوردستان له ئامریکا
Voice of Kurdish-American Radio for Democracy, Peace and Freedom
Home arrow مطالب
اهداف و برنامه ها» و «استرتژی انتخابات آزاد و منصفانه- برای گذار به دموکراسی در ایران»
vokradio.com, Los Angeles, California, USA   

udi-bunner2.jpg

«اهداف و برنامه ها» و «استرتژی انتخابات آزاد و منصفانه- برای گذار به دموکراسی در ایران»

آدينه ١٥ فوريه ٢٠١٣

انتشار دو سند راهبردی اتحاد برای دموکراسی در ایران

اتحاد برای دموکراسی در ایران ( DUI) دو سند راهبردی تحت عناوین » اهداف و برنامه ها» و «استرتژی انتخابات آزاد و منصفانه- برای گذار به دموکراسی در ایران» را منتشر کرد.

شورای سیاستگزاری «اتحاد برای دموکراسی در ایران» در نشست ادواری خود از جمله به بررسی دو سند مربوط به » اهداف و برنامه ها» و «استرتژی انتخابات آزاد و منصفانه- برای گذار به دموکراسی در ایران» پرداخت. کمیسیون های منتخب شورای سیاستگزاری، پیشنهاد های ارائه شده را بررسی کرده و با تکمیل و نهایی کردن سندهای تهیه شده مجددا آن ها را به نشست ارائه کردند. سند «استرتژی انتخابات آزاد و منصفانه- برای گذار به دموکراسی در ایران» قبلا برای اظهار نظر به کنفرانس پراگ ارائه شده بود. شورای سیاستگزاری سرانجام، این دو سند راهبردی را مورد تصویب قرار داد که اینک راهنما و مبنای حرکت و تلاش های «اتحاد برای دموکراسی در ایران» را تشکیل می دهند.

Read More - ادامه مطلب...
 
مصاحبه فيروزه خطيبي خبرنگار راديو فردا با خانم ثريا فلاح
Azad Moradian   

مصاحبه فيروزه خطيبي خبرنگار راديو فردا با خانم ثريا فلاح


مصاحبه فيروزه خطيبي خبرنگار راديو فردا با خانم ثريا فلاح دبير کمیته حقوق زنان کرد در امریکای شمالی در خصوص صدورحکم غیر منصفانه دادگاه انقلاب برای "هانا عبدی" فعال حقوق زنان

 

 هانا عبدی از فعالان حقوق زن در تاریخ ١٣ آبان ماه ١٣٨٨ سال گذشته در سنندج بدست نیروهای امنیتی در خانه مادر بزرگش بازداشت شد و در حال حاضر در بند نسوان زندان عمومی سنندج دربند است.interview_with_radio_farda.jpg

هانا عبدی در کمپین يک ميليون امضا , برگزاری کارگاه های ظرفیت سازی و همچنین فعالیت های ورزشی برای زنان در شهر سنندج و دیگر نقاط استان کردستان و درزمینه توانمند سازی زنان در سازمان زنان آذر مهرفعالیت می کرد .

Read More - ادامه مطلب...
 
خدا، شاه، میهن ; ابرو‌کمانی سلطنت در دام‌چاله‌ی رژیم اسلامی
VOKRadio, Los Angeles, California, USA   
   خدا، شاه، میهن ; ابرو‌کمانی سلطنت در دام‌چاله‌ی رژیم اسلامی 
 
 
مهدی اصلانی
 
   mehdi_aslani_frankfourt_0712n.jpg جمعه  6 مرداد ۱٣۹۱ -   Friday Julay 27, 2012 

  33 سال از بودِ نامبارکِ نظامِ اسلامی می‌گذرد. از همان سال‌های آغازین دهه‌ی موسوم به "دوران طلایی" یکی از موضوعات مورد توجه کارپردازانِ نظامِ نوبنیادِ اسلامی، جمع‌آوری و ساماندهی اسنادِ به جامانده از نظامِ پیشین و بازسازی برخی اداراتِ مهمِ ساواک بود. از جمله‌ی این ادارات که تقریباً دست نخورده به حاکمان جدید وانهاده شد، اداره‌ی هشتم ساواک بود.
سعید حجاریان از کارپردازان ارشد امنیت و اطلاعات دهه‌ی اول انقلاب در این زمینه می‌گوید: "از طرف دولت موقت دکتر یزدی که آن زمان، وزیرِ امورِ انقلاب بود به اداره هشتم ساواک رفت. دکتر یزدی با استفاده از همان نیروها و با تغییر و گسترده کردنِ حوزه ماموریتی این اداره مجدداً آن‌را برپا کرد" (1)
شاید اولین تجربه‌ی اطلاعاتی و کارِ سیستماتیکِ امنیتی، که کم‌تر از سه ماه پس از پیروزی انقلاب زیرِ نظرِ اداره‌ی هشتم ساواکِ پیشین با موفقیت عملیاتی شد، دستگیری مجاهدِ خلق، محمدرضا سعادتی در ششم اردیبهشت 58 به اتهامِ جاسوسی بود. در سال 1360 مرکزِ اسنادِ انقلابِ اسلامی به عنوان موسسه¬ی پژوهشی تاریخ انقلاب اسلامی ایران و به منظور جمع‌آوری اسناد و مدارک مربوط به "نهضت امام خمینی" فعالیت خود را در این راستا آغاز کرد. عمده فعالیت ابتدایی و اسنادی این مرکز، جمع‌آوری اسنادِ مربوط به انقلابِ اسلامی بود. در ماه¬های پایانی سال 1367 کمی پیش از مرگ خمینی، وی در نامه‌ای به سید حمید روحانی رئیس وقتِ مرکز، با ابرازِ عدمِ رضایت از انتشار "تاریخ‌های غیرِ واقعی از طرف وابستگان به شرق و غرب" ضمن تشویق به نگارش تاریخی واقعی و مستند، پی‌گیری جدی‌تر در خصوص جمع‌آوری همه‌ی اسناد اعم از نوشته، صدا و تصویر را مورد تاًکید قرار داد. ریاستِ این مرکز با حکمِ خامنه‌ای از سال 1374 به روح‌الله حسینیان واگذار شد.
Read More - ادامه مطلب...
 
اصلاح طلبان و گذار به سیاست اپوزیسیونی
شاهد علوی   

 اصلاح طلبان و گذار به سیاست اپوزیسیونی

shahid_alavi.jpg شاهد علوی

 چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰

با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس نهم بحثهای مربوط به انتخابات در رسانه ها و فضای مجازی شدت گرفته است. وجه مشترک بحثهای جاری در میان اپوزیسیون[۱] داخل و خارج از کشورعدم شرکت در انتخابات پیش رو است. پیش از این در دوره های قبلی انتخابات نیز همیشه تعدای از شخصیتها یا گروههای سیاسی اپوزیسیون انتخابات را تحریم کرده بودند. اما این نخستین دوره انتخابات است که شخصیتها و گروه های منتسب به جریان اصلاح طلبی نیز بر عدم مشارکت خود در انتخابات تاکید می کنند. عدم مشارکت در انتخابات در دو سطح قابل تعریف است؛ سطح اول آن صرفا عدم معرفی نامزد برای انتخابات است و سطح دوم عدم معرفی نامزد و توامان دعوت مردم به عدم مشارکت در انتخابات. تحریم انتخابات در این یادداشت ناظر به سطح دوم تعریف است چرا که کنشی فعالانه است و واجد پیام روشن سیاسی است.

تا پیش از دوره آتی انتخابات، گروه های اصلاح طلب و بعضا شخصیتهای سیاسی ملی/مذهبی، نهضت آزادی و طیف وسیعی از تحلیل گران و روزنامه نگاران نزدیک به انان عدم مشارکت در انتخابات و به تعبیر آنان "کوبیدن بر طبل تحریم" را سیاست ورزی منفعلانه و به زیان جمهوریت نظام و آمال های دمکراتیک مردم می دانستند.

 

Read More - ادامه مطلب...
 
استراتژی تهاجمی جمهوری اسلامی ايران علیه کردها
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   

 استراتژی تهاجمی جمهوری اسلامی ايران علیه کردهاsoraya_fallah_09.jpg

ثريا فلاح

١٢ اوت ٢٠١١

 

روز آنلاين: این مقاله یک بررسی حقوقی است در رابطه با حمله جمهوری اسلامی  به خاک کردستان عراق و حزب حیات آزاد کردستان و مسائل پیرامون آن.

در این بررسی کوتاه نگاهی به جوانب نقض اشکار حقوق بین الملل و اثرات این حمله شده است.

سابقه:

حمله سپاه پاسداران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی  درماه جولای  نخستین حمله به کردها و نیروهای سیاسی کرد  و خاک کردستان عراق، چه در داخل و چه در خارج از ایران، مسئله تازه ای نیست. در طول چندین سال گذشته بارها خاک اقلیم کردستان عراق هدف حملات نظامی و توپ باران  جمهوری اسلامی ايران قرار گرفته است. مقامات نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی ايران هر بار بهانه ای برای حمله خود دارند و هرگز هم با آنان برخورد جدی بین المللی نشده است. اما دلایل زیادی برای این حملات وجود دارد که تنها معطوف به آنچه دولت تهران  بیان می کند نیست.

 در شرایط بحرانی کنونی ایران نبایست مسئله عدم توانایی جمهوری اسلامی در کنترل بحران داخلی  و مشکلاتی را که شرایط سیاسی داخلی  پس از کودتای انتخاباتی پیش آورد،را فراموش کرد.همچنین  مسئله امکان تغییرات قریب الوقوع در سوریه و از دست دادن یک متحد بزرگ  ،موفقیت سیاسی کردهای ترکیه در انتخابات ، تکیه جمهوری اسلامی روی همکاریهای امنیتی با کشورهایی که کردها در آنها زندگی می کنند برای سرکوب کردها به عنوان حلقه ضعیف مبادلات و معادلات سیاسی، مهم تر از همه فشار به اقلیم کردستان عراق برای اخراج مخالفان ـ امکانی که آنجا برای خروج مخالفان و مآمنی که نه تنها برای کردها بلکه تمام مخالفان و اپوزیسیون ایرانی که به خارج فرار می کنند ـ  امکان باز شدن یک دفتر در اربیل توسط احمد شهید نماینده ویژه حقوق بشر در ایران برای اعاده دعاوی شاکیان جمهوری اسلامی... و بسیاری دلایل دیگر را باید در نظرگرفت.

Read More - ادامه مطلب...
 
پیام تسلیت 350 تن از فعالان مدنی، جنبش زنان و وبلاگ نویسان به مادر و برادر بهاره علوی
VOKRadio.com, Los Angeles, California, USA   
تسلیت جمعی از فعالان مدنی، جنبش زنان و وبلاگ نویسان به خانواده علوی: نام و یاد بهاره را تا همیشه‌ی همیشه زنده نگاه خواهیم داشت

 

bahare-a.jpg

 12 اردیبهشت 1390

تغییر برای برابری ـ همزمان با هفتمین روز درگذشت بهاره علوی، دوست و همراه کمپینی‌مان 350 تن از فعالان مدنی، جنبش زنان و وبلاگ نویسان پیام تسلیتی خطاب به مادر و برادر بهاره ارسال کردند که متن آن در پی می‌آید.

نسرین خانم و دیاکوی عزیز

کوچ غم‌انگیز کاک هادی و بهاره عزیز را به شما تسلیت می‌گوییم و برای‌تان صبری زیاد در تحمل این مصیبت بزرگ آرزو می‌کنیم. به راستی فقدان این دو انسان شریف و نازنین به ویژه بهاره که در طول سال‌های وبلاگ نویسی و فعالیتش در کمپین یک میلیون امضا افتخار آشنایی و دوستی با او را داشته‌ایم برای ما نیز همچون شما بسیار سخت و تلخ است. بهاره با وجود سن کم و عمر کوتاهش به عنوان یک فمینیست فعالیت بسیار گسترده‌ای در جنبش زنان داشت و از طریق وبلاگ نویسی، جمع ‌آوری امضا، شرکت در کارگاه‌ها و انجام کار میدانی در روستاهای کردستان برای شکستن تابوهای جنسیتی، تغییر قوانین تبعیض آمیز، مقابله با خشونت علیه زنان و ناقص سازی جنسی دختران تلاش‌های قابل تقدیری داشته است.

Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 7 - 12 از 54
© 2007 - 1399, VOK Radio