Iranian Culture & Art Club of Fresno
به صدای کوردستان از آمریکا خوش آمدید-
رادیو ده نگی کوردستان له ئامریکا
Voice of Kurdish-American Radio for Democracy, Peace and Freedom
Home arrow مطالب
بیانیه مهندس موسوی كانديد رياست جمهوري ايران ،در مورد اقوام ایرانی
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

متن زير چكيده اي از نظرات مهندس موسوي كانديد رياست جمهوري ايران در خصوص حقوق اقوام يا مليتهاي ساكن در ايران است. اگر جه نطام جمهوري اسلامي در مدت ٣٠ سال  عمر خود تلاش مستمري براي انكار  وجود اقوام تشكيل دهنده ايران نموده و از انباشت خواستهاي آنان صحبتي به ميان نياورده است، با اينحال دوران مبارزات انتخاباتي كانديداهاي رياست جمهوري فرصت مناسبي است براي شفاف شدن بسياري از ابهامات براي مقامات ج. ا.. اگر چه عمر وعده هاي زمان انتخابات تا فرداي روز راي گيري هم دوام نمي آورد ، با اينحال آگاهي از نحوه رقابت انتخاباتي ميان كانديداهاي رياست جمهوري در زمره مسايلي است كه مورد توجه علاقمندان به پيگيري اخبار ايران قرار دارد

بیانیه مهندس میر حسین موسوی در مورد اقوام ایرانی منتشر شد

مهندس میر حسین موسوی طی بیانیه ای راهبرد های خود را در مورد اقوام ایرانی اعلام کرد. متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

mir_hossain_mosavi.jpg

ایران، سرزمینی بزرگ با تنوع اقلیمی و اقوام گوناگون می‌باشد. کشوری که در عین تنوع و رنگارنگی از پیوستگی و یکپارچگی برخوردار است. فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی محصول تعامل همه ایرانیان است و بویژه سهم اقوام ایرا

نی با تمام گوناگونی هایشان در این فرهنگ‌سازی انکارناپذیر است. علیرغم همزیستی مسالمت‌آمیز و تاریخی ایرانیان و وجود همبستگی اجتماعی متأسفانه در بخش‌هایی از کشور که محل استقرار اقوام است با مشکلات خاصی روبرو هستیم.

Read More - ادامه مطلب...
 
آیا فدرالیسم به تجزیه ایران منتهی خواهد شد؟
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

doshaki.jpgآیا فدرالیسم به تجزیه ایران منتهی خواهد شد؟

دکترعبدالستار دوشوکی
This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

ظاهرا کلمه فدرالیسم به مشام سیاسی بسیاری از هموطنان واژه نامطبوعی است و آن را سیستم مطمئن و مناسبی برای اداره امور کشور ما نمی دانند. موافقان و مخالفان سیستم فدرالیسم بدون تجزیه و تحلیل علمی، تاریخی و عینی سیستم های مختلف فدرال در بیش از بیست و پنج کشور دمکراتیک دنیا و برآورد متناسب بودن آن برای ایرانِ آینده، با اتکاء به برداشت ها ذهنی، از مواضع خود با قاطعیت و گاه با تعصب دفاع می کنند. هدف این مقاله به دور از هر گونه توجیه و یا انکار جهت دار فدرالیسم، اگاهی رسانی و کالبد شکافی موضوع بحث انگیز فدرالیسم می باشد تا هموطنان با بطن مطلب آشنایی بیشتری پیدا کنند.

Read More - ادامه مطلب...
 
مشاطه گران حکومت اسلامی در خارج از کشور
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

يكشنبه 6 ارديبهشت 1388

مشاطه گران حکومت اسلامی در خارج از کشور،masoudnoghrehkar4.gif

مسعود نقره کار

  لابی ها ی ايرانی - امريکايی، تشکل های موازی در خارج کشور، گروهی از دانشگاهيان، جماعتی از اهل قلم مهاجر و مهاجران خوش نشين با دست و پا کردن آبرو و اعتبار برای حکومت اسلامی و تضعيف مخالفان اين حکومت در خارج کشور ادای وظيفه و تکليف می کنند
Read More - ادامه مطلب...
 
فرزاد کمانگر و آناني که بايد شرمسار باشند
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA   

فرزاد کمانگر و آناني که بايد شرمسار باشند

shahid_alavi.jpg

 شاهد علوي

روايت ستمي که بر فرزاد روا داشته‌اند و سياستي که موجب مي‌شود هر از چندگاهي دشنه‌اي تازه بر جانش زنند و با خدعه‌اي تازه روانش را بيازارند، انور حسين‌پناهي و ارسلان اوليايي و "ده‌ها" و بلکه "صدها"ي ديگر و تکرار هزارباره رنجي که بر اين مردمان مي‌رود، نوشتني مي‌طلبد دوصد چندان، و دريغ از فراغتي براي نوشتن ... بگذريم . حاشيه‌اي بر يک ادعا، اما براي من فرصتي دوباره براي پرداختن به موضوع فرزاد است.

Read More - ادامه مطلب...
 
وضعیت کولبرها در مناطق مرزی و اعتصابات مردمی در مریوان
vokradio.com, Los Angeles, Ca, USA & hrairan.org, Iran   

وضعیت کولبرها در مناطق مرزی و اعتصابات مردمی در مریوان

marivan_zhiani_xalkakam02.jpg

شنبه ، 17 اسفند 1387 ، 17:19

شهر مریوان از چند روز پیش صحنه اعتراضات خودجوش مردمی به انسداد مرزها و مسدود شدن فعالیتهای خرد اقتصادی منطقه گردیده است. از دلایل دیگر و عمده این اعتراضات افزایش قتل کولبران در مناطق مرزی می باشد.

کول بران شهروندانی از طبقه ضعیف جامعه هستند که برای امرار معاش با دستمزدهای ناچیز(به طور مثال 2 هزارتومان برای 10 کیلو چای) با بستن بار بر پشت خود در مرزها این اجناس را جابجا می نمایند. فارغ از جایگاه قانونی این مهم مسلما عامل اصلی روی آوردن مردم به چنین شغل خطیری شرایط نامناسب اقتصادی حاکم بر منطقه می باشد.

Read More - ادامه مطلب...
 
چهارشنبه سوری را به یک حرکت ضد حکومتی تبدیل کنیم
vokradio.com, Los Angeles, CA, USA & Iranpressnews.com   

چهارشنبه سوری را به یک حرکت ضد حکومتی تبدیل کنیم 
 

مردم ايران در طي سال هاي اخير كم و بيش دريافته اند كه مي توان در يک فضاي پليسي، اغراض سياسي خود را در قالب برگزاري يک جشن سنتي و آييني باستاني به نمايش گذاشت. اگر چه شايد بسياري ندانند كه اين نوع رفتارهاي اعتراضي، خود يكي از بارزترين نمونه هاي مبارزات مدني مردم در هر جامعه اي است.
Read More - ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعد > پایان >>

صفحه 43 - 48 از 54
© 2007 - 1399, VOK Radio